Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Montaż tweeterów

Wszystko o waszym audio w samochodzie.
ODPOWIEDZ
carlosg
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:56
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9D
Skąd?: iława

[1L] Montaż tweeterów

Post autor: carlosg »

Witam.
Z przodu w drzwiach jest miejsce na 13cm głośniki. Przerobiłem to trochę i wsadziłem 16cm od opla merivy.
Gra teraz dużo lepiej. Brakuje mi jednak troszkę wysokich tonów. Wiem, że po to montuje się tweetery.
Akurat mam miejsce w podszybiu i kable są poprowadzone już.
Problem jest taki, że pieniędzy mam niedużo i nie chcę inwestować w zwrotnicę.
Wiem, że można podłączyć je wpinając w obwód kondensator, który ucina niskie częstotliwości i chroni przed spaleniem się ich.
Jutro podjadę do znajomego po jakieś tweeterki. Powiedzcie mi jaki kondensator zastosować?
Patrzyłem na głośniki 2 drożne to są tam 4.7uF.
Tweetery będą podłączone równolegle z głośnikami w drzwiach.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1L] Montaż tweeterów

Post autor: irocket »

Na podszybiu nie masz standardowo głośników? Pod maskownicami powinny być
Obrazek
carlosg
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2016, 19:56
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9D
Skąd?: iława

[1L] Montaż tweeterów

Post autor: carlosg »

Nie mam. Miałem tylko jakieś z przodu w drzwiach - próchno jakieś.
Zamontowałem sobie z przodu po przerobieniu 16cm od Opla Merivy, grają bardzo fajnie lecz brakuje im wysokich tonów i chciałbym zamontować tweetery z przodu w podszybiu.
Zauyważyłem, że w Golfie III były montowane seryjnie tweetery i bez żadnych zwrotnic tylko kondensator.
Niestety nie wiem jakiego powinienem użyć? Wie ktoś, czy może lepiej będzie zapytać na elektrodzie?
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

[1L] Montaż tweeterów

Post autor: szymlis »

To nie takie proste że ktoś ci poda jedą wartość i już będzie grało pięknie ;) Poczytaj o zasadzie działaniu filtrów i metodą prób i błędów dobieraj. Nie wiem po co jednak ty;e zachodu jak juz za 10zł znajdziesz jakieś zwrotnice.
ODPOWIEDZ