Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Tematy ogólno-techniczne
Alicante
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 25 gru 2010, 13:17
Auto: Toledo 1M Sport
Model: 1,9 TDI ASZ
Skąd?: Kraków / Mielec

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: Alicante »

Teraz po kolejnych 5x miesiacach pojechałem z tym do ASO Skody, powiedzieli ze poprawili, ale tez to nic nie dało.
Trzeba przełamywać dość mocny opór, co ciekaweg, jak wrzuce "1", potem luz, to ponownie "1" wchodzi gładko, tak samo ze wstecznym, ale jak juz delikatnie rusze, np. do przodu to wsteczny wchodzi ciężko, strasznie to wkurzające i sie pogarsza.
Skrzynia 6-biegów, 1,9TDI ASZ 130KM, przebieg 230tys
Co moze być przyczyną? Czy w skrzyni mogły sie wyrobić jakieś wodziki które wbijaja te biegi?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: vwir »

Te skrzynie miały wady w postaci wycierających się gniazd łożysk. Nie wiem, czy to może mieć związek.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: Kitaj »

Objawy podobne jak u mnie tyle że ja mam skrzywiony docisk ;-) Też mogło ci się to stać...
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Alicante
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 25 gru 2010, 13:17
Auto: Toledo 1M Sport
Model: 1,9 TDI ASZ
Skąd?: Kraków / Mielec

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: Alicante »

Tylko, właśnie wczoraj zablokowało mi całkowicie możliwość wrzucenia 1x biegu, nawet na siłe nie da rady wrzucić.
teraz mam pytanie czy taki objaw moze mieć nadal przyczyne w luzie wzdłużnym na wałku skrzyni?
Czy to juz raczej padł synchronizator?
Auto mam u mechanika i sie mnie pyta czy robimy tylko ten pierscień, czy odrazu zdejmować skrzynie? wiadomo chodzi o koszty i czas.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: vwir »

O jakim pierścieniu piszesz?
Gdyby padł synchronizator to powinieneś móc wrzucić bieg na zgaszonym silniku.
Alicante
Forumowicz
Posty: 106
Rejestracja: 25 gru 2010, 13:17
Auto: Toledo 1M Sport
Model: 1,9 TDI ASZ
Skąd?: Kraków / Mielec

Re: Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: Alicante »

Mówie o pierscieniu, tulejce, która likwiduje luz wzdłuzny wałka skrzyni,
hmm... czli moze wystarczy zlikwidować tylko ten luz? Jak myślicie?
Skoro nie mogłem wrzucić 1x na zapalonym jak i na zgaszonym czyli to nie synchronizator.

EDIT 14.02:
Okazało sie ze to włąśnie to:
luz wzdłużny na wałku skrzyni
Teraz wszystkie biegi wchodzą normalnie :)
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: klynna »

Panowie, jadąc na 2 biegu z wciśniętym sprzęglem drga pedał hamulca, zupełnie jakby abs. Ale gdy to powtrzam bez wcśniętego sprzęgła to nie zauważyłem tego objawu. Czy to kolejny objaw dwumasy/sprzęgła ?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: Sony »

klynna, normalnie brak mi już słów do Ciebie momentami... :549: Ty tak szukasz problemów na siłę, że szkoda gadać.

Zapnij 5-ty bieg przy 60km/h, wciśnij pedał gazu w podłogę i tym sposobem możesz sprawdzić czy dwumas niedomaga. Jeśli wyczujesz nadmierne drgania budy to znaczy, że pojawił się problem z dwumasem. Jak będzie wszystko w normie to przestań się zamartwiać i co trochę szukać wyimaginowanych problemów, bo Twoja nadopiekuńczość jest męcząca.
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

Dwumas - jak jeździć, objawy niedomagania itp.

Post autor: klynna »

Trzeba dbać o autko :) Z pewnością sony, chciałbyś kupić auto od takiego właściciela jak ja ;p
Sprawdzę zachowanie na 5biegu...

Panowie jak to jest: jednym z objawów padajácej dwumasy jest wydobywający się 'huk' przy wrzucaniu pierwszego biegu - jest tak napisane nie na jednym forum, na naszym również. Wymieniłem sprzęgło z dwumasą jakieś dwa miesiące temu a ten dźwięk przy wrzucaniu jedynki nadal, czasami występuje. Jak to w końcu jest ?
turo204
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:07

Re:

Post autor: turo204 »

Witam. Pisałem jak widać już długi czas temu ale nikt nie odp. Mechanicy nie wiedzą też konkretnie Co tylko strzelają.
Dziś zauważyłem że jak np wrzucam bieg i powoli puszczam sprzęgło piszczenie jest ciągłe i mega głośne. Jak coś pomoże mogę nagrać filmik. To sprzęgło czy nie. Ktoś coś?
turo204 pisze:Panowie czytałem że przy redukcji u was czasem piszczy przy puszczaniu sprzęgła. A u mnie dodatkowo piszczy gdy wrzucam sobie 3 albo 4 bieg. Czasem na innych także. Dzieje się tak trzy lata... Czasem i 2 miesiące nic nie słychać a czasem non stop.
Dodatkowo zauważyłem że gdy jadę na 3 około 65km/h i wcisnę i puszczę sprzęgło i pisk (ostatnio taki okres ma tolek) ale gdy wcisnę sprzęgło i dam gazu tak do 1500 obr i puszczę to nie piszczy... Już mnie to doprowadza do furii i chce to zrobić ale muszę wiedzieć co to.
Podejrzewam łożysko oporowe albo dociskowe. Potrzebuje tylko potwierdzenia...
Toledo 2 99 1.9 TDI 110 KM
ODPOWIEDZ