[1L] Po czym można sprawdzić czy licznik nie jest cofnięty

Toledo I generacji
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

[1L] Po czym można sprawdzić czy licznik nie jest cofnięty

Post autor: migacz1981 »

koti pisze: Niektórymi to strach jechać.
Ten był na przeglądzie właśnie w Gliwicach
remiq pisze:Poza tym nie porównuj Toledo do Honkera...
No porównania nie ma ale w obu jest licznik na linke i lepiej wydać 20zł za cofnięcie na poczekaniu niż użerać się z wiertarą tak jak to wcześniej pisałem za dużo zachodu
Obrazek
"TITKO je poźiątku"
Omen
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:34

[1L] Po czym można sprawdzić czy licznik nie jest cofnięty

Post autor: Omen »

Wyjmujesz licznik a z niego cyferki, cofasz blokady paluszkami ustawiasz przebieg i skladasz. 10 min i masz przebieg dla "Polaka" i "Panie, Niemiec pod kocem trzymał" :-)
Lamelkaa
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:30
Auto: SEAT Toledo 1L
Model: 1.6i E
Skąd?: Oświęcim

Re:

Post autor: Lamelkaa »

remiq pisze:
kamko pisze:zdradz w jaki sposob

wiertarką... mamy mechaniczny licznik napędzany od ślimaka w skrzyni biegów. Co za problem kręcić w drugą stronę... ewentualnie zmienić cały moduł prędkościomierza na inny, z mniejszym przebiegiem :D 2 śrubki i po sprawie. Moduł jest wsuwany, nie ma żadnej plomby.

Ja mam śrubki inaczej, bo rozebrałem zegary z ciekawości na części pierwsze :)
Mój licznik cofany był na pewno, bo wątpię, żeby miał po 15 latach 186 tys. nalatane.
Poza tym to są śrubki od tarczy, której nie trzeba zdejmować.


Mój ma lat 19 i przejechanie tyle samo, udokumentowane papierami, mam zacząć się bać?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Po czym można sprawdzić, czy licznik nie jest cofnięty

Post autor: Sony »

Lamelkaa pisze:Mój ma lat 19 i przejechanie tyle samo, udokumentowane papierami, mam zacząć się bać?

Nie patrz na to czy udokumentowany przebieg niby jest czy nie, bo wszystko idzie podrobić. Jak auto jeździ bezproblemowo i silnik jest w dobrej kondycji to nie ma co sobie gitary zawracać przebiegiem...
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

Po czym można sprawdzić, czy licznik nie jest cofnięty

Post autor: szymlis »

Teraz najprościej poznać chyba po samej wartości tego przebiegu :D 180 dość podejrzane chociaż mój ma 225 (pewne w 100%) więc może jeszcze 180 jest możliwe. Ja tam jednak do przebiegu tak dużej wagi nie przywiązuje. Lepsze 300k zrobione przez rozsądną osobę, z regularnym serwisem niż 200 na oleju rzepakowym czy też słonecznikowym (niestety nie wiem który lepszy bo kolega dostał zakaz pisania :( )
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: Po czym można sprawdzić, czy licznik nie jest cofnięty

Post autor: DzieX »

@up
To jest za przeproszeniem ***olenie głupot - Ty masz taki przebieg to niższe są podejrzane. Powiem Ci tak - moje 1M ma najechane 330k w 16 lat i sam uważam, że to jakoś mało.. Natomiast laguna ma 5 lat i ma najechane ponad 180k km.

Reasumując przebieg to wartość umowna. Jak to mówią cena i przebieg do uzgodnienia. Dlatego trzeba patrzeć na stan techniczny auta a nie przebieg. Przynajmniej jak się kupuje auto starsze niż 3-4 lata.
ODPOWIEDZ