Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: kristof »

Od pewnego czasu przymierzam sie do zakupu cb , naczyta3em sie juz mnóstwo opini i komentarzy na innych forach i stwierdzi3em ze dalej nic nie wiem .Jestem ciekaw czy posiadacie , jesli tak to jakie i jak przebiega eksploatacja ,za i przeciw konkretnym modelom
pzdr
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: gurszczak »

Ja jak tylko kupi3em auto to od razu kolejny zakup to by3o CB i do tej pory z niego korzystam generalnie ma slużyc porozumiewaniu sie i żadne bajery nie są potrzebne i tak oto posiadam Uniedena 520 z antenką Presidenta Floryda (40cm magnes) wcześniej mia3em antenke hastlera IC100 zasieg wydaje mi sie ze byle lepszy ale dlatego ze byla dluzsza ale strasznie zbiera3a szumy i zak3ocenia i przeszkadza3a w parkowaniu w podziemnych garażach i w blaszaku przy domu zdecydowalem sie na krótsza. Jesli chcesz miec lepszy zasieg i dlugosc bata ci nie przeszkadza polecam Sirio ML-145 chyba najlepsza antenka zasieg po 10km na mojej florydzie max 5-6km.
Co do montarzu w moim tolku jest po lewej stronie przyczepione pod pu3eczka a gruszka lezy sobie w drzwiach :) nie przeszkadza przy otwieraniu i radio przy wysiadaniu przynajmniej mi (jestm leworeczny - i mi pasuje to miejsce) jesli masz wiecej pytan to dawja postaram sie ci pomoc w doborze odpowiedniego radyjka i antenki :)
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: kristof »

mysla3em raczej o ma3ej antence , no i nie chcia3bym za bardzo magnesu ,wola3bym jakies inne mocowanie
pzdr
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: gurszczak »

to polecam ci zamocowaa na dzwonku na klapie jakiegos presidenta (Alabama, Alaska po 145 cm, lub misisipi - 72 cm)
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: maniekmc »

Ja proponuje Ci kristof, radyjko Cobra 75 i antenke do niego cobry HGA 1500- zestawik w warszawie ok 460zl, ale na allegro mozna juz kupic od 260z3, podobno sie bardzo dobrze spisuje, kumpel w pracy ma i jezdzi na nim jako zawodowy, wiec trzeba go s3uchac!
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: CYRULIK »

ja mam unidena 510i antenke wilsona (mgnes) super zestaw zasieg do 25 km przy 3adnej pogodzie 3apie ma3o zak3ucen jak dobrze zestrojone polesam
a radyjek typu cobra unikaj jak ognia mia3em takie 2 dni i go odda3em

a prawda jest to ze zadne bajerki nie sa potrzebne zbedny wydatek
jaw woisz antenke na sta3e to polecam lema
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
kaCuCh
Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 20 maja 2008, 12:34
Kontakt:

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: kaCuCh »

Ja mam tti tcb-770 i hustlera ic-100 i ten zestaw w mojej opinii spe3nia swoje zadanie :P
Seat Toledo Sport 1.8 20V
leonZawodowiec

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: leonZawodowiec »

A ja mam Lafayette Zeus i antenke Tajfun w miejscu po FM i jestem z tego zestawu b.zadowolony
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: kristof »

no i chyba zdecyduje sie na uniden 510 xl :roll:
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[ALL] Jakie CB Radio kupić ?

Post autor: gurszczak »

jak juz cos to weź 520 :) w cenie około 60 zł droższe ale posiada RF Gain - regulacja czułości szybkie przełączenie na kanał 9 i ma wyjście na papuge.
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
ODPOWIEDZ