[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Szczepan »

Witam.
W sobotę wymieniłem klocki hamulcowe z tyłu i nie mogłem wkręcić tłoczka więc odkręciłem odpowietrzacz i wyleciało trochę płynu.
Po złożeniu wszystkiego wydaje mi się że pedał jakoś miękko wpada podczas hamowania wcześniej był twardy od samego początku, wyczytałem na forum że trzeba trochę pojeździć żeby nowe klocki się ułożyły i wtedy pedał znów się zrobi teardy itp.
Spróbuje jeszcze raz odpowietrzyć wszystkie koła i są różne rady jak to zrobić. Moje pytanie od którego koła najpierw zacząć i na którym skończyć oraz czy zapłon ma być przekręcony czy może włączony silnik będzie lepszym rozwiązaniem?
Pozdrawiam.
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
Awatar użytkownika
strazak
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 21 gru 2008, 18:56
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgorzelec

Re: Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: strazak »

Szczepan pisze:Witam.
W sobotę wymieniłem klocki hamulcowe z tyłu i nie mogłem wkręcić tłoczka więc odkręciłem odpowietrzacz i wyleciało trochę płynu.
Po złożeniu wszystkiego wydaje mi się że pedał jakoś miękko wpada podczas hamowania wcześniej był twardy od samego początku, wyczytałem na forum że trzeba trochę pojeździć żeby nowe klocki się ułożyły i wtedy pedał znów się zrobi teardy itp.
Spróbuje jeszcze raz odpowietrzyć wszystkie koła i są różne rady jak to zrobić. Moje pytanie od którego koła najpierw zacząć i na którym skończyć oraz czy zapłon ma być przekręcony czy może włączony silnik będzie lepszym rozwiązaniem?
Pozdrawiam.


odpowietrzanie zaczyna się od najdalszego koła od pompy...tzn.prawy tył, lewy tył, prawy przód, lewy przód ;-) bez konieczności włączania silnika
STRAŻAK Z POWOŁANIA!!! FOTOGRAFIA Z PASJII !!!
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

Re: Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Szczepan »

strazak pisze: bez konieczności włączania silnika

Zapłon musi być włączony czy nie koniecznie :?: bo wyczytałem że musi żeby pompa od absu działała czy jakoś tak.
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Roxon40 »

Jeżeli nie spuściłeś całego płynu to nie musisz odpowietrzać pompy a co za tym idzie możesz odpowietrzać na wyłączonym zapłonie. Dla pewności możesz odpowietrzyć pompę, wtedy trzeba zapłon włączyć bo i tak VAG-a musisz mieć uruchomionego.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Szczepan »

Dzięki Roxon40, całego płynu nie spuściłem tylko przy jednym tłoczku wyleciało może z 50 ml płynu.
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
NaturalSelection
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2015, 19:15
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zdanowice

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: NaturalSelection »

Panowie potrzebuje informacji na temat klocków, które pasuja do Toledo 2 ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=5204276145

czy

http://allegro.pl/seat-ibiza-cordoba-to ... 71760.html

Obaj sprzedajacy piszą, że pasuje do Toledo 2 a przecież są inne numery producenta oraz cena. Skąd te rozbieżności? Chyba ze 3 albo 4 numery klocków od ATE na allegro niby pasuja do Tolka 1M, a jak jest na prawde i które kupic?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: vwir »

Do ASV są dwa typy klocków. Generalnie to są takie same klocki, różniące się tylko grubością okładziny. Najlepiej zerknąć w naklejkę obok koła zapasowego. Jeśli znajdziesz tam 1KK, 1KP lub 1KQ to masz klocki o grubości 17,4mm (czyli ATE 13.0460-2894.2 dla klocków zwykłych lub 13.0470-2894.2 dla ceramicznych). Jeśli na naklejce znajdziesz 1KY lub 2EE to masz klocki grubości 16,2mm (czyli ATE 13.0460-2886.2 dla klocków zwykłych lub 13.0470-2886.2 dla ceramicznych).
Weso
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2015, 13:50

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Weso »

ewentualnie podaj vin to numerek oryginału się ogarnie:)
NaturalSelection
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2015, 19:15
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zdanowice

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: NaturalSelection »

Wielkie dzieki vwir :) Kupiłem te pierwsze - teoretycznie powinienem te drugie wziac, ale że to juz drugie klocki na tej samej tarczy to wzialem te 1 ze wzgledu na cene :D moze teraz szybciej tarcza sie zuzyje i szkoda doplacac do grubszego klocka.

Sprzedawce natomiast moge polecic - towar ma oryginalny i ceny OK :)

Jedyny minus - te blaszki ktore sie podklada pod klocek od gory i dolu, byly inne, wiec zalozylem te stare które były, ale to chyba nie przeszkadza w niczym
tczubek
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2012, 20:57
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Łódź

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: tczubek »

Witam,

Muszę wymienić tarcze tył oraz klocki w moim Toledo. Teraz mam założone tarcze TRW które nie wiedzieć czemu po 3 latach użytkowania trafił szlak!! Samochód więcej stoi niż jeździ...

Przód wygląda jeszcze OK, więc chciałem zapytać jakie tarcze i klocki wrzucić na tył? Ma ktoś może pomysł czemu te tarcze z tyłu tak wyglądają...?
Toledo II 1,6 rok 2001 74kW, VIN: VSSZZZ1MZ2R059980, chyba AKL ale nie jestem pewien ;)

Przód:
Obrazek
Obrazek
Tył:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ