[ALL] Akumulator

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

[ALL] Akumulator

Post autor: hCYk »

Mechanik sprawdził mi akumulator testerem. Po podłączeniu pokazywał lekko ponad 13V. Kilka razy go obciążył i wartość spadła do 12.6V czyli chyba nie jest z nim tak źle. Może po prostu ma taka małą moc rozruchową że kontrolki przygasają.
Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Akumulator

Post autor: vwir »

No cele nie są zwarte, ale gdy był padnięty alternator to mógł go nie doładowywać i mógł się zasiarczyć. Nie masz możliwości wrzucenia akumulatora z innego auta, żeby zobaczyć, czy wtedy dobrze odpali?
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Akumulator

Post autor: kornat »

Sprawdzałeś jakie masz napięcie podczas odpalania? Jeżeli kontrolki ABS i kontroli trakcji się zapalają to pewnie spada w okolice 10V.
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

[ALL] Akumulator

Post autor: hCYk »

Jak na razie nie mam jak wrzucić aku do innego auta zeby sprawdzić jak będzie odpalał. Musialbym poczekać aż brat wróci to wtedy najwyżej do jego bym podpiął tyle ze on przyjedzie gdzies za dwa tygodnie. Nie sprawdzałem napięcia podczas odpalania ale w trakcie obciążania tak jak mówisz wartość spadała w okolice 10-11V
Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Akumulator

Post autor: vwir »

To raczej od niego wrzuć akumulator do Ciebie.
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

[ALL] Akumulator

Post autor: hCYk »

Jak tylko będę mial możliwość to tak zrobię. Ale cos czuje ze niedługo i tak będzie do wymiany. Skoro teraz tak kreci to co będzie jak przyjdą mrozy.

EDIT: 25.11.2015
Pominąłem jeden fakt. Otóż kilka razy zdarzyło mi się ze przy dłuższym kręceniu rozrusznikiem zamykał się zamek centralny, sam z siebie. Zdziwiło mnie to trochę ale nie wpadło mi do głowy ze to tez możne być istotny objaw. Oraz po dłuższym kręceniu bez rezultatu świeci się kontrolka akumulatora. Juz nie wspomnę o tym ze on tyle co kręci a w poniedziałek go ładowałem 6h.
Jaką minimalna moc rozruchową powinien mieć aku do mojego seata 1.6 16V 03r, climatronic, tcs, szyby w prądzie, elektrycznie regulowane lusterka, radio CD? Macie jakieś sprawdzone akumulatory które bez problemu mieszczą się do tej skrzynki?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Akumulator

Post autor: Sony »

Akumulator do Twojego silnika powinien mieć w granicach 60Ah i ok. 500A prądu rozruchowego. Tak ciężko wejść na stronę pierwszego lepszego producenta akumulatorów i wyszukać akumulator dla konkretnego auta ?

Na przykład:
http://www.varta-automotive.pl/pl-pl :568:
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

[ALL] Akumulator

Post autor: hCYk »

To już sobie ogarnąłem ale zapomniałem edytować post. Bardziej mi chodzi o ten centralny zamek który zamyka się przy dłuższym kręceniu rozrusznikiem bo to chyba nie jest normalne. Najlepiej byloby wziąć od kogos akumulator tylko nie mam od kogo ale postaram się cos ogarnąć w tej sprawie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Akumulator

Post autor: Sony »

Moim zdaniem masz zwyczajnie akumulator do wymiany i tyle. Przy słabym aku elektryka lubi świrować.
NaturalSelection
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2015, 19:15
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zdanowice

[ALL] Akumulator

Post autor: NaturalSelection »

Na 99% masz akumulator do wymiany, sam zmieniałem aku w swoim i po przeanalizowaniu wszystkiego Kupiłem Aku firmy Kozak 72 ah 700A. Zobaczymy co z tego bedzie po roku czy tam dwoch.
ODPOWIEDZ