[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Wszystko o silnikach benzynowych
Awatar użytkownika
D3T3
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 09 wrz 2014, 12:22
Auto: Grand Scenic
Model: 1.9 dCi
Skąd?: Grójec

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: D3T3 »

"Oryginał" kosztował rzeczywiście okolice 50 zeta, ale brany był z Intercarsu, a nie z Allegro.
kamil_sz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:45
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1.6 16V AZD LPG
Skąd?: Lubartów

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: kamil_sz »

Niestety to nie czujniki temperatury, wszystkie wskazania są zbliżone różnica max 1*C.

2 cewki wymieniłem, ponieważ 1 miała uszkodzoną obudowę a na drugiej cewce powinno być na zimnym silniku 4-6 kiloomów a nic nie było, po wymianie może minimalna poprawa oraz po wymianie świec trochę jest lepiej.


Chyba zlokalizowałem problem, wcześniej wymieniłem regulator ciśnienia paliwa WEBER oryginał, ponieważ miałem problem nie pamiętam z czym i zmieniłem na stary oryginalny i teraz po dłuższym postoju odpala normalnie.

nowy regulator ciśnienia paliwa to: WEBER 036 133 035 A dałem za niego 99zł dane techniczne zgodne ze starym wytrzymał prawie 13 tyś km.


Ale mam też drugi problem stało się to nagle gdy już miałem założony LPG, dzieje się to tylko na zimnym silniku, odpala normalnie na ssaniu obroty 1100 nie falują pochodzi około 5 sekund i gdy dodam gazu dusi się tak jakby chciał zgasnąć po chwili coś cicho strzeliło.

Poniżej przesyłam link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=JQ_7DsX ... e=youtu.be


Odpalałem w garażu, jak coś, po delikatnym przegazowaniu jest wszystko ok, żadnych błędów.
krychulol
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 15 kwie 2015, 19:14
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Rzeszów

Re: [1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: krychulol »

Witam, mam bardzo podobny problem.

Lecz jedno mnie nurtuje, napisałeś:

"Chyba zlokalizowałem problem, wcześniej wymieniłem regulator ciśnienia paliwa WEBER oryginał, ponieważ miałem problem nie pamiętam z czym i zmieniłem na stary oryginalny i teraz po dłuższym postoju odpala normalnie.

nowy regulator ciśnienia paliwa to: WEBER 036 133 035 A dałem za niego 99zł dane techniczne zgodne ze starym wytrzymał prawie 13 tyś km"

Czyli jak mam to zrozumieć, nie odpalał Ci rano, tak? Kupiłeś nowy, potem znowu zmieniłeś na stary i po prostu się naprawiło i odpala normalnie po dłuższym postoju?

Bo mi właśnie po nocy pod chmurką, właśnie mi nie chce odpalić, trzeba go długo kręcić, lecz każde kolejne odpalenie jest już normalne.

I właśnie wydaje mi się, że to będzie ten regulator tylko nie wiem w końcu co z tym zrobić.

Ja mam 1.8 20v ale objawy takie same.
kamil_sz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:45
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1.6 16V AZD LPG
Skąd?: Lubartów

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: kamil_sz »

Miałem kiedyś problem z odpaleniem zimnego silnika i myślałem, że to regulator ciśnienia paliwa więc go wymieniłem na nowy a problem pozostał , odpalał mi tylko po dodaniu gazu jeździłem z tym kilka miesięcy jak się okazało po podłączeniu pod komputer były jakieś stare błędy po ich skasowaniu samochód pali normalnie.

Problem powrócił około 3 tygodnie temu prawie identyczny problem tylko teraz nie ma żadnej reakcji na gaz i wymieniłem cewki i świece, brak błędów na kompie. Zmieniłem na stary regulator i jak ręką odjął.


Opisał jak najlepiej umiem :-D
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: hCYk »

Tez mam podobny problem. Auto rano zapala najszybciej po drugim przekręceniu kluczyka. A czasami trzeba próbować po 4-5 razy. Ręce mi juz opadają bo nie wiem gdzie szukac przyczyny. Jak się nagrzeje wszystko jest ok tylko najgorsze jest to pierwsze odpalenie. W kompie zero jakichkolwiek błędów...
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: Sony »

hCYk, a sprawdziłeś/zmieniłeś w końcu ten akumulator ? Świece masz w porządku ? Ech...
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: hCYk »

Tak akumulator był sprawdzony i wszystko z nim w porządku.
Obrazek
kamil_sz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:45
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1.6 16V AZD LPG
Skąd?: Lubartów

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: kamil_sz »

Ktoś mi powie co to może być ?

https://www.youtube.com/watch?v=JQ_7DsX ... e=youtu.be


Dziś odpaliłem samochód około 1 godzin. temu odpaliłem i wysiadłem i zgasł, odpaliłem po dodaniu gazu jak na filmie , nie pokazuje żadnego błędu nie wiem co jest. Boję się że gdy będzie mróz wogóle mi nie odpali.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: irocket »

Takie "psykanie" po wciśnięciu gazu zawsze było?
Obrazek
kamil_sz
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:45
Auto: SEAT TOLEDO 1M
Model: 1.6 16V AZD LPG
Skąd?: Lubartów

[1M 1.6] Ciężko pali na zimnym

Post autor: kamil_sz »

Tak to jest normalne.
ODPOWIEDZ