Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: klynna »

Panowie, dwa pytania:

1. Po umyciu auta na myjce, mam wodę na prograch - to jest normalne prawda ? (Gdzieś musi być odprowadzona ta woda)

2. Po umyciu auta i wyschnięciu szyb, zamykam szybę, otwieram i jest mokra. Przeczytałem troche stron tego postu, widziałem zdjęcia....czy szyba może 'brać' wodę z mat wygłuszających ?


Generalnie nie traktuje tego jako problem (jeszcze), pytam tylko informacyjnie :)
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: haszczu »

klynna

Ad.1

Temat wałkowany ale jeszcze raz.
Na progach wody nie powinno być. Jeśli jest to znaczy, że woda cieknie pomiędzy blacha na której jest mechanizm podnoszenia szyb.
Najlepiej uszczelnić wkładając folia (opis na początku tematu) lub poluzować blachę, wcisnąć silikonu (ale z umiarem) skręcić i jeszcze przesmarować z wierzchu.
Jeśli jednak wolisz nie uszczelniać to dotknij podłogi w aucie (w każdym miejscu pod nogami) zaraz po deszczu.

Ad.2

Woda zostaje na uszczelce drzwi od strony zewnętrznej i dlatego szyba jest mokra jak otworzysz i zamkniesz.



Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

Z tym progiem to zależy od definicji. Jeśli przez próg rozumiemy tą plastikową najwyższą część progu (wewnątrz auta) to jak najbardziej nie powinno tam być żadnej wody. Jeśli przez próg rozumiemy metalową część, która jest już poza uszczelką (niejako na zewnątrz auta) to tam jak najbardziej może się pojawić woda.
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: klynna »

Próg mamy rozumieć jako miejsce poniżej plastikowej części progu. Część progru z plastikiem jest sucha. Dywaniki po deszczu mam suche (całe szczęście).

Szyby mi mocno parują, ale już zdiagnozowałem nie otwieranie się plastikowej klapki pod filtrem kabinowym. Na tą klapkę zrzucam cały problem z parowaniem szyb - juz znalazłem pomoc na forum jak to naprawić.


Drzwi sprawiajá wrażenie szczelnych, nie mniej jednak w któryś weekend zajrzę pod tapicerkę drzwi.
Awatar użytkownika
Sikor
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 24 lis 2012, 16:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Radom

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sikor »

Witam, uszczelniłem już chyba wszystko co się da ale ostatnio i tak przy wchodzeniu do samochodu czuje przez chwilę jakiś nie miły zapach, dzisiaj zauważyłem że w podwoziu brakuje mi dwóch zaślepek z przodu,za progiem bardziej przy wahaczu, to chyba też może być powód wilgoci ?
danniel
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 02 cze 2015, 10:11
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Pruszków

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: danniel »

Właśnie jestem po zabiegu na drzwiach z przodu - uszczelnianie. Narazie odpusciłem z folią, nie czułem się pewnie, żeby bawić się z mechanizmem szyb i tym wszystkim co zamontowane pod tapicerką. Wstępnie uszczelniłem uszczelniaczem dekarskim do połowy wysokości blachy bez jej odkręcania. Uszczelanicz położyłem wzdłuż miejsca przylegania blachy do drzwi. Zobaczymy czy to pomoze czy skończy sie na poprawkach ;)

Dla zaintersowaonych - już następnego dnia poprawiałem. Zdarłem to co nałożyłem odkreciłem blache tak zeby zrobić sobie dostęp do nałożenia uszczelniacza w miejsce uszczelki i obkleiłem na grubo. Po 5 h zrobiłem test wylalem 1,5 l wody na szybe drzwi z zewnatrz - nic nie ciekło. Teraz musze czekac na deszcz, to bedzie najlepszy test . Oby bylo ok.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: DzieX »

Ja zamierzam podejść do tematu przy użyciu uszczelki blendy tylnej z ASO Audi. Ma ten plus, że jest wielorazowa.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: hCYk »

No i mnie to dopadło. Szkoda tylko że teraz jak wszystko mam na głowie. Otóż auto stało od 7 do 15 pod chmurką z racji tego że byłem w robocie a jak wszyscy wiedzą dzisiaj trochę padało. Po wejściu do auta, odpaleniu i ruszeniu usłyszałem tak jakby coś się przelewało w prawych przednich drzwiach po czym zobaczyłem że po tym plastiku czarnym który jest na progu leci woda do środka (tak mniej więcej pod głośnikiem). Nie była to duża ilość, może z pół kieliszka ale jednak. Trochę się wystraszyłem ale przypomniałem sobie właśnie o tym problemie z cieknącymi drzwiami w Seatach Toledo/Leon. Zaraz jak wróciłem do domu sprawdziłem wszystkie drzwi. Z tyłu odpukać plastiki jak i wycieraczki suche. Od strony kierowcy mokre plastiki ale od strony zewnętrznej. "Zmacałem" trochę tą wykładzinę i wydaje mi się że jest sucha jednak od strony pasażera plastik mokry po obu stronach. Jak pisałem wody wlało się niewiele więc wykładzina też była prawie sucha. Nie czuje się na tyle pewnie żeby rozbierać to wszystko i przyklejać tą folię. Wydaje mi się że woda wydostała się między blachą a boczkiem drzwi bo dotykając miejsca styku tych dwóch elementów czuć że jest tam mokro. Jest tu ktoś z okolić Jarosławia/Rzeszowa kto zna się na tym lub już to robił? Może jest jakiś sposób tymczasowy żeby chociaż przetrzymać do wiosny ? :( Gdzie dokładnie znajdują się te dziurki którymi spływa woda żeby ewentualnie jeszcze sprawdzić ich drożność?

Roxon40 pisze:Tak. Odkręcasz boczek, potem odkręcasz blachę, ładnie silikonem dół plus gdzieś do połowy góry objeżdżasz i skręcasz wszystko do kupy. Cieszysz się że się nie leje do auta. To taki patent na szybko ale działa.


Sony pisze: jeśli już zastosowałeś badziewie jakim jest silikon to wiedz na przyszłość, że powinien on mieć neutralne PH coby Ci lakieru nie zeżarło. Drzwi polecam uszczelniać jedynie folią. Silikon to zło. Na podszybiu OK, ale nie w drzwiach. Będziesz chciał wymienić zamek i musisz skrobać.


To jak w końcu z tym jest? Warto zrobić to tym silikonem i czy wgl to zadziała? Jeżeli tak to jakiego użyć żeby tak jak wspomniał Sony nie zniszczyć lakieru?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

Wystarczy, że kupisz silikon neutralny albo uszczelniacz dekarski i do wiosny przeżyjesz, ale po mojemu to masz basen pod wycieraczką :) Spójrz na uszczelkę pod drzwiami to dowiesz się, gdzie są otwory :P
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: hCYk »

Sony pisze: ale po mojemu to masz basen pod wycieraczką

Wyciągnąłem obie wycieraczki, dość mocno przyciskałem wykładzinę i odpukać jest sucha więc nie wiem co masz na myśli.
Obrazek
ODPOWIEDZ