[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Danielek. »

Przecież napisał "Nie zawsze termostat"
dominikk1990
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2011, 12:20
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF@143KM :)
Skąd?: Przemyśl

Re: Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: dominikk1990 »

Witam, w temacie tym poruszany był czujnik G17 temperatury zewnętrznej. Jak opisał szymek przewody idą do climatronica. Kolega zakupił leona, niestety mocno przekłamuje temperaturę, podpiąłem pod vaga, brak błędów , szukamy czujnika, jak się spodziewałem czujnika nie ma :) Co jest bardziej zaskakujące przewodów do czujnika też nie ma. Ewidentnie jakiś artysta rzeźbiarz mocno pokombinował. U mnie w tolku jak i u siostry przewody wychodzą z tej samej wiązki co klaksony. Pytanie którędy dalej idą kable do czujnika, czy są po drodze jakieś kostki itp itd, gdzie tych przewodów można szukać bo nie sądzę aby ktoś fatygował się z wydzieraniem kabli do samego climatronica.
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: cash »

Witam, chciałbym spytać o co kaman. Jak tylko przyszły chłodniejsze temperatury zauważyłem wolne nagrzewanie silnika. Dziś przykładowo wracałem z pracy, temp. zewn. +4st., jazda w miarę dynamiczna, średnia prędkość 100-120km/h, a na blacie 90st. wskoczyło dopiero po 12km! Nawiewy wyłączone, egr nie zaślepiony, temperatura na blacie nie wariuje, termostat się nie otwiera na pewno. Kiedyś w chłodne dni nagrzewał się 2 x szybciej. Jechałem ostatnio z kolegą golvem IV 90KM przy podobnej temperaturze i po około 5km miał 90st. A i również czytałem poprzednie posty, że po około 5-7km powinno wskoczyć 90st przy takiej temperaturze. Co może być nie tak?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: vwir »

Jak sprawdziłeś, że termostat się na pewno nie otwiera? No i czy masz dogrzewanie silnika (magiczne świece żarowe w układzie chłodzenia).
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: cash »

Sprawdziłem po zimnym wężu, który z wychodzi termostatu i bloku silniku. Magiczne świece żarowe mam, ale podejrzewam, że jeszcze nie ma warunków do ich załączenia, bo z tego co pamiętam temperatura w dolocie musi być mniejsza niż 5 st. Na zewnątrz było 4st, więc w dolocie na pewno było trochę więcej ;)
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Roxon40 »

No to sobie odpowiedziałeś. Termostat do wymiany. Bardziej bym obstawiał że termostat został otwarty. Jak był zamknięty to auto by ci się przegrzewało. U mnie w zeszłym roku było podobnie.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: cash »

Ale jeśli by był otwarty to wąż byłby ciepły przecież? Pamiętam, że nawet w ciepłe dni termostat dopiero przy temperaturze około 20st. otwierał się, tzn wąż był ciepły
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: vwir »

Ja wiem, że to nie rozwiązanie problemu, ale polecam osłonę heko na wlot powietrza w zderzaku. Auto znacznie szybciej łapie temperaturę.
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4506
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Roxon40 »

cash pisze:Ale jeśli by był otwarty to wąż byłby ciepły przecież? Pamiętam, że nawet w ciepłe dni termostat dopiero przy temperaturze około 20st. otwierał się, tzn wąż był ciepły


Nie sprawdzałem w moim przypadku węży, ale wiem że jakby był zamknięty to auto zaczęło by ci się przegrzewać bo by układ chłodzenia działał na tak zwanym małym obiegu.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: hCYk »

Witam.
Jakiś czas temu zrobiłem swoim Seatem trasę ok 90km. Zauważyłem że przy włączonej klimatyzacji czasami spada mu temperatura. Mianowicie auto ładnie się nagrzeje, trzyma 90 stopni i nagle strzałka wolno opada na 75 Stopni, potem zaczęła powoli rosnąć i spadła na 60 stopni po czym z powrotem wzrosła na 90 Stopni. Na trasie ok 20 km zdarzyło mi się to dwa razy. Wyłączyłem klimatyzację i przez resztę 70 km wskazówka normalnie wskazywała 90 Stopni, żadnych spadków już nie było. Czy takie coś jest normalne? Ostatni tydzień jeździłem do pracy bez włączonej klimy z racji tego że ma tylko 5km. Po przejechaniu jakiś 2 km auto zaczyna się nagrzewać, wskazówka rośnie do 90 Stopni i w takim położeniu pozostaje. Problem występuje tylko przy włączonej klimatyzacji.

Seat Toledo II (1M) 1.6 16V 2003 rok.
Obrazek
ODPOWIEDZ