Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Montaż MFA + sczytanie PINu immo i zmiana przebiegu

Wszystko o elektryce w aucie
kiju90
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2011, 21:12

[1M] Montaż MFA + sczytanie PINu immo i zmiana przebiegu

Post autor: kiju90 »

już go zwrociłem naszczescie :) a kupiłem go bo chciałem go wymienić na odpowiedni taki jak powinien być :)
Kiju
patrykk007
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:41

Toledo 1L 1,9 TDi montaz komputera pokładowego?

Post autor: patrykk007 »

Witajcie.
Jeżeli posiadam odpowiedni licznik i pająk to co mi jest jeszcze potrzebne aby to działało poprawnie? Czy coś dodatkowo podłączać trzeba?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Montaż MFA + sczytanie PINu immo i zmiana przebiegu

Post autor: szymekgd »

Wyglad i miejsce montazu czujnika temperatury do MFA w 1L.

[center]Obrazek [/center]
[center]
Obrazek [/center]
Michal
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1M] Montaż MFA + sczytanie PINu immo i zmiana przebiegu

Post autor: adrian2901 »

Witam!
Czy jest ktoś z podkarpacia, lub okolic Rzeszowa, tak do 300KM w obie strony, kto zamontował by mi nowy licznik z komputerem pokładowym. Potrzebuje kogoś, kto wytłumaczy mi jaki licznik mam kupić itp, a potem to wszystko zamontuje, z czyta ten IMMO i zrobi by smigało na cacy. Proszę o odpowiedź.
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
matts84
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 lut 2013, 07:36

[1M] Montaż MFA + sczytanie PINu immo i zmiana przebiegu

Post autor: matts84 »

Panowie, mam pytanie, jako że nie mam komputera w aucie chce zrobić swap licznika. Tylko teraz moje pytanie. Jak na allegro znaleźć odpowiedni? Da się po numerach z naklejek sprawdzić który ma MFA? Manetka i VAG to raczej nie problem, bo zczytanie pin itp ogarnę. Tylko który licznik kupić.

[ Dodano: 2013-05-23, 21:17 ]
OK, miałem licznik 1M0 920 800 A, zakupiłem z manetką licznik 1M0 920 820 A, po oznaczeniach doszedłem że będzie ok. W Etce i mój i ten są przypisane do tych samych silników. Postaram się zrobić jakiś manuał z foto jeśli się wszystko Uda :)

Edit: Niestety nie zrobię manuala bo po podłączeniu okazało się że już miałem całą instalację i nie muszę ciągnąć kabli, Ale robota prosta więc według opisu można sobie poradzić :)

BTW, wie ktoś jak odpalić dolny wyświetlacz aby pokazywał cały czas temperaturę?

[ Dodano: 2013-05-27, 22:37 ]
No i są problemy:

Mam problem ze swapem licznika na MFA w Tolku.
Mój licznik W1M0 920 800 A z kwietnia 99r , zakupiłem licznik z MFA o oznaczeniu W1M0 920 820 A z września 99r, 820 czyli z MFA

Przy swapie do Toledo nie da się odczytać z nowego licznika eprom a co za tym idzie PIN. Odczyt epromu comanderem z mojego licznika 800A idzie bez problemu. A 820A jest wykrywany ale przy próbie odczytu epromu wywala timeout, ponadto nie gaśnie kontrolka poduszek, nie ma komunikacji licznika z airbag. Ponoć wystarczy przełożyć lcd z obrotomierza i tak zrobiliśmy, jednak jakiego wsadu poszukać aby wszystko działało? znalazłem tylko wsady z TDI ale z końcówkami 822 E, 821 lecz nie działają one z moim licznikiem ponieważ sa chyba od Diesla. Być może jesteście w stanie mi pomóc rozwiązać ten problem?

Manetkę dokładałem ale instalacja już była, nic nie musiałem robić. Po podłączeniu licznika 820A MFA działa, po przełożeniu LCD do mojego. LCD się krzaczy. Poratuje ktoś wsadem? BTW Licznik 820 A był opisany jako licznik z Leona, czy tam jest inny opis pinów że nie da się odczytać epromu. Liczniki produkowane zaledwie kilka miesięcy jeden po drugim.

[ Dodano: 2013-06-01, 21:45 ]
Będzie dla potomnych, powiedzmy, że rozwiązałem mój problem. Udało mi się jakimś cudem odczytać eeprom nowego licznika na stole programem Vag eeprom programmer 1.19g za pomocą kabla KKL!

Aby to zrobić bez auta można podpiąć się w liczniku do niebieskiej wtyczki pod następujące pinouty:
+12 podajemy na PIN 1 oraz 23
Masę na PIN 9 oraz 24
Linia K pod pin 25

Wtyczka OBD interfejsu:
+12 pod Pin 16
Masą pod Piny 4 i 5
Linia K Pin 7

Do zasilania użyłem zasilacza 12 V
Obrazek

Po odczytaniu eepromu program nie wypluł jednak pinu, porównałem więc oba wsady i wydedukowałem gdzie zapisany jest PIN. Zapisany jest on w eepromie i powtórzony 3 razy. Skopiowałem ze starego wsadu komórki zaznaczone na czerwono do wsadu nowego, oczywiście je zastępując. Pin jest zaznaczony na niebiesko, jednak zapisany w sofcie jest na przemian. Tzn., że jak jest tak jak na obrazku 24 55 to pin jest 5524. W nowym liczniku miałem tam pola 55 50 jednak PIN 5055 nie działał, nie wiem czemu. Po tych całych operacjach ponownie programem Vag eeprom programmer wgrałem zmodyfikowany wsad do nowego licznika.

Po wgraniu wsadu zrobiłem tak:

Połączyłem się z licznikiem [17] i wprowadziłem spisane ze starego licznika kodowanie. To samo zrobiłem z CAN Gateway [19].
Ponownie połączyłem się z licznikiem [17] i wybrałem Adaptację [10]. Wpisałem numer kanału 00, następnie [Read], [Save], [Done, go back], [Close Controller].

Po tych czynnościach IMMO gaśnie i da się odpalić normalnie auto. Jednak żaden PIN nie wchodzi. Co mnie niezmiernie dziwi, nie wiem czemu tak jest. Przy próbie wpisania PINU na liczniku w polu kilometrów dziennych pojawia się napis FAIL.

Opis dla licznika z CAN 1M0 920 820 A Stary licznik to 1M0 920 800 A

Obrazek
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1M] Montaż MFA + sczytanie PINu immo i zmiana przebiegu

Post autor: adrian2901 »

Witam! Odgrzeje temat. Chce założyc do mojego tolka MFA, i potrzebuje pomocy.
Mój licznik to VDO V13 1M0920800C. Niestety na kanał 17 mnie nie wpuszcza i nie wiem jakie mam immo. Zamówiłem już kabel pro can. Wydaje mi sie, że mam immo2. Jaki kupic licznik, żeby posiadał MFA? I żeby to zakodować, by wszystko działało poprawnie. Czy liczniki immo2 miały MFA? Czy licznik immo3 bedzie działał jesli mam immo2?

Znalazłem ten licznik i według etki jest z mfa i pasuje pod moj silnik http://allegro.pl/show_item.php?item=40 ... d00be2ff62 a patrząć po dacie licznika 99r powinien miec immo2?
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

[1M] Montaż MFA + sczytanie PINu immo i zmiana przebiegu

Post autor: kuzio »

Po przeczytaniu tematu widzę nie ma tu za wielu znawców dokładania licznika z mfa. Ale może ktoś będzie wiedział :D Jak to jest z tym immo2 i immo3? Gdzie sprawdzić jakie mam immo 2 czy 3? Czy może jeden i drugi będzie działał? W przypadku przełożenia tylko samego wyświetlacza z nowych liczników dokładamy te 4 kabelki (od manetki do zielonej i niebieskiej kostki) manetkę już mam i co jeszcze zostaje do ogarnięcia żeby to działało?
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Montaż MFA + sczytanie PINu immo i zmiana przebiegu

Post autor: DzieX »

Immo3 było od 2001 roku a immo2 99-00. Sprawdzić które można po opisie pinologii z elsy, ale z pamięci nie przytoczę. Immo2 i immo3 są do pewnego stopnia wymienne (ja mam wsad z immo 3 w zegarach z passka z lekkim tuningiem).
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

[1M] Montaż MFA + sczytanie PINu immo i zmiana przebiegu

Post autor: kuzio »

To u mnie sierpień 2000 wiec immo 2 w takim razie wychodzi. A co z tym przełożeniem samego wyświetlacza? Ktoś coś wie?
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

[1M] Montaż MFA + sczytanie PINu immo i zmiana przebiegu

Post autor: myszazwc »

Panowie pytanko jak mam wiązkę do do mfa z sześcioma przewodami to wystarczy manetka I zabawa w vagu?
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
ODPOWIEDZ