[1M] Zawór EGR w silniku benzynowym

Wszystko o silnikach benzynowych
waldi1971
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 08 sie 2012, 18:40

[1M] Zawór EGR w silniku benzynowym

Post autor: waldi1971 »

Mój mechanik powiedział ze po odpieciu akumulatora powinno się adoptować przepustnice tak ze moze nie odpinaj akumulatora, tylko posłuchaj rady kolegi Sony i nie włączaj zapołonu. Ja po wyjeciu zaworu adoptowałem go i uważam ze adopcja jest wskazana ale to moje zdanie i moge się mylić .
jonson22
Forumowicz
Posty: 788
Rejestracja: 04 wrz 2009, 00:36
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Warszawa

[1M] Zawór EGR w silniku benzynowym

Post autor: jonson22 »

Waldi1971 a jakim programem robiles adaptacje? Bo ja mam polskiego vaga i kabel wiec nie powinno byc problemu z adaptacja :-)
waldi1971
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 08 sie 2012, 18:40

[1M] Zawór EGR w silniku benzynowym

Post autor: waldi1971 »

robiłem adaptacje vag-com 3.1.1
luki32
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 30 maja 2013, 19:42

Zaślepienie zaworu EGR 2.3 v5

Post autor: luki32 »

Witam!
Panowie mam takie pytanie odnośnie zaworu EGR w motorze 2.3 v5
W którym miejscu on się znajduje dokładnie i czy jest sens go zaślepiać ??
Czy wogóle taki zabieg w tym silniku jest sensowny??

W moich poprzednich autach zaślepiałem EGR-Y i tam efekt był ,natomiast tutaj jak to wygląda.
Pozdrawiam Serdecznie
rasialdo122
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2015, 21:22
Auto: Toledo 1M
Model: 1,6 16V
Skąd?: Krosno

Toledo 1.6 16V 2002 r - problem z egr..

Post autor: rasialdo122 »

Witam kupiłem niedawno toledo i wyskoczył mi błąd tzn kontrolka tzw "silniczka" (pompy) na desce i pojechałem na warsztat podłączyli kompa i wyszło recyrkulacja spalin, więc pojechałem po nowy egr założyłem i po 2 dniach wyskoczyło spowrotem ten sam błąd na desce ale z tego co zauważyłem to chyba wyskoczył mi w momencie kiedy miałem małe obroty jakieś 1500rpm na wysokim biegu (4lub 5) i nie zredukowałem tylko dodałem gazu żeby odjechał. Wiem że jestem nowy itp ale jakoś nie mogę sobie poradzić co to może być nowy egr i znowu błąd.. jakieś porady sugestie cokolwiek żeby nie wywalać kasy w błoto ? Proszę o pomoc ;)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Zawór EGR w silniku benzynowym

Post autor: Sony »

rasialdo122, a były jakieś objawy dodatkowe związane z wyskoczeniem tego błędu ? Szarpanie silnika, falowanie obrotów etc. ?
rasialdo122
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2015, 21:22
Auto: Toledo 1M
Model: 1,6 16V
Skąd?: Krosno

[1M] Zawór EGR w silniku benzynowym

Post autor: rasialdo122 »

Wlasnie nie auto na wolnych chodzi rowno 600 albo 700 jest bodajze nie zwracalem uwagi ile dokladnie ale chodzi rowno, a szarpanie to nie podczas jazdy ewentualnie jak redukuje bieg ale to chyba normalne, jedyne co mi sie moze wydawqc to na te 105 koni jest slaby albo tak smiesznie jedzie bo przy niemal 5000rpm mialem 160 km/h na autostradzie i powoli sie z biegu niskiego zbiera nie wiem czy na to auto to normalne czy jednak ta jazda jest smieszna
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Re: [1M] Zawór EGR w silniku benzynowym

Post autor: vwir »

Nie wiem jak to dokładnie wygląda w tym silniku, ale nie masz zapchanych rurek od EGR?
rasialdo122
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2015, 21:22
Auto: Toledo 1M
Model: 1,6 16V
Skąd?: Krosno

[1M] Zawór EGR w silniku benzynowym

Post autor: rasialdo122 »

idzie jedna od podciśnienia chyba taki wężyk gumowy od filtra powietrza do tego EGR-a i jest nowa, ale sprawdzę czy nie ma innych gdzieś, sondy lambda podobno pokazuja 1V i 0.79 V wiec chyba dobre wskazania ?

EDIT:
Wymieniłem wężyk podciśnienia na nowy ale stary był czyściutki, ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ? nawet wszystkie filtry wymieniłem od powietrza paliwa bo myślałem że może przez to gdzieś ale nie mam pojęcia co dalej ? proszę o jakąś porade
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

[1M] Zawór EGR w silniku benzynowym

Post autor: klynna »

wiem, że piszecie o benzyniakach, ale zapytać nie zaszkodzi. Krótko po kupnie auta mechanik "zaślepił mi egr", odpiął przewód, który idzie od górnej części egr'u. Możecie mi powiedzieć co tym mechanik osiągnął ?
ODPOWIEDZ