Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Przepustnica - adaptacja, problemy...

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Przepustnica - adaptacja, problemy...

Post autor: haszczu »

Adaptacja przeszła pomyślnie?
Odepnij przepływomierz i przejedź się. Jeśli auto będzie lepiej reagować to znaczy, że przepływomierz do wymiany
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
GrzechuC
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 29 sie 2015, 08:24
Auto: 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Bydgoszcz

Re: [1M] Przepustnica - adaptacja, problemy...

Post autor: GrzechuC »

Witam. Sprawa rozwiązana. Okazało się, że wtyczka od przepływomierza ma ułamany zatrzask [nie zauważyłem tego przy rozpinaniu] i wytrzęsło ją podczas jazdy. Teraz sobie uświadomiłem że kłopoty zaczęły się wczoraj w połowie drogi do pracy. Podpiąłem wtyczkę i zabezpieczyłem ją przed wyskoczeniem. Obroty są idealne, nawet falowanie na biegu jałowym ustało, a auto ma więcej mocy niż po zakupie. Dzięki za pomoc!

Edit.
Błędy skasowane, auto przegonione, potem w szczerym polu adaptacja przepustnicy i auto śmiga tak jak powinno. :-D

Dzięki za podpowiedź.

Edit2.
Mam obecnie problem z wolnymi obrotami. utrymują się na poziomie 1200/min a w sterowniku silnika wyskakuje mi błąd
00533 - Idle Speed Regulation 19-00 Lower Limit

Przy uruchomionym silniku po skasowaniu tego błędu obroty wracają do 900/min

Edit3.
Może komuś to pomoże. Jeśli macie podobną sytuację co ja to poszukajcie nieszczelności na wężykach podciśnienia serwa itp. U mnie przyczyną był pęknięty przewód zaraz za serwem, przykryte to było taką jakby opaską termokurczliwą.

Po wykryciu i usunięciu nieszczelności wchodzimy Vagiem w moduł silnika, kasujemy wszystkie błędy. Potem Adaptaion - kanał 00 - test i save. - Wykasujemy wszystkie zapisane ustawienia sterownika. Następnie adaptacja przepustnicy. Wyłączamy zapłon, czekamy minutę lub dwie i odpalamy. Wszystko powinno być w porządku.
Obrazek
hCYk
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 28 paź 2015, 19:00
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Jarosław

[1M] Przepustnica - adaptacja, problemy...

Post autor: hCYk »

Witam. Chłopaki mam takie pytanie. Otóż w tym tygodniu miałem czyszczoną przepustnice ale nie miala robionej adaptacji. Obecnie czekam aż sama sobie zrobi. Chwilami skaczą mi obroty miedzy 1-1,5k przykładowo przy zmianie biegów albo jak auto stoi na biegu jałowym. Falują tak dwa trzy razy po czym dalej stabilizują się na poziomie 1000 nawet na nagrzanym silniku. Bardziej ciekawi mnie to ze juz dwa razy mialem sytuacje gdy obroty z 1000 spadły do 600 i tak dwa razy po czym wywaliło kontrolki Check, EPC i kontrolkę od systemu trakcji. Po czym obroty dalej wskoczą na 1000 i tak trzyma. Jak zgaszę i zapale auto świeci się tylko check silnika. W sumie caly czas odkąd pierwszy raz mi się to zdarzyło. Sytuacja ta ma miejsce po czyszczeniu przepustnicy. Czy te objawy są normalne gdy nie miała ona jeszcze robionej adaptacji gdyż caly czas czekam aż sama sobie zrobi. ??
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Przepustnica - adaptacja, problemy...

Post autor: Sony »

hCYk, zrób adaptację VAGiem i po problemie. Stronę wcześniej masz opis jak tą operację wykonać.
bulatolek22
Forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 13 cze 2016, 20:26
Auto: Toledo 1m
Model: 1,8
Skąd?: wrocław

[1M] Przepustnica - adaptacja, problemy...

Post autor: bulatolek22 »

Witam posiadam Toledo 1.8 20V chciałbym wyczyścić przepustnice,mógłby któryś z was powiedzieć na co zwrócić uwagę i czy faktycznie w silniku 1,8 20v przepustnica jest połączona z układem chłodzenia co z tym idzie przed demontażem przepustnicy trzeba spuszczać płyn chłodniczy???
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Re: [1M] Przepustnica - adaptacja, problemy...

Post autor: Danielek. »

Sony pisze:hCYk, zrób adaptację VAGiem i po problemie. Stronę wcześniej masz opis jak tą operację wykonać.


Który opis mam zastosować do 1.8 20V? wydaje mi się że pierwszy,mam gaz na lince... Czy w programie VCDS da się zrobić adaptację ? Vagcom nie działa z moim kablem Viaken.
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

[1M] Przepustnica - adaptacja, problemy...

Post autor: myszazwc »

Mam pytanie jak odłączę akumulator następnie przepustnice wyczyszcze ja to skąd komp będzie wiedział ze cos bylo robione?
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
Kamil_N
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 05 paź 2016, 13:07
Auto: 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Opole Lubelskie

[1M] Przepustnica - adaptacja, problemy...

Post autor: Kamil_N »

Dopisuję się do tematu zamiast zakładać kolejny.

Dzisiaj wyczyściłem przepustnicę oraz lekko ruszyłem przepływkę tylko, przy próbie przeprowadzenia adaptacji wyskakuje błąd

Kod: Zaznacz cały

xxxxx1xx
brak zasilania jednostki sterującej przepustnicą
źródło


Wygląda to tak

https://www.youtube.com/watch?v=9H0HlZPHasE



Miałem ten błąd i przed czyszczeniem, nie wiem co poprzedni właściciel robił przy samochodzie. Gdzie szukać przyczyny?
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Re: [1M] Przepustnica - adaptacja, problemy...

Post autor: bartek »

Jak by ktoś miał problemy z kalibracją po czyszczeniu to polecam wykasować wszystkie adaptacje.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Kamil_N
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 05 paź 2016, 13:07
Auto: 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Opole Lubelskie

[1M] Przepustnica - adaptacja, problemy...

Post autor: Kamil_N »

jeśli masz na myśli wczytywanie nastaw podstawowych na kanale 00 to robiłem to wielokrotnie bez pozytywnego rezultatu
ODPOWIEDZ