Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Toledo II generacji
raf217
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2015, 21:42
Auto: brak
Model: brak
Skąd?: Ośno Lubuskie

Re: Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: raf217 »

Roczny przebieg nie powinien przekroczyć 10 000 km, a więc lepsza chyba będzie benzyna. Nie ukrywam, że myślę również o gazie. Z forum wyczytałem, że najlepiej jest mieć silnik 1.8, ale on swoje kosztuje. Przeglądając olxa i allegro okazuje się, że połowa, a może i więcej jest sprowadzona z zachodu. Może tam trzeba się porozglądać :)

Sony pisze:
raf217 pisze:o i tutaj jest problem z dieslami, można na minę się nadziać :p

raf217, na minę to się możesz i w benzynie nadziać. Trochę kiepski tok myślenia. Najpierw przemyśl jaki silnik bardziej Ci się kalkuluje i dopiero takowego szukaj. Grunt to dokładne "prześwietlenie" auta.


Owszem, zawsze można się nadziać na minę bez względu na rodzaj silnika, ale naprawa i doprowadzenie do przyzwoitego stanu diesla jest chyba bardziej kosztowna? :)
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

Re: Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: klynna »

raf217 pisze:Roczny przebieg nie powinien przekroczyć 10 000 km..


Kto cię tak okłamał ?
Chyba, że masz na myśli rower ;d
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Sony »

klynna, kolega ma na myśli, że on będzie tyle robił autem... Proponuję zatem zakończyć zbędną dyskusję w tym wątku, a Ty raf217 przemyśl sobie nad czym chcesz się rozglądać i zapytuj w odpowiednim temacie.
tomczas
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2013, 22:19
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Opole

Re: Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: tomczas »

co myślicie o tej ofercie:
http://otomoto.pl/oferta/seat-toledo-11 ... 5dd12612ef
zastanawiają mnie emblematy (znaczek Seat oraz napis Toledo) na tylnej klapie - czy takie powinny być, brak czerwonej literki "I" na oznaczeniu obudowy silnika - czy aby na pewno jest to wersja 110KM,
oraz brak zaślepek przedniego zderzaka...
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: irocket »

Taki napis toledo występował w części egzemplarzy z 1999 roku, ale był po drugiej stronie (zobacz sobie w wątku vwir'a). Zaślepki to deficytowy towar, więc możliwe, że właściciel zaparkował z dala od kamer i jak wrócił, to nie miał
Obrazek
tomczas
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2013, 22:19
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Opole

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: tomczas »

Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: irocket »

Ja na razie tylko to wypatrzyłem, że ten z allegro w oryginale miał inne fotele - te są z anglika, bo pamięć jest po stronie pasażera
Obrazek
tomczas
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2013, 22:19
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Opole

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: tomczas »

teraz się przyjrzałem po zwróceniu uwagi na te fotelu i widze że boczki drzwi są w innej tapicerce (a jak skóra to przeważnie też jest i podgrzewanie), nie podoba mi się jeszcze przedni zderzak (inny odcień) i spasowanie góry klapy bagażnika (prawa strona)
Rafal1244
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 27 gru 2015, 12:11
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1,9 ASV
Skąd?: Żywiec

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Rafal1244 »

Witam
Jestem na kupnie Tolka ;-) Proszę o poradę ocenę i ewentualnie pomoc w oględzinach :-)
Pierwszy najbliżej mnie (140 km) http://allegro.pl/lanscar-mod-2004-seat ... 94623.html i tutaj pytanie jaki koszt opłat? w razie czego chciałbym w 14 500 się zamknąć :-)
Drugi mam (220 km) http://allegro.pl/wzorowy-seat-toledo-2 ... 79409.html ładny ciekawy kolor :-P tylko szkoda że kombi :-D tak jak gość na aukcji twierdzi :-D no i po opłatach dla mnie super :-)
Trzeci najdalej (480 km ) i najładniejszy :-P http://olx.pl/oferta/seat-toledo-1-9tdi ... 6350e8e03d no i tutaj jeżeli by ktoś był z okolic ocenił stan na żywo było by super :-) za wszystko zapłacę :-) no ale najpierw się skupmy na tych dwóch pierwszych :-P jeżeli możecie zerknijcie okiem eksperta ;-) chyba ze macie jakieś ogłoszenia warte uwagi to również byłbym wdzięczny :-)
Dzięki i pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.9 (VP - pompa wtryskowa)

Post autor: Sony »

PIERWSZY:
Nie ma żadnych zdjęć widocznych poza jednym, więc ciężko coś powiedzieć na jego temat. Odnośnie opłat to licz sobie jakieś 1500-2000zł dodatkowo...

DRUGI:
Już mnie sprzedawca bajkopisarz rozśmieszył na wstępie. Najpierw pisze, że przebieg pewny na 1000%, później że na 200% - niech się zastanowi w końcu na ile :lol:
Oczywiście klimę dwustrefową można włożyć między bajki, schowek jest albo dziabnięty albo niedomknięty na zdjęciu, przycisk od ręcznego też dziwnie 'wpadł' no i standard sprzedających, czyli paliwa tyle co kot napłakał :)

TRZECI:
Po zdjęciach OK, do obejrzenia.

Poza tym może Ci się ten wątek przydać:
viewtopic.php?f=51&t=10210
ODPOWIEDZ