Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Toledo II z silnikiem 1.6

Toledo II generacji
Toledo878
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2015, 09:18
Auto: Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Kielce

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Toledo878 »

Na allegro bendiks kosztuje koło 70 zł, czyli nie jest to droga usterka? Co myślicie o tym? http://otomoto.pl/oferta/seat-toledo-kl ... y56gX.html Zielony jakoś nigdy do mnie nie przemawiał, ale ten na tych zdjęciach wygląda korzystnie. Jak myślicie, to kwestia ciekawego ciemniejszego odcienia czy to po prostu przez to że zdjęcie było robione w cieniu?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Sony »

Toledo878, ten kolor faktycznie jakiś taki ciemniejszy wyszedł :-P No, ale warto go obejrzeć z bliska ;)
Toledo878
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2015, 09:18
Auto: Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Kielce

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Toledo878 »

Nurtuje mnie ta zieleń. Toledo wychodziły w jednym odcieniu zieleni czy w kilku? Poznamy kolor po nr vin? VSSZZZ1MZ3R009729
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Sony »

Toledo878 przejmowanie się na zapas kolorem auta oglądając je na zdjęciach to wg mnie przesada. W Tolkach wychodziły chyba dwie odmiany zielonego koloru. Po VIN się tego dowiesz, ale jedynie w ASO lub przez znajomego co pracuje w ASO lub ma opłaconą ETKĘ.

Kolorem się nie jeździ - jedź i obejrzyj z bliska.
Toledo878
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2015, 09:18
Auto: Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Kielce

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Toledo878 »

Lipa. Malowany prawie dookoła, książka podejrzana, niewielki wyciek oleju na górnej części silnika, brak tcs choć w opisie było że ma 'esp', szyby miały być wszystkie oryginalne - przednia nie była itd. Zastanawia mnie jeszcze elektryka, nie piszczało jak się otworzyło drzwi a światła były włączone. Powinno chyba piszczeć?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Sony »

Powinno piszczeć - pod warunkiem, że kluczyka w stacyjce nie było. Widać mikrostyk walnięty. No to poszukiwań ciąg dalszy ;)
Toledo878
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2015, 09:18
Auto: Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Kielce

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Toledo878 »

Co myślicie o tym?
http://otomoto.pl/oferta/seat-toledo-kl ... y8Tnt.html

Przebieg wydaje mi się za mały. Czy książka i ten niby wpis z ostatniego przeglądu będą wiarygodne?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Sony »

Odpuść sobie patrzenie na przebieg, bo zmienia się go w 5 minut i masz jaki chcesz. Książkę i certyfikat to bym również między bajki włożył. Zwróć uwagę na stan silnika i osprzętu etc. zamiast stanu licznika :) Auto wygląda całkiem ładnie, więc pozostaje Ci obejrzeć je na żywo.
Toledo878
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2015, 09:18
Auto: Toledo 1M
Model: 1.6 16V
Skąd?: Kielce

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Toledo878 »

Obejrzałem już klika takich toledo i ten wypada okej, choć jeśli chodzi o samą jazdę to nie jechało się super przyjemnie w porównaniu toledo którymi już zdarzało mi się jechać. Owszem prowadził się dobrze, nie ściągało go jak niektórych w lewo bądź prawo, ale odniosłem wrażenie że troche gorzej się zbiera. Biegi i sprzęgło w normie choć nie były tak precyzyjne jak w egzemplarzach którymi zdarzało mi się jechać. Może sprzęgło wyżej łapało, biegi były bardziej wyrobione, nie wiem.
Poza tym:
-tarcze tył do wymiany
-na przedniej klapie paskudny odprysk na samym środku równie paskudnie zaciapany innym odcieniem lakieru. Na zdjęciach tego nie widać ( pewnie photoshop), ale paskudnie to wygląda. Z tyłu zderzak porządnie obrysowany ( nie rzuca się tak w oczy bo od spodu)
-3 elementy malowane: lewe przednie nadkole i 2x drzwi. Pomijając drzwi gdzie na spodzie poniżej listwy wychodzi około 500um to bez szpachli.
-Silnik był wymyty więc nie wiem jak z wyciekami. Wyciągnąłem stalke od oleju przystawiłem chusteczkie, kolego przeciągnał go do 3,5 tys obrotów pare razy( już po jeździe) i żadnych niepokojących śladów nie było więc chyba ok.
-Naklejka od wymiany rozrządu niby była, wymiana 30 tys temu. Troche coś piszczało, ale to chyba kwestia tego że to czym rolka od napinacza jest przymocnowana do reszty silnika(łożysko?) było pokryte rdzą.
-W śordku auto prezentuje się bardzo dobrze, żadnych przetarć, pedały ładne, przełącznik od świateł wygląda jak nowy i to akurat mi się nie spodobało :P
Cena za auto przy jakiej sprzedający się upiera to 12 tysięcy.
Mam 10 dni na podjęcie decyzji jeśli miałbym brać to auto, bo właściciel wyjechał na wczasy.

Sony co o tym myślisz?

Edit: Przypomniało mi się że świeciła się pomarańczowa/żółta? lampka ECP. Co to oznacza?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Toledo II z silnikiem 1.6

Post autor: Sony »

Toledo878, no to aż tak strasznie nie jest. Co do silnika to niedobrze skoro był wymyty, bo może być różnie... Odnośnie kontrolki EPC to pytanie czy podpinałeś auto pod komputer ? Tutaj możesz poczytać sobie co to może oznaczać: viewtopic.php?f=14&t=5613&p=71138
ODPOWIEDZ