[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: vwir »

Co to znaczy na wzór? Długość sztangi? To żadne ustawienie. Gruszkę się ustawia na podciśnienie, nie na długość sztangi. Z tego co pamiętam, to przy podciśnieniu ok. -0,7bar ma być maksymalne wychylenie łopatek.

Znalazłem kiedyś fajny film pokazujący jak zdiagnozować N75 i wężyki podciśnienia:
https://www.youtube.com/watch?v=boJhn6OU9Qw
PIOTR19845
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 26 sie 2014, 18:39
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Lębork

[1L/1M] Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: PIOTR19845 »

Witam i pozdrawiam wszystkich.Opisze całą historię od początku mój arl trafił do mechanika z powodu zdechnięcia 100km nie odpalało turbo,przy okazji wizyty u mechaniora nowy wałek i szklanki przygotowanie pod softa, jedziemy dalej diagnoza fachowca grucha w turbo no to co regeneracja.Turbinka wymontowana zawieziona do regeneraćji ok trzy tygodnie bez samochodu :-x .Po zamontowaniu dalej problem nie otwiera gruchy dalsza diagnoza vacum pompa no to wymieniamy.W końcu samochód w moich rękach no i co dalej przeładowuje turbo.Nie muszę opisywać mojej reakcji turbo do reklamacji okazuje się geometria zapieczona.Mechanior odbiera turbinę monutuje samochód znowu w moich rękach jestem cały w skowronkach myśle sobie pużno odpala turbine przy 2300 pewnie tak musi być niby w końcu jest ok no to co sofcik jadę do electric service hamownia a to co 134 kuce ogarnia mnie biała gorączka.Następny mechanik biorę wykresy jadę do Sierakowic niby najlepszy fachowiec następna diagnoza pompowtryskiwacze najgorszy pierwszy, o tym wiedziałem jeszcze przed kupnem auta.Niby zaworki podciśnieniowe ok przepływomierz powietrza niema szału ale mieści się w normach.Prosił bym o waszą pomoc znalezienia kogoś kto zrobi mi logi turbo w Lęborku okolicach Pomorskie.Jeszcze jedno za pierwszym razem jak odebrałem samochód (geometria zapieczona)pomijając fakt przeładowania i odpalania turbo w różnym momencie obrotowym miał pendzel aż wginał w fotel po wyczyszczeniu nie było tego.Zapoznajcie się z wykresami electric serfice,błedy po wykasowaniu nie wyskoczyły ponownie.
http://zapodaj.net/c32fb07301350.jpg.html
http://zapodaj.net/70d4f46990b84.jpg.html

Panowie opisałem cały problem ogulnie potrzebuję namiary na kogoś ogarnietego w okolicach Lęborka do zrobienia dynamicznych logów turbo prawdo podobnie facet przestawił geometrie w suszarce.chyba że macie inne pomysły
Geluu83
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2013, 22:29
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Pionki/Siedlce

Problemy przy wyprzedzaniu

Post autor: Geluu83 »

Witam mam Seacika 1,9 110 disel i zauważylem problem ostatnio przy wyprzedzaniu na 5 biegu strasznie sie mulił od czego to może być mechanik mi powiedział żebym wyczyścił kolektor ssący??
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: Sony »

Powodów może być wiele... Na pozostałych biegach zbiera się dobrze ? Najlepiej zrób logi dynamiczne, szczegóły co i jak tutaj: viewtopic.php?f=31&t=2740
kappa00
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2013, 17:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Jasło

Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: kappa00 »

Koledzy piszę w tej zakładce, ponieważ moje Toledo od jakiegoś czasu ma właśnie momenty zasłabnięcia. Słabiej się zbiera dopóki turbo się nie załączy, czyli po przekroczeniu ok 2100 obrotów już jest dobrze, ale na niższych obrotach jest zmulony. Czuję to nawet przy zmianie biegów, taka turbodziura. Wymieniłem filtr paliwa i powietrza, ale poprawy nie ma. Gdy wymieniałem filtr powietrza, to zauważyłem że na siateczce od przepływki jest czarny osad. Zrobiłem też mały test...odpiąłem wtyczkę od przepływomierza i przewiozłem się autem, ale wtedy wogóle nawet turbo się nie włączy. Co to może być tak z waszego doświadczenia?
Wóda, dziwki, fest wypłata....Nie, dziękuję...mam Seata
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: Sony »

kappa00, zrób logi dynamiczne to Ci powiemy co to może być.
kappa00
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2013, 17:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Jasło

Re: Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: kappa00 »

Osobiście nie mam Vaga, wiec bede musiał podjechać do kogoś.Jak zrobie to wstawie
Wóda, dziwki, fest wypłata....Nie, dziękuję...mam Seata
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

Re: Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: klynna »

kappa00 pisze:Gdy wymieniałem filtr powietrza, to zauważyłem że na siateczce od przepływki jest czarny osad.


Logi i tak powinieneś zrobić, a zanim tego dokonasz wyczyść przepływkę sprayem kontakt. Z pewnością nie zaszkodzi, może tylko pomóc :)
kappa00
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2013, 17:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Jasło

Re: Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: kappa00 »

Dziś wymontowałem przepływomierz i wyczyściłem do denaturatem. Był bardzo zabrudzony. Potem przedmuchałem go powietrzem z kompresora i wysuszyłem, no i różnica była zaraz odczuwalna czyli jednak to go blokowało. Ale czy do końca jest dobrze to jednak logi pokażą, lub spróbuje podmienić od innego Toledo. Czy wystarczy zamienić przepływke czy trzeba ją jakoś adaptować?
Wóda, dziwki, fest wypłata....Nie, dziękuję...mam Seata
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

Momenty "zasłabnięcia"

Post autor: klynna »

nic nie musisz adaptować. Czujnik po prostu się wymienia/zamienia
ODPOWIEDZ