[1M] Alufelgi do Toledo 1M

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Alufelgi do Toledo 1M

Post autor: vwir »

Przecież to są oryginalne koła z 1M, więc muszą pasować.
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[1M] Alufelgi do Toledo 1M

Post autor: NED »

Dokładnie i nic nie będzie ,,zawadzać'' :mrgreen:
NED
Blade$
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:14

[1M] Alufelgi do Toledo 1M

Post autor: Blade$ »

Jednak zmienilem troche decyzje:) i tu tez chcem zasiegnac porady. Kupilem inne "16: Obrazek Pisza wszedzie ze to oryginalne seata, wiec powinny nie stwarzac problemu w normalnej jezdzie? Czy do tych felg jakies dystanse sa potrzebne?
OchhiAchh
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 06 lip 2015, 13:32
Auto: Toledo II
Model: 1.6SR
Skąd?: Białystok

Alufelgi do Toledo 1M

Post autor: OchhiAchh »

Chcę kupić felgi z oponkami na lato do mojego Toledo II. Kompletnie nie znam się na tych ET i calach i rozmiarach opon. Chcę kupić albo 16 albo 17. Wszystko w Leonie jest oryginalne i tak chcę aby zostało. Strasznie nie lubię kiedy koło schowane jest w nadkole(lubię jak jest maksymalnie blisko krawędzi auta). Nie przewiduję żadnych dystansów itp, a więc tutaj rodzi się pytanko:
-jeśli 16 cali to jakie ET,jaki rozmiar opon itp
-jeśli 17 cali to jakie ET,jaki rozmiar opon itp
Felga żeby nie była schowana w głąb, żeby nie miała wielkiego balona który ohydnie wygląda,no i żeby ogólnie na polskie drogi był stosunkowo niezły komfort. Chodzi mi o taki złoty środek.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Re: Alufelgi do Toledo 1M

Post autor: vwir »

Najprościej to przeglądnij dział 'moje toledo' i zobacz, co Ci się podoba. Każdy ma inne zdanie na temat tego co to znaczy dobry komfort i co to znaczy złoty środek. Zawsze po przejściu na większe felgi jest pogorszenie wybierania nierówności (zaczynasz je bardziej odczuwać) ale masz zmniejszenie przechyłów nadwozia w zakrętach. W którym momencie dla Ciebie jest złoty środek tego nie wie nikt. Ja czuję nawet zmianę z 15' na 16' i jak dla mnie nie chcę sobie jeszcze bardziej zepsuć wybierania nierówności, więc dla mnie optymalne są 16. Inni wolą 17' lub 18'. Licz się jedynie z tym, że im większa felga (wymuszająca niższy profil opony) tym optycznie większa się wydaje dziura pomiędzy kołem a nadwoziem. Więc rozmiary rzędu 17 cali i większe nie będą najlepiej wyglądały na seryjnym zawieszeniu. Chyba, że masz zawieszenie w wersji sport (fabrycznie obniżone), to do felg 17 moim zdaniem jest ok.
OchhiAchh
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 06 lip 2015, 13:32
Auto: Toledo II
Model: 1.6SR
Skąd?: Białystok

Alufelgi do Toledo 1M

Post autor: OchhiAchh »

Takie felgi http://allegro.pl/17-vw-audi-seat-skoda-5x100-z-205-50-r17-5mm-lato-i5537261786.html byłyby spoko do Toledo 2 1.6SR na seryjnym zawieszeniu?
Czy jednak kupić takie felgi http://olx.pl/oferta/felgi-16-5x100-opony-audi-skoda-golf-seat-CID5-ID7oQoL.html#131ab0d4ed ?

W przypadku tych drugich to nie wiem jak to będzie wyglądać przy Et 43. A z kolei w dystanse też nie chce mi się bawić i płacić dodatkowo
Awatar użytkownika
kamtka
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2014, 14:20
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9TDI ASV+
Skąd?: Gdańsk / Kętrzyn

Alufelgi do Toledo 1M

Post autor: kamtka »

Jestem zdecydowanie za tymi 17" te drugie takie oklepane już są
Kaczor
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Alufelgi do Toledo 1M

Post autor: Sony »

Felgi to indywidualna kwestia co do wzoru, więc to Twój wybór. Mi osobiście nie widzą się ani jedne ani drugie. Jeśli chcesz się obyć bez dystansów to najlepiej ET35 szukaj.
OchhiAchh
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 06 lip 2015, 13:32
Auto: Toledo II
Model: 1.6SR
Skąd?: Białystok

Alufelgi do Toledo 1M

Post autor: OchhiAchh »

A 17 cali i opony 205/50 (Et 35, 7,5cala szerokości) będzie dobrze jechało na silniku 1.6? Znacząco wpłyną na spalanie?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Alufelgi do Toledo 1M

Post autor: Sony »

Cóż... Profil opony bardzo dobry wybrałeś wg mnie, 1.6 i tak nie jest demonem szybkości, więc zakładaj i się nie zastanawiaj ;-) Odnośnie spalania to licz się z tym, że może o jakieś 0,5-1 litr się zwiększyć.
ODPOWIEDZ