Przekładnia kierownicza / maglownica

Tematy ogólno-techniczne
ziolo530i
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2015, 22:49

Przekładnia kierownicza / maglownica

Post autor: ziolo530i »

Witam, zgodne z zaleceniem moderatora dołączam się do wątku. Otóż nie tak dawno zakupiłem Toledo II z 2003r z przebiegiem 240kkm licznikowym(wg mnie o stówkę za mało..)
Póki co jest sprawa, która mnie niepokoi :-/ Otóż objaw jest identyczny jak na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=dvaS_A7WTGc takie stuki przy poruszaniu kierownicą na lewo i prawo. Z tego, co zauważyłem to nie do końca musi być maglownica. Po dociśnięciu dołu lub góry(krawędzi obojętnie z której strony) kierownicy i z takim dociskiem kręcąc luzu już nie ma i tylko słychać ewentualne "śladowe" stuki na dole w układzie kierowniczym. Zupełnie tak jakby kierownica była niedokręcona i na frezach(?) już latała.. :roll:
W kolumnie znajdują się jakieś elementy odpowiedzialne za taki stan rzeczy? Czy dalej to już tylko krzyżak wchodzi w grę? Dodam, że końcówki drążków nie mają luzów. Drążki muszę jeszcze jakoś dobrze sprawdzić. Maglownica sucha. Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Jeśli ktoś miałby jakieś informacje/sugestie pomocne w rozwiązaniu problemu to byłbym wdzięczny. :-) Z góry dzięki.
Wszystko, co wymyślił człowiek, może być także przez niego naprawione bądź ulepszone.
Jarekk
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2013, 17:02

Po regeneracji maglownicy

Post autor: Jarekk »

Hej!

U kumpla w Toledo II 1.6 zaszła potrzeba regeneracji maglownicy, ponieważ mieszki były już mokre i płyn w błyskawicznym tempie uciekał.
W tym tygodniu regeneracja została wykonana, całkowity koszt wyniósł 900 zł i... I nic. Kierownica chodzi jakby wspomagania w aucie nie było, a nie o to chodziło :lol:
Macie jakieś pomysły co może być przyczyną? Ktoś się z czymś takim już spotkał? Możliwe że układ się zapowietrzył czy coś w tym stylu? Będziemy wdzięczni za wszelkie sugestie przed ponowną wizytą u mechanika.

Pozdr!
Awatar użytkownika
harican
Forumowicz
Posty: 69
Rejestracja: 04 mar 2014, 19:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Olsztyn

Przekładnia kierownicza / maglownica

Post autor: harican »

Cześć. Jeżeli jesteście pewni że maglownica jest sprawna, to może pompa wspomagania siadła. Sprawdzałeś czy masz wystarczająco oleju w zbiorniczku?
ODPOWIEDZ