[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
el_pawłov
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 26 lut 2014, 20:16
Auto: Toledo 1M
Model: 1.8 AGN+LPG
Skąd?: Jaworzno

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: el_pawłov »

Pytanie o oszacowanie o ile więcej wytrzymałe są te klocki od innych jest faktycznie co najmniej niepoważne. Jak Cię interesują te klocki to polecam wujka google, albo wpisz w forumową szukajkę, znajdziesz czy ktoś to ma i najlepiej do tej osoby uderzaj z pytaniem jak się na tym jeździ ;) I polecam czytanie tematów od deski do deski - będziesz znaaacznie bogatszy w wiedzę.
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: klynna »

Miałem się nie wypowiadać już w tym temacie ale chyba nie mam wyjścia. Ludzie, chłopcy, panowie, koledzy forumowicze, czy wy potraficie czytać ze zrozumieniem ?

Zadałem bardzo proste pytanie zaczynające się od słów "Mnie jednak interesują liczby, macie może jakiś artykuł z badań klocków ATE nad ich żywotnością w porównaniu do zwykłego klocka hamulcowego ?"

Pytam się o artykuł, badanie naukowe dotyczące klocków ceramicznych firmy ATE. Dla porównania wysłałem Wam link wyników badania klocków Jurid White przez Auto Świat....i poprosiłem/zapytałem was o artykół dotyczący klocków ATE (ponieważ sam nie mogłem takowego znaleźć).

Dziękuje za Wasze odpowiedzi z poleconym zestawem hamulcowym firmy ATE(zamówiłem zestaw tej firmy wczoraj po pracy). Ale najwidoczniej pytania o artykuł nie zrozumieliście/nie zauważyliście/nie chcieliście zauważyć. Należy czytać cały post a nie tylko fragment "Ile dłużej wytrzymają ceramiczne klocki ?".

Czy wy nie rozumiecie mojej poprzedniej wypowiedzi ? Jestem zażenowany, że musiałęm się ponownie w tej kwestii wypowiadać...
(Ja osobiście jak czytam forum i nie znam odpowiedzi na dane pytanie to się nie wypowiadam. Teraz możecie ponownie napisać na czacie 'Klynna nie przestaje mnie zadziwiać'.)

:573: :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Sony »

klynna pisze:artykół
Polecam korzystać z Firefoxa, przynajmniej Ci takie piękne błędy ortograficzne podkreśli ;)

klynna pisze:musiałęm
Nie musiałęś :DDD

klynna, skoro nigdzie nie możesz znaleźć żadnych artykułów odnośnie badań/testów etc. tych klocków to może po prostu skontaktuj się z nimi: http://www.ate-hamulce.pl/www/ate_pl_pl ... kt_pl.html

A tu masz ciekawy artykuł w sprawie bezpyłówek: http://blog.autopros.pl/2015/02/klocki- ... -trw-dtec/
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: vwir »

Taka jedna mała uwaga - naucz się rozróżniać dwa pojęcia: artykuł i reklama. To co jest w linku, który podesłałeś to typowa reklama (albo artykuł sponsorowany, jak kto woli).
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Sony »

vwir, hmmm mnie przekonał :one: ;)
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: klynna »

odnośnie klocków hamulcowych, czasami wymagany jest imbus bodajże 7 (nie jest on standardowo w większości zestawów dla mechaników amatorów i należy go kupić osobno), powiecie mi, czy ten imbus będzie potrzebny w toledo ? Jeżeli tak to jest on potrzebny tylko na przedniej osi ??
Awatar użytkownika
strazak
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 21 gru 2008, 18:56
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgorzelec

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: strazak »

klynna pisze:odnośnie klocków hamulcowych, czasami wymagany jest imbus bodajże 7 (nie jest on standardowo w większości zestawów dla mechaników amatorów i należy go kupić osobno), powiecie mi, czy ten imbus będzie potrzebny w toledo ? Jeżeli tak to jest on potrzebny tylko na przedniej osi ??



Tak , na przedniej jest potrzebny :-)
STRAŻAK Z POWOŁANIA!!! FOTOGRAFIA Z PASJII !!!
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: klynna »

Panowie, czy to prawda, że tłoczek w tylnich hamulcach można wkręcić imbusem ? (Przód należy po prostu wcisnąć natomiast tył podobno się wkręca)
Może znacie rozmiar tego imbusu ?
Awatar użytkownika
el_pawłov
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 26 lut 2014, 20:16
Auto: Toledo 1M
Model: 1.8 AGN+LPG
Skąd?: Jaworzno

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: el_pawłov »

Nie pamiętam czy można imbusem, ja wkręcałem normalnie kluczami do tłoczków.
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: klynna »

ODPOWIEDZ