Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Światła mijania - problem

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
krog
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2013, 09:10

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: krog »

Witam.
Mam podobny problem. Jak kupiłem auto to nie świeciło lewe światło mijania, dopiero po puknięciu w lampę czasami się włączało. Postanowiłem więc wymienić żarówkę, jednak podczas wymiany zrobiło się jakieś spięcie, po czym silniczki lamp skierowały je na sam dół i nie mogę ich podnieść (nie reaguje pokrętło wysokości lamp) oraz lewe światło mijania nie świeci już wcale. Sprawdzałem miernikiem i nie dochodzi do niego prąd. Możecie coś zasugerować gdzie szukać przyczyny?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: Sony »

Po pierwsze do sprawdzenia bezpieczniki (są osobne do każdej lampy oraz do silniczka sterującego wysokością światła również z tego co pamiętam).

Po drugie awaryjnie możesz zawsze ręcznie podnieść wysokość świecenia :)
krog
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2013, 09:10

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: krog »

Pierwsze co to posprawdzałem bezpieczniki, ale wygląda na to że wszystkie są OK. Zakładam że gdzieś się przetarł kabelek od lewej lampy, mam zamiar go wymienić tylko którędy on biegnie? Nie chcę rozbierać pół samochodu. Ma ktoś jakiś schemat może?
mateo4400
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2014, 09:58
Auto: Toledo 1M
Model: 1.6 AKL
Skąd?: Jodłówka Tuch.

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: mateo4400 »

Witam, podzielę się swoimi spostrzeżeniami z przygody ze światłami mijania.
Otóż pewnego dnia jak w innych przypadkach światełka nie zapaliły się. Problemem okazał się włącznik świateł. Skąd wiedziałem, że to włącznik? A no włącznik od Skody Octavi i wszystko było jasne. Rozebrałem swój włącznik na części i jak kolega z manuala - mlody - zauważył nie ma tam co się zepsuć. Plastikowa obudowa, miedziane blaszki wtopione w ten plastik. W moim przypadku włącznik nie działał ponieważ nadtopił się plastik tej obudowy. Wystarczyło oczyścić blaszki z plastiku, odpowiednio nadgiąć blaszki i złożyć wszystko do kupy. Po zamontowaniu w samochodzie światła znów działają.

Jeśli komuś przydarzy się przygoda z brakiem świateł mijania to chętnie podpowiem.
Pozdrawiam i dziękuję mlodemu za manual "rozbiórki" włącznika świateł.
karolek0188
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 09 gru 2014, 22:42
Auto: seat Toledo 1m
Model: 1.9 to asv
Skąd?: łomża

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: karolek0188 »

witam a mi nie świeci lewa lampa od kierowcy, światło mijania, myślałem że żarówka, żarówka była spalona, styki kabli zasniedziały jakimś zielonym nalotem, wymieniłem żarówkę i nadal nie świeci ta jedna lampa, bezpiecznik sprawdziłem są ok, tylko zasniedziałe, może ta wtyczka z wiązką coś nie łączy, macie jakieś spostrzeżenia jak się zabrać do tej naprawy?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: vwir »

Na wstępie weź miernik i sprawdź, czy do lampy dochodzi napięcie. Jeśli dobrze pamiętam to do świateł są 2 bezpieczniki, każda strona osobno. Obydwa są dobre?
karolek0188
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 09 gru 2014, 22:42
Auto: seat Toledo 1m
Model: 1.9 to asv
Skąd?: łomża

[1M] Światła mijania - problem

Post autor: karolek0188 »

no brałem próbowkę to nie było napięcia, może jeszcze podmienie te bezpieczniki i zobaczymy
ODPOWIEDZ