Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Tematy ogólno-techniczne
nionio9449
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 07 gru 2014, 19:05

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: nionio9449 »

myslalem nad tym jeszcze czy chlodnica wydajnie mi chlodzi silnik, zauwazylem ze w jednym miejscu jest klejona, a jezeli ktos uzyl uszczelniacza wlewanego do plynu to kaplica... bedzie sie grzal... znajomy ma toledo AFN i nie ms takich problemow, ogolnie mam wrazenie ze silnik bardzo szybko sie grzeje jak na TDI :-/

[ Dodano: 2015-05-21, 18:09 ]
dodam ze na klimie gdy wentylatory chodza silnik sie tak nie grzeje
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: szymekgd »

nionio9449 pisze:a jezeli ktos uzyl uszczelniacza wlewanego do plynu to kaplica... bedzie sie grzal...


Klejona i trzyma? Jeżeli górny i dolny wąż ma taką samą temp. to raczej nie kwestia chłodnicy, a braku odpowiedniego obiegu płynu. A z "cienkiego" wężyka wraca ci płyn do zbiorniczka?

nionio9449 pisze:ogolnie mam wrazenie ze silnik bardzo szybko sie grzeje jak na TDI


Na pewno masz AFNa? ;)
Michal
nionio9449
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 07 gru 2014, 19:05

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: nionio9449 »

tak, powraca płyn do zbiorniczka, takiej samej temp weze moze nie maja ale w łape pazy
co myslicie by zlać płyn, nalac wody demineralizowanej ze srodkiem do czyszczenia ukladow chlodzenia i pojezdzic np tydzien ?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: szymekgd »

nionio9449 pisze:co myslicie by zlać płyn, nalac wody demineralizowanej ze srodkiem do czyszczenia ukladow chlodzenia i pojezdzic np tydzien


Nie praktykowałem, ale pomysł wydaje się rozsądny.

Sprawdź jeszcze dolny termik na chłodnicy odpowiedzialny za załączanie 2 i 3 biegu.
Michal
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: vwir »

Ja bym się też przyjrzał pompie wody. Z tego co pamiętam to w AFN-ie nie jest na pasku rozrządu, więc spokojnie można ją wyjąć.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: Szymek08 »

Tak jak pisze vwir, sprawdź pompę wody, u znajomego w Focusie miałem podobną sytuację po rozebraniu okazało się że wirnik od pompy się rozleciał
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: szymekgd »

vwir pisze:więc spokojnie można ją wyjąć.


Bajki w necie piszą, w AFNie seata trzeba rozrząd zwalić (chociaż jest na wieloklinie), albo dobrać się do niej od strony alternatora, sprężarki klimy itd...
Michal
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: vwir »

Z drugiej strony zrzucenie rozrządu w AFN/1Z to bułka z masłem (w porównaniu z ALH/AHF/ASV) więc wiele bym się nie zastanawiał ;)
Bartosz_n
Forumowicz
Posty: 728
Rejestracja: 13 wrz 2011, 16:32
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9.TDI
Skąd?: Warszawa

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: Bartosz_n »

Nic z tych rzeczy od kiedy trzeba zwalac rozrząd ?
Przecież pompę na spokojnie można wyciągnąć po zrzuceniu altka , sprzezarki od Klimy i napinacza . . .
Parę minut i pompę mamy w łapach :-D
nionio9449
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 07 gru 2014, 19:05

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: nionio9449 »

dzisiaj sprawdzalem jazde samochodzem na klimie i grzeje sie tak samo, bez roznicy....
wymienialem pompe wody juz w takich tdi ;-) mozna spokojnie wyciagnac pompe z ta cala obudowa ktora trzyma sie na 4szpilkach na klucz 19 jak dobrze pamietam do bloku silnika, co raz bardziej podejzewam chlodnice...
ODPOWIEDZ