Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Tematy ogólno-techniczne
jabaraks
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2011, 10:58

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: jabaraks »

Nie muszę sprawdzać - przeżyłem to na własnej skórze. Tolka zagotowało w korku (dwukrotnie) termostat otwierał się poprawnie - problemem był przepalony bezpiecznik od wentylatorów.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: Szymek08 »

Kurczę mi się jeszcze nie udało Tolka zagotować ani nawet przekroczyć 90stopni, nawet jak go przeganiałem ;-) na 4 biegu i obroty powyżej 4tys. tak przez 15km ani na autostradzie jak goniłem przez dłuższy czas 180-190km/h ani nawet w korku. I niech tak zostanie...
michal.k
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:34

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: michal.k »

Więc warto chyba sprawdzić stan termostatu:P
nionio9449
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 07 gru 2014, 19:05

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: nionio9449 »

Zrobiło sie cieplej i pojawil sie pewien problem... posiatam toledo 1L 1.9TDI afn, w zime zmienialem termostat na wahlera, wymienilem plyn i to wszystko, silnik osiaga temperature powyzej 90°C, na mfa temp. oleju pokazuje 92-94, gdy sie zatrzymam wlacza mi sie wentylator, weze w chlodnicy dolny jak i gorny sa gorace, auto mam od grudnia i nie wiem co moze byc przyczyna przegrzewania, przy predkosciach powyzej 150 silnik jeszcze bardziej sie grzeje.... prosze o pomoc
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: irocket »

Wentylator chyba włącza się przy 95 st, na pierwszy bieg, na drugi coś ze 3-4 stopnie więcej
Obrazek
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: kornat »

Z górnego węża wchodzącego do zbiorniczka wyrównawczego leci płyn po odpaleniu auta?
nionio9449
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 07 gru 2014, 19:05

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: nionio9449 »

tak, po odpaleniu leci plyn, mam jeszcze silnik AHU 90 w ibizie i w niej nie idzie przekroczyc 90C, co myslicie by kupic wode demineralizowana i do tego wlac jakis srodek do czyszczenia ukladow chlodzenie ? moze chlodnica nie oddaje ciepla albo moze jakis trefny termostat ?
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: irocket »

90st licznikowe, czy vagowe? U mnie jeszcze nie słyszałem wentylatora, żeby pracował, ale mam 90km silnik. Może to też dlatego, że nie wiem czy włącznik wentylatorów jest dobrze podłączony :D (chodzi mi o + zasilający, ale w razie czego do drugi bieg powinien być)
Obrazek
perLucjano
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 30 kwie 2015, 21:58

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: perLucjano »

Przy wymianie termostatu warto sprawdzić czy z pompą wody jest wszystko ok, to znaczy czy śmigło wody ma opór ( tak powinno być ) bądź tez obraca się co świadczy o tym ze się okręciło i pasek ciągnie pompę wody a śmigło nie wymusza obiegu wody bo jest uszkodzone jego mocowanie na pompie wody - już takie przypadki miałem a to ostatnia ewentualność której nikt nie bierze pod uwagę.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Grzeje sie silnik i wyrzuca wode do zbiorniczka

Post autor: szymekgd »

irocket pisze: U mnie jeszcze nie słyszałem wentylatora, żeby pracował, ale mam 90km silnik. Może to też dlatego, że nie wiem czy włącznik wentylatorów jest dobrze podłączony :D


To chyba kwestia 90KM ;) W 110 wentylator jest 3y biegowy i czasem ten najwyższy załącza się na chwilę....

Sprawdź czy są sprawne wszystkie 3y biegi, pewnie włącza się tryb post, czy jakoś tak nazywają to w vw, który schładza silnik po wyłączeniu. Jak wspomniałperLucjano pompa wody też może być przyczyną, skoro obydwa węże są gorące to termostat się otwiera i jest ok. Na klimie to się dzieje?

A to, że silnik powyżej 150km/h się grzeje to nic dziwnego, pewnie do 120st. olej dociągnie na MFA, odpuścisz gaz to temp.powinna ładnie spaść ;)
Michal
ODPOWIEDZ