Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

Wpadnij na integrację południowców to będziesz miał speców na pęczki ;) Będziemy grali w kręgle a Ty w tym czasie będziesz uszczelniał ;)
konradw
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:34

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: konradw »

Krystian3160, patrzyłem na Twoje zdjęcie - te uszczelki z którymi miałeś problem są bezpośrednio pod fotelem kierowcy czy gdzieś w połowie odległości między pedałami a fotelem bo nie jestem pewny w 100% patrząc na to foto?
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: DzieX »

vwir pisze:Wpadnij na integrację południowców to będziesz miał speców na pęczki ;)


Całą rzeszę :D By 38mln w Polsce jest speców - każdy Polak wie najlepiej :D
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Krystian3160
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2015, 21:45

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Krystian3160 »

konradw Te uszczelki są z tego co pamiętam po dwie z tyłu i cztery w przodzie, są jeszcze pod pedałami ale one nie wychodzą bezpośrednio na zewnątrz. A te z których się może dostawać wilgoć są pod warstwą konserwującą tak jak opisałem wcześniej. Wyjmij wszystko ze środka do gołej blachy i popatrz dokładnie czy spod tej warstwy wychodzi woda, jeśli tak to musisz ją niestety zerwać, ale zrób to delikatnie bo potem sobie to poskładasz ew. na silikonie.


vwir kiedy jakiś zlot ? ponawiam pytanie jeśli ktoś jest z okolic krakowa i się zna na rzeczy niech da znać ;)))
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: haszczu »

Krystian3160, 23 maj w krakowie
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Krystian3160
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2015, 21:45

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Krystian3160 »

Dzięki za info. Będe wdzięczny jak ktoś się odezwie w sprawie uszczelnienia drzwi ;)
konradw
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:34

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: konradw »

Dzięki Krystian3160 za info, muszę to obczaić. Przy okazji sprawdzę kwestię odpływu po stronie kierowcy bo też tę ewentualność biorę pod uwagę. Mam już praktycznie wykluczone że wilgoć nie jest od drzwi - wczoraj ostro padało, sprawdzałem kilkukrotnie dywaniki i tapicerkę - sucho. Dziś rano idę do auta - pod dywanikiem mokro więc może woda zamiast iść odpływem to powoli skapuje i zbiera się w okolicach tego miejsca co jest antypoślizgowy plastik pod dywanikiem
Krystian3160
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2015, 21:45

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Krystian3160 »

konradw jeszcze jest opcja że Ci się może lać z klimatyzacji. Mianowicie od strony pasażera w lewym górnym rogu jest odprowadzenie wody skroplonej z klimatyzacji, odpływ powinien być zabezpieczony uszczelką, jeżeli ta uszczelka wyleciała to woda leci bezpośrednio do kabiny. Wtedy trzeba zrobić przedłużenie tego odpływu najlepiej jakimś gumowym wężem o nieco większej średnicy ;)
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: lolek »

Wracam dzis do domu, ulewa, sciana wody. I kuzwa nagle na wycieraczce pasazera kaluza sie robi. WTF mysle. Co sie okazalo. Z lenistwa jak wymienialem olej i filtry w kartonie dalem tez filtr kabinowy. I wymienili. Jak przed chwila zajrzalem filtr mozna wycisnac. Po prostu guma sie zagiela. Na szczescie z mojego lenistwa nie wymienilem gumowej wycieraczki na welurowa i cala woda zostala na gumie.
Krystian3160
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2015, 21:45

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Krystian3160 »

Uporałem się z uszczelnianiem drzwi, także już wiem co jest na rzeczy ;) gdyby ktoś miał z tym problem z moich okolic to mogę pomóc 8-)
ODPOWIEDZ