Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Tematy ogólno-techniczne
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: DzieX »

Polecam ori tak jak pisali.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
krychulol
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 15 kwie 2015, 19:14
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Rzeszów

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: krychulol »

Jestem laikiem wiec co to jest to ori. Hehe
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Sony »

krychulol, ori to skrót od części oryginalnej :D
Krystian3160
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2015, 21:45

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Krystian3160 »

Jeżeli zabierasz się za klejenie drzwi to proponuję od razu zdemontować fotele, wytargać cały filc. Z kanałem myślę że nie ma się co bawić bo sporo roboty, a nie przeszkadza aż tak. Sprawdź stan blachy, a bardziej tej warstwy konserwującej, pod nią są uszczelki które mogłeś zgubić albo mogą być zniszczone tak jak w moim przypadku. Warto to od razu sprawdzić żeby potem nie suszyć samochodu dwa razy, wiem co mówię. Odnośnie filcu to w moim przypadku po wysuszeniu i wywietrzeniu przestało śmierdzieć.

Zdjęcie odnośnie tych uszczelek w podłodze zamieściłem kilka stron wcześniej.
;-)
konradw
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:34

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: konradw »

Widzę, że większość przypadków dotyczy wody / wilgoci w aucie po deszczu ja natomiast mam inny problem. Pod dywanikiem kierowcy zbiera się raz wilgoć a raz na tyle sporo wody, że naciskając na materiał woda lekko wychodzi spod materiału. Nie są to może duże ilości do wybierania ścierką - przy słonecznej pogodzie i otwartym aucie kilka h i wysuszone, ale problem wraca jak bumerang i w sezonie zimowym staje się udręką bo wilgoć nałapana na jesień przyczynia się do parowania zimą.

Zaobserwowałem, że problem występuje np jak auto postoi noc na działce na trawie albo np na betonowym parkingu ale blisko trawy. Rano jest na trawie rosa i pod dywanikiem też jest wilgotno, przy czym tylko od strony kierowcy. Wszystko inne - suche. Z czego może wynikać to przechodzenie wilgoci?

W porze deszczowej rzeczywiście po stronie kierowcy na progu stoi trochę wody, ale śmiem twierdzić że po deszczach pod dywanikiem jest mniejsza wilgoć niż np rano po bezdeszczowej nocy. Ewentualnie to możliwe żeby nieszczelne drzwi doprowadzały do zalewania materiału pod dywanikiem "z opóźnieniem"?

Proszę o pomoc, bo zaczyna mnie już krew zalewać przez ciagłą walkę z wilgocią
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: haszczu »

konradw, a drzwi masz uszczelnione? Niby wydaje się że już jest sucha podłoga ale rękę dam uciąć, że po wyjęciu wykładziny i wygluszenia będzie tam woda
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: vwir »

haszczu, myślę, że się nie znasz. To jest na pewno jakiś bezprzewodowy transfer wilgoci z trawy do zamkniętego auta. Świat się zmienia, teraz wszystko jest bezprzewodowe, więc rośliny się adaptują. O Darwinie nie słyszałeś? ;)
konradw
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:34

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: konradw »

Nie zastanawiałem się nad roślinnym wifi czy innym bluetoothem 8-) tylko czy np przez jakieś niezatkane otwory technologiczne w podwoziu możliwe jest łapanie wilgoci przez materiał w podłodze?

Poprzedni wlasciciel chyba coś kombinował przy drzwiach bo widziałem silikon wokół głośnika i wzdłuż tej blachy oddzielającej szybę od tapicerki, ale może już to nie zdaje egzaminu. Pozostałe drzwi wydają się szczelne, tylko na progu kierowcy stoi woda po deszczu. W przypadku gdy podłoga po dywanikiem kierowcy jest najwilgotniejsza próg kierowcy jest suchy, także nie jestem pewny czy w tym przypadku jest zależnośc mokrego progu z zawilgoconą podłogą?
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: haszczu »

vwir, to tak jak z przedluzaczem bezprzewodowym :D
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Krystian3160
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2015, 21:45

Woda w Aucie Toledo Leon '99-04r / Water problems in car

Post autor: Krystian3160 »

konradw napisałem wcześniej o tych otworach technologicznych w podłodze, tak są uszczelki które mogły popękać i przez nie wchodzi wilgoć, u mnie tak było. Najlepiej wjedź na kanał i tam je dobrze widać

[ Dodano: 2015-05-13, 12:44 ]
Nie zna ktoś jakiegoś speca z Krakowa co porządnie uszczelni drzwi ? ;-)
ODPOWIEDZ