[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Szymek08 »

Właśnie momentalnie słabnie i gaśnie. Gaszak na pewno chodzi ok, po zgaszeniu odpala bez problemu. Własnie Vag nie mówi nic zero błędów. Czy np. przekaźnik 109 może powodować taką sytuację?

[ Dodano: 2015-04-30, 14:51 ]
pewnie to jakaś pierdoła - tylko trzeba ją znaleźć. Co niektórzy mi mówią ze winę może mieć nastawnik na pompie ale myślę że to jednak nie to. może gdzieś wiązkę idącą do pompy trafił szlak
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: vwir »

Ja bym bardziej szukał usterki elektrycznej. Przekaźnik, elektrozawór na pompie, immobilizer.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Szymek08 »

no właśnie po robocie zmienię przekaźnik to zobaczę jak będzie. Elektrozawór raczej wykluczam bo bym raczej auta nie odpalił a odpala bez problemu. A imo to tez bo by może nie chciał odpalać albo jakiś błąd by wyskoczył
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: szymekgd »

Jeżeli najpierw traci moc to ja bym sprawdził jak wygląda sprawa z paliwem, może sitko w baku przypchane?
Michal
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Szymek08 »

kurczę chłopaki cały układ począwszy od baku po filtr paliwa i zaworek na filtrze przejrzany i wyczyszczony (filtr i zaworek nowe)

[ Dodano: 2015-05-03, 09:39 ]
no i chłopaki tak przeglądałem calą instalacje elektryczną i wydaje się być ok. Ale postanowiłem ściągnąć podszybie i zobaczyć co tam - i niby też OK. Wypiąłem wtyczki z kompa i te piny wydały mi się jakieś zaśniedziałe - popsikałem preparatem do styków elektrycznych, poczekałem aż wszystko wyschnie, poskładałem wszystko do kupy no i przejażdżka. Ku mojemu zaskoczeniu Tolek śmiga jak ta lala. Zrobiłem już 100 km i ani razu nie stracił mocy ani nie zgasł. Czy takie zaśniedziałe styki w kompie silnika mogły mieć takie skutki? Niby problem rozwiązany ale potanowiłem tak i tak oddać auto do elektroników niech wszystko profesjonalnie sprawdzą i przeczyszczą.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Sony »

Szymek08, jak dla mnie to niepotrzebnie generować sobie koszty i oddawać auto do elektroników skoro wsio działa. Zaśniedziałe styki mogły być przyczyną, więc jeździj i obserwuj ;-)
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Szymek08 »

To tę prawda ale pomyślałem że jak powiem co było co zrobiłem to po prostu wyjmą ECU i profesjonalnie przeczyszczą - no chyba że jestem naiwny. Ale co tydzień robię trasę 250km w jedną stronę i już dość mam nerwów że nie wrócę do domu albo stanę na autostradzie i koszty będą większe. Ostatnio akurat przy zjeździe zaczął głupieć i jakoś sobie dałem radę
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Sony »

Szymek08, styki 'profesjonalnie' można sobie samemu przeczyścić - to nie jest żadna filozofia :D Bierzesz preparat do elektroniki pokroju Kontakt IPA, do tego patyczki do uszu i czyścisz ;-)
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Szymek08 »

Sony, przekonałeś mnie :-D a jest sens otwierać kompa i patrzeć co tam w środku się dzieje?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Sony »

Szymek08, nigdy nie zaglądałem do komputera, więc nie wiem nawet jak się tam do niego dobrać :P Jeśli nie jest to skomplikowane to zerknąć możesz w jakim stanie jest płytka, ale obstawiam, że wyczyszczenie styków wystarczy ;-)
ODPOWIEDZ