[1M] Błąd poduszki powietrznej

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
agnello8
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 20 sie 2013, 11:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Kraków

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: agnello8 »

NO to teraz ja mam problem z tymi ..... fajnymi poduszkami.
DO tej pory bylo ok i blad dal sie kasowac a nagle sie juz nie da i blad sporadyczny oraz 65535 i cos tam memory.
Jeśli chciałbym to sam z eeprom programer to musze miec laptopa i kabel port com? To ta opcja odpada.
Drugie wyjście to rozumiem sensor i dwa czujniki boczne? wtedy podpinam i problem z głowy?
Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu jeśli źle mówie. Ma ktoś coś takiego do sprzedania?
puniu1
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2014, 20:04

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: puniu1 »

Witam, udalo mi sie kupic komplet sterownik + czujniki boczne 1C0 909 605 A. Jak to sie ma do poduszki czolowej kierowcy i pasozyta? Wczesniej mialem sterownik 6Q0 909 605 A. Czy po podłączeniu wszystko bedzie gralo. Rozumiem ze jesli mam komplet od jednego auta wszystko bedzie ok i nie trzeba kodowacsterownika i czujnikow? Komplet pochodzi z vw polo 6n, czy bedzie pasowal do mojego tolka? i ostatnie pytanie, czy jezeli bede mial juz wszystko podlaczone to bede mogl vagiem sprawdzac poduszki czy znowu uwale jak wejde w nie?

[ Dodano: 2014-11-03, 19:51 ]
Czy indeks sterownika ma znaczenie?
puniu1
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2014, 20:04

Sensory uderzeniowe boczne - kostki

Post autor: puniu1 »

Witam, po dlugich walkach ze swiecaca kontrolka poduszki kupilem caly zestaw: modul airbag i boczne czujniki uderzeniowe o numerze : 1C0 909 605 A. Po podpieciu modulu zabralem sie za montarz bocznych sensorow zderzeniowych, i tu zakonczyla sie moja praca. Kostki starych sensorow roznia sie od nowych
http://imageshack.com/a/img903/1534/VRNapQ.jpg
http://imageshack.com/a/img540/3856/2lXCfp.jpg

Jak podlaczyc te sensory? czy musze szukac innych kostek? Czy modul : 1C0 909 605 A jest nowszy od poprzedniego 6Q0 909 605 A?
marc27
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 24 sie 2009, 17:20
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: marc27 »

puniu1, według mnie powinno banglać.
Marek
puniu1
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2014, 20:04

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: puniu1 »

No wlasnie jest maly problem bo nowe sensory sa na inne kostki. Pytanie teraz ktory przewod do ktorego styku w sensorze, bo nie chce nic uszkodzic
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: kuzio »

Pytanie z innej beczki. Ile jest rodzai wtyczek od poduszek foteli? Wszystkie fotele mają takie same wtyczki czy wychodziły różne rodzaje i przy wymianie może być problem z podłączeniem do instalacji? Jeśli tak to ile było rodzaji i jak wyglądają?
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: piotreus-1988 »

Panowie, przeczytałem cały temat dopiero po tym jak pierwotnie zadałem pytanie w zupełnie innym temacie dlatego piszę teraz tu. Mam podobny problem, jednak usunąłem błędy nie spisując ich wcześniej, więc nie mam pojęcia jaki to dokładnie był błąd. Widzę, że większość jako lekarstwo postanowiła wymienić sterownik też biorę taką okoliczność pod uwagę jednak pytanie brzmi który, z racji tego, że wykasowałem błąd nie mam pojęcia. Teraz mam kilka pytań jeszcze. 1. Czy jeżeli dobrym oprogramowaniem wejdzie się w moduł poduszek to będzie widać błąd. W chwili obecnej podpinam się vagcomem, polskim vagiem i na silniku nie widać żadnych błędów. 2. Jak dostać się do tego sterownika? Odkręciłem dwie śrubki ale niestety plastiki dalej siedzą sztywno. 3. Czy nie ma namiarów na nikogo kto byłby w stanie to ogarnąć??
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: Sony »

piotreus-1988, jest taki fajny chiński programik, którym to radzi sobie z tzw. crash data w sterowniku poduszek. Nie gwarantuję, że zawsze sobie z tym poradzi, ale spory czas temu u kuzyna w Audi A3 ogarnąłem sprawę palącej się kontrolki :P

Masz tu link do programu: http://chomikuj.pl/operator70/VAG+K*2bC ... %29+i+inne

Jak będziesz działał z programem to wyłącz antywirusa, bo będzie się pluł o wirusy, których tam nie ma.

Odpalasz program >> connection type: k-line >> Airbag >> Clear

No i po temacie :)
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: piotreus-1988 »

Dzięki wielkie Sony, jutro spróbuję powalczyć. Dam znać co i jak.



"clearing crash data finshed", ale kontrolka dalej się świeci.
MARO1404
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 05 lis 2013, 19:43

[1M] Błąd poduszki powietrznej

Post autor: MARO1404 »

Witam wszystkich w skrócie opisze mój problem z Tolkiem mianowicie miałem drobną kolizje drogową i wystrzeliła mi poduszka od strony kierowcy :-( Próbuje naprawić własnymi siłami wymieniłem:
sterownik Airbag
zakupiłem fotel kierowcy z poduszką
zmieniłem czujniki uderzeniowe boczne (niewiadomego pochodzenia)

reszta błędów znikła ale nie od czujników bocznych :
1222 Czujnik uderzeń bocznych strona pasażera-G180
1221 Czujnik uderzeń bocznych strona kierowcy-G179

zaznaczam że wymienione rzeczy zostały zastąpione o takich samych numerach seryjnych
proszę o pomoc dziękuje i pozdrawiam
ODPOWIEDZ