[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tomek »

Jeżeli to jest zdjęcie wahacza w twoim aucie to trzeba wymienić gumę stabilizatora (widać że jest mocno wyrobiona). Guma w tulei którą zaznaczyłeś też chyba jest naderwana, jeżeli jest to też do wymiany.

Obrazek
Bodek

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Bodek »

a jednak to pukanie bierze się z tego ??
Awatar użytkownika
elvis17elvis
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 28 mar 2009, 18:36
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: elvis17elvis »

Bodek_ pisze:a jednak to pukanie bierze się z tego ??
prawdopodobnie tak.. ale zabiore sie do tego po świętach i napisze co i jak:P


Tomek, tak to jest zdjecie mojego wahacza.. tyle ze jest to lewa strona a pukania wydobywają sie prawdopodobnie z prawej strony. Tomku to piszesz ze tą gume trzeba na 100% tez wymienić? Ile to kosztuje mniej wiecej?

PS. znalazlem juz od 6 do ok 16 zl:P
Pozdrawiam :)
Krzyś V5
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:07
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Krzyś V5 »

Ja za gumy drążka stabilizatora płaciłem po 13 zł/szt,firmy SWAG,do tego browarek i satysfakcja,że sam zrobiłem.
Tomek
Forumowicz
Posty: 248
Rejestracja: 20 maja 2008, 21:37
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tomek »

Tomek, tak to jest zdjecie mojego wahacza.. tyle ze jest to lewa strona a pukania
wydobywają sie prawdopodobnie z prawej strony. Tomku to piszesz ze tą gume trzeba na 100% tez wymienić? Ile to kosztuje mniej wiecej?

PS. znalazlem juz od 6 do ok 16 zl:P



Prawa strona z reguły zawsze bardziej się wybija. Ja płaciłem w ASO Seata coś koło 30 zł za sztukę (nie kupuj tych najtańszych). Osobiście zacząłbym właśnie od tych gum stabilizatora.[/quote]
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2009, 18:58 przez Voyager [Bot], łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dany_2
Forumowicz
Posty: 825
Rejestracja: 09 wrz 2008, 09:11

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: dany_2 »

ja te gumy co zaznaczyłeś wymieniałem dzisiaj tylko ze w tolku 1 i płaciłem 16 zł za szt. ale powiem Ci jedno bez prasy się nie obejdzie bo inaczej tego nie wciśniesz na miejsce :-D :-D
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: carol »

panowie czyli jak to jest? z czego to pukanie przy przyspieszaniu i skrętach? to te gumy o których mowicie?

ja wczoraj po 2 dniach intensywnej jazdy, przy gwałtownym skręcie kierą w lewo znowu usłyszałem 3 puknięcia, myślałem że bedzie cały czas się nasiliac ale uderzyło tylko 3 razy i spokoj

edit:
podajcie linki do aukcji lub sklepów gdzie mozna kupić wszystkie potrzebne rzeczy do usunięcia tego defektu, co prawda narazie nie stuka alee, przezorny zawsze ubezpieczony
Bodek

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Bodek »

jak nie stuka lepiej nie ruszać :D
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: carol »

a jednak stuka :(

edit: to jak będzie z tymi aukcjami poda ktoś linki, bo nie bardzo się orientuje w sprawach tych gum

gumy stabilizatora wymieniałem jakiś czas temu na bilsteina, teraz pozostały te drugie do wymiany bo jak już wczesniej wspomniałem przegub został wymieniony stukanie ustało na 2 dni, poczym problem powrócił
zeebee13
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2008, 21:46
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: zeebee13 »

Co do wymiany lacznikow i gumek to jest to bulka z maslem, laczniki najlepiej wymienic nie sciagajac kola - dostep wystarczajacy a stabilizator nie jest naprezony. Wymiana gumek tez latwa, nie zapomnij tylko skrecic kol aby oslony z drazka kierowniczego sie usunely z drogi no i oczywiscie uwazaj aby tych oslon nie uszkodzic.
ODPOWIEDZ