[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: kristof »

Mozesz przsmarowac ale to na krótka mete , piszczenie i tak wróci - ono zawsze wraca :-D
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: SMILE »

ale mnie to wkur... chyba bardzej niz plastiki w wewnatrz...
Bodek

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Bodek »

weź zrób tak jak mówiłem na 100% pomoże
Awatar użytkownika
maniekmc
Forumowicz
Posty: 844
Rejestracja: 19 maja 2008, 15:02

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: maniekmc »

Smile olej gumy i nie smaruj, albo minie, albo nie- lepiej to nasmaruj siebie za tę kasę
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
elvis17elvis
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 28 mar 2009, 18:36
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: elvis17elvis »

co to jest? :) Dzisiaj spotkałem znajomego ktory tez ma Toledo i co sie okazalo kilka dni temu wlasnie uporał sie z tym samym problemem :lol: Przyczyna leży w przednim wahaczu. W nim są jakieś 3 gumy. i ta ostatnia jest w obudowie aluminiowej i to ona podobno ma luz i wywołuje stukanie.. Koszt takiej gumy to 23zł
Tak mi to on wytłumaczył.. a jak bedzie to napisze jak juz sie uporam z tym:P Mam nadzieje ze to własnie to :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: tony »

Taki mały OT ;-)
elvis17elvis pisze:Dzisiaj spotkałem znajomego ktory tez ma Toledo

może byś go do nas zaprosił :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
mlody
Forumowicz
Posty: 376
Rejestracja: 01 kwie 2009, 10:15

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: mlody »

jesli sie dobrze orientuje to wachacz ma 3 konce na jednym sworzen i na dwóch pozostałych gómy czyli tzw simerbloki (czy jak to sie pisze). ja jak wymienialem zawieszenie w swoim tolku to za 2 dolne i 2 gorne simerbloki, 2 sworznie i 2 koncowki stabilizatora dalem okolo 200zl + robocizna 50 zl a i zapomnial bym nabicie prasą simerblokow 40zl
po wymianie tych rzeczy warto jechac sprawdzic czy nie trzeba ustawic zbierznosci, ale tez warto sprawdzic przy wymianie u mechaniora czy koncowki drazka kierowniczego są dobre czy jakos tak, bo z tego co mi wiadomo to tez trzeba jechac na zbierznosc a po co wydawac 2 razy kase na to samo

ps jesli sworzen gwintowany przymocowany na 3 sróby nazywasz gumą, to ja ide na piwo i pomyslec co mam zrobic z silnikiem;/

[ Dodano: 2009-04-10, 16:30 ]
a i ta guma nie jest aluminiowa tylko maznieta srebrną farbą i to jest gorny simerblok czyli koszt wymiany gornego to jakies cena produktu 40-60 nabicie 20-40 no i robocizna. tak na marginesie nie oplasa sie wymieniac tylko dwoch gornych, lepiej dorzucic i zrobic reszte jak napisalem wyzej. to tylko taka mala moja sugestia
mlody
Forumowicz
Posty: 376
Rejestracja: 01 kwie 2009, 10:15

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: mlody »

po mojemu jak wd 40 nie da rady to siem przyzwyczaj i jak cos to woz tez "wd40" i dla siebie takie w butelce 40 % bo jak za mocno cie wpieni to sam sie nasmarujesz tzn przeczyscisz :D
Był: Seat Toledo 1M 1,9 Tdi AGR
Jest: Opel Astra H 1,9 CDTI Z19DTH
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: gurszczak »

SMILE, bardzo proszę Cię o zmiane tego tematu :569: :569: na taką która coś będzie mówiła osobie przeszukującej forum przez opcje SZUKAJ !!!!!!
Bo temat typu GUMY jest bardzo ogólny.
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
elvis17elvis
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 28 mar 2009, 18:36
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: elvis17elvis »

Z tego co mi powiedziano to własnie to szwankuje

[ Dodano: 2009-04-10, 23:02 ]
mlody pisze:ps jesli sworzen gwintowany przymocowany na 3 sróby nazywasz gumą, to ja ide na piwo i pomyslec co mam zrobic z silnikiem;/
koleszko prosiłem o pomoc/rade a nie cwaniakowanie co z czego jest. po drugie wczytaj sie w tresc.. bo wyraźnie napisałem, że to wszystko na ten temat opowiadał mi znajomy i ja tego osobiscie na oczy nie widzialem ani nie dotykałem

[ Dodano: 2009-04-10, 23:05 ]
mlody, poza tym dzięki za dobre chęci ;-)
Załączniki
1.jpg
11.jpg
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ