Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L] Podświetlanie licznika

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: Sony »

he kolego takie sposoby co napisales to sa dosc smieszne bo dawno juz sprawdzone.
Skoro dla Ciebie są śmieszne to powinieneś napisać co już uczyniłeś, aby problem rozwiązać, a nie wyjeżdżasz z takim tekstem. Gdybyś to uczynił to wtedy z pewnością tych "śmiesznych" porad bym nie napisał.

Swiatla pozycyjne ? he przy otwartych drzwiach bedzie piszczec bez kluczyka ;/
Jeśli masz walnięty moduł komfortu, zimne luty w zamku, uszkodzony mikrostyk etc. to NIE będzie piszczeć.

Ale ja się nie znam, bo przecież Tolka kupiłem dopiero wczoraj :)

Powodzenia!
tomas26
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 12 mar 2012, 22:01
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Goczałkowice

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: tomas26 »

Panowie na forum leona jest taki sam problem ze zegary świecą non-stop i jeden z nich poradził żeby sprawdzić akumulator bo może być nie doładowany i też może być kostka :

Po przeciwnej stronie stacyjki jest złączka gdzie są wpięte kable zasilające stacyjkę oraz wyjście do rozruchu przypomina kondensator kształtem i może się tam pojawiają jakieś mikro przepięcia.

tylko trzeba rozebrać osłony i ściągnąć poduszkę.

[ Dodano: 2013-11-13, 21:02 ]
Ja sobie już poradziłem z świecącym licznikiem ,powodem świecenia była zanieczyszczona płytka było kilka miejsc które się zwierały przez kurz .
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: seeker84 »

Mam jedno pytanie, może "śmieszne", ale jednak.
Chodzi mi o podświetlenie licznika, lampek.
Jeśli mamy je podkręcone na maxa skraca się czas życia lampek, żaróweczek? Czy to nie ma żadnego wpływu?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: vwir »

Masz na myśli diody? Są baaaardzo długowieczne. Jasne, zdarzają się pojedyncze przypadki gdy komuś przestały świecić, ale nie martiłbym się tym jakoś specjalnie i na pewno z tego powodu bym nie regulował natężenia podświetlenia. Generalnie w diodzie może nastąpić przegrzanie struktury gdy nie odprowadzimy ciepła, które zostało w niej wygenerowane. Ale w tym przypadku (o ile napięcie mieści się w dopuszczalnym zakresie) ciepło jest wystarczająco wydajnie odprowadzane bez względu na ustawienie pokrętła regulacji.
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: seeker84 »

Dziękować :)
arthrawn76

[1L] Podświetlanie licznika

Post autor: arthrawn76 »

A jakiego typu jest żarówka która odpowiada za sygnalizowanie włączonego kierunkowskazów. Prawy mi nie święci, dlatego muszę wymienić A nie znalazłem infa o tym...ktoś pomoże?
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

Re: [1L] Podświetlanie licznika

Post autor: wojtekm »

Tez chyba dioda będzie
ODPOWIEDZ