[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaiser
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2014, 11:38
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Okolice Brzeska/ NS

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Kaiser »

To niedobrze...W sumie chyba szkoda ze się a to zabierałem, bo tak to mam wydatek :P

Możesz polecić coś wartego kupna na allegro?

Coś takiego np: http://allegro.pl/nowy-zamek-drzwi-lewy ... 18903.html czy moze nie ma co przepłacać i brać coś z tańszych? http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-lew ... 01793.html
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: DzieX »

Dwie strony wcześniej masz napisane ci jest polecane.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
Kaiser
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2014, 11:38
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Okolice Brzeska/ NS

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Kaiser »

Już zakupione. Pytanie: wymiana zamka odbywa sie na zasadzie plug &play czy muszę coś dodatkowo ustawiać?
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: NED »

Wymieniasz i ma śmigać , zamek to tylko element wykonawczy ,a steruje nim moduł komfortu.
NED
jlb2007
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 15 sty 2015, 09:30

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: jlb2007 »

sprawdzałeś ścieżki dokładnie czy jest przejście? ale nie od lutu do lutu tylko np od pinu wtyczki do mikro któregoś.. u mnie nie bawiłem się w zimne luty za wiele jeśli nie było przejscia i cyna nie trzymała po prostu przylutowałem kabelek ( cieńki od kabla telefonicznego i smiga jakos .
pozdrawiam JLB:)
Awatar użytkownika
Kaiser
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2014, 11:38
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Okolice Brzeska/ NS

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Kaiser »

Już wymieniłem zamek tak że póki co po problemie. Trochę połowicznie bo działa zamykanie i otwieranie z pilota, oświetlenie oraz sygnał zapalonych świateł ale otwieranie i zamykanie drzwi z kluczyka działa tylko na drzwi kierowcy. Chyba wiem przez co. Mianowicie końcówka tego plastiku po którym wędruje rygiel, podczas montażu utrąciła mi się Obrazek
Zaznaczyłem dokładnie ten kawałek

Myślałem żeby przełożyć ten plastik ze starego zamka ale nie wiem czy wtedy w zamku się coś nie poprzestawia.
adi16
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2015, 14:42

centralny zamek

Post autor: adi16 »

witam. Kupilem miesiac temy tolka 1m z 99, i pojawily sie problemy, nastepujace:
1. Centralny z kluczyka nie działa, wymiana baterii nie pomogła, kontrolko w kluczyku nawet nie mruga.. O co chodzi? zepsuty?
2.na poczatku zauwazylem ze jak zamykam drzwi w srodku samochodu z panelu sterujacego (lustreka,szyby, i zam. otw. drzwi) to wszystko sie zamyka, a drzwi pasazera sie zamkna ale odrazu sie otworza. nie wiem dlaczego. wdusze reka i otworze to samo wyskoczy.
3. nastepny problem pojawil sie dzisiaj. zamykam drzwi z zamka w drzwiach kierowcy i wszystko ladnie ale patrze drzwi pasazera ani rusz. wgl nie reaguja, i od srodka jest to samo. tylko ze od srodka raz reagują a raz nie. a z zewnatrz wgl. dlaczego? zaczynam sie martwic.
Pelen papec!
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: vwir »

No to poczytaj ten temat i już będziesz wiedział wszystko. O kluczyku też znajdziesz temat - można próbować przelutować a jeśli to nie pomoże to wymiana.
adi16
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2015, 14:42

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: adi16 »

czytalem nie ma nic takiego jak moj przypadek. ;/
Pelen papec!
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

adi16, jaja sobie robisz na 1 kwietnia :D ? Identycznego przypadku może nie znajdziesz, ale objawy podobne i ich rozwiązania takie same. Niech żyje interpretacja tekstu :DDD
ODPOWIEDZ