[ALL] Klimatyzacja

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: Radziu »

temperatura, którą ustawiasz na klimatroniku to nie temperatura powietrza jakie ma wiać, a temperatura wewnątrz auta. jak wciąż czujnik pokazuje, że jest zimno, to wieje ciepłe. Chociaż na LO wydaje mi się, że zawsze powinno wiać zimne, jeśli się mylę, to niech koledzy mnie poprawią.
kamyloss
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2015, 18:30

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kamyloss »

[ Dodano: 2015-03-24, 23:10 ]
rozbierał ktoś już obudowę nagrzewnicy? lub ma ktoś jakiś schemat jak to zrobić żeby jej nie zepsuć?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Klimatronik?
kamyloss
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2015, 18:30

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kamyloss »

Tak climatronic. Muszę się dostać do jednej z klapek. Mógłbyś pomóc?
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: NED »

Aby dostać się do klapek trzeba rozmontować cały kokpit i wymontować obudowę nagrzewnicy .
A co się dzieje z tą klapką , może to nie sama klapka tylko jej silniczek.
NED
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Mogę pomóc, ale co konkretnie chcesz wiedzieć? Wyciągałem nagrzewnicę u siebie ze 3-4 miesiące temu, bo mi zaczęła cieknąć. Więc mam temat w miarę na bieżąco.
kamyloss
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 09 lut 2015, 18:30

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: kamyloss »

NED na szczęście nie cały wystarczy wymontować schowek, panel środkowy, tunel i siedzenie pasażera żeby było więcej miejsca.Klapka od mieszania powietrza zimne/ciepłe( ta z fioletowym silniczkiem) na 100% sprawdzali w dwóch serwisach i ta sama diagnoza.
vwir da się rozebrać ta obudowę nagrzewnicy ( przy okazji jej nie niszcząc) tak żeby dostać się do klapki mieszania powietrza muszę sprawdzić co się z tą klapką stało - prawdopodobnie się urwała i nie zamyka obiegu na nagrzewnice więc auto mi cały czas ostro grzeje a na polu co raz cieplej więc staje się to problemem. Spróbuje to zrobić samemu bo koszty w serwisach są kolosalne.
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: NED »

Miałem to samo ale nie jestem w stanie powiedzieć Ci co tam dokładnie się stało z tą klapką , bo robił mi to znajomy mechanik , mówił coś o jakimś zabezpieczeniu które spadło i spowodowało wysuniecie się jakiejś ośki .Co do demontażu to być może wystarczy to co pisałeś jednak do naprawy trzeba wyjąć obudowę , a wiąże się to z demontażem kokpitu i rozszczelnieniem klimatyzacji (przynajmniej tak było w moim przypadku.)
Co do cen w warsztatach to faktycznie tanio nie jest mi cztery lata temu za samo rozebranie kokpitu i zdiagnozowanie chcieli osiem stów , a znajomy zrobił mi to za 220 zeta :mrgreen:
NED
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: vwir »

Jeśli padł silniczek i dlatego nie domyka to tak jak pisałeś - da się bez rwania dechy. Jeśli sama klapka to możesz próbować od strony filtra przeciwpyłkowego. Jeśli taki dostęp nie wystarczy to niestety - deska do wyciągnięcia, płyn chłodniczy i czynnik klimatyzacji do odessania i wyciąganie całej obudowy nagrzewnicy na zewnątrz.
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[ALL] Klimatyzacja

Post autor: ghul17 »

wie ktoś jak znaleźć dziure w klimatyzacji? znaczy mam wyciek w audi a3 FL pusciłem RAZ cisnienie przez dziurke w zaworze, kompresorem domowym cisnienie i słychać syczenie przez 5 sekund i powietrze ucieka. słychać coś koło sprezarki wiecej nie psikałem bo ponoć nie jest to dobra metoda. bo w powietrzu jest wilgoć.

zawieź auto do serwisu klimy? oni maja jakis specjalny gaz który mogą sobie psikać dowoli? i wypuszczać w powietrze?
jaki taki koszt moze być znalezienia takiego wycieku? wyciek jest spory bo słychać jak powietrze uchodzi odrazu. chyba ze szukać samemu? chodzi mi czy są jakieś newralgiczne punkty w grupie VW które można podejrzewać (spreżarka widze ze nowa wymienił w Niemczech poprzedni własciciel)

wyciek słychać z dółu z okolic chłodnicy bądz sprezaki.
ODPOWIEDZ