Co mnie w..rwia??

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Co mnie w..rwia??

Post autor: vwir »

Może i się lepiej trzyma, ale nie pojedziesz szybciej niż na zwykłym zawieszeniu, bo musisz uważać na miskę ;) A tak prawdę mówiąc to też narzekałem na nasze drogi, dopóki nie pojeździłem trochę po świecie. Wcale a wcale nie mamy się czego wstydzić. Fakt - mamy mało autostrad i dróg ekspresowych. Ale to co mamy wcale nie jest złe. Takie stawiane za wzór niemieckie autostrady wcale nie są lepszej jakości od naszych. O krajach takich jak czechy czy słowacja to nie wspomnę. 'Autostrada' pomiędzy Brnem a Pragą to jakiś koszmar... Hiszpania i Francja też jakoś cudownie pod tym względem nie wypadają. Z tych dróg, po których jeżdżę po Polsce to jedynie odcinek Kraków - Katowice jest wiecznie rozkopany. No i wjazd do Tarnowa od strony Rzeszowa to prawdziwy test amortyzatorów. Ale takie rzeczy zdarzają się praktycznie w każdym kraju.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Co mnie w..rwia??

Post autor: DzieX »

Wystarczy włożyć dobre amortyzatory a nie jakiś słaby gwint i też dobrze trzyma..
Popieram vwira - drogi w Polsce są coraz lepsze, a jak jeżdżę tak krajówki rzadko się trafiają dziurawe.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

Co mnie w..rwia??

Post autor: ghul17 »

znam ten wjazd w tarnowie od rzeszowa. dokładnie nowy szpital. fałdy jak rozpływajaca sie czekolada
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

Co mnie w..rwia??

Post autor: seeker84 »

Moja p&^%$#na praca.
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Co mnie w..rwia??

Post autor: haszczu »

W Tarnowie kolo szpitala już raz zcinali asfalt ale od nowa robią się koleiny. Tam dopóki nie zrobią krawężników to ciągle będzie się rozchodził asfalt
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Co mnie w..rwia??

Post autor: szymekgd »

haszczu pisze:Tam dopóki nie zrobią krawężników to ciągle będzie się rozchodził asfalt


Chcesz bezrobocie powiększać? :mrgreen:
Michal
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Co mnie w..rwia??

Post autor: haszczu »

szymekgd, hahahaha nie pomyślałem o tym :-D
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Kaiser
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2014, 11:38
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Okolice Brzeska/ NS

Co mnie w..rwia??

Post autor: Kaiser »

Co do dróg to faktycznie jest lepiej z każdym rokiem. Na przykład w mojej gminie w ostatnich latach mocno zainwestowano w drogi. Wyremontowano praktycznie wszystkie nawierzchnie i powstało sporo nowych "asfaltów". A co do Tarnowa to porównując do dróg np. w Nowym Sączu to jest niebo a ziemia, zwłaszcza teraz jak zburzyli most na Tarnowskiej.

A co do autostrad to byłem troche we Francji, przejazdem kilka razy przez Niemcy ale w mojej opinii najlepsze autostrady i w ogóle drogi są w Holandii (pracowałem tam prawie pół roku i troche pojeździłem po tamtejszych trasach)
Awatar użytkownika
wojtekm
Forumowicz
Posty: 937
Rejestracja: 14 cze 2011, 21:54

Co mnie w..rwia??

Post autor: wojtekm »

Racja, w Holandii naprawdę są dobre drogi
michal46

Co mnie w..rwia??

Post autor: michal46 »

Co do jakości dróg w Polsce. Tutaj macie mapę stanu dróg:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1310317

Autostrady, drogi ekspresowe, drogi krajowe, drogi wojewódzkie. Te drogi są przez tamtejsze osoby oceniane, podczas jazdy samochodem. Mapa aktualizowana na bieżąco. Kryteria oceny, również są podane.

Obrazek
ODPOWIEDZ