Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: kornat »

Do każdego kabelka musisz ściągnąć program, na chwilę obecna dobry jest VAG-COM 3.11 oraz VCDS lite. Co do obsługi to nie obsłużysz aut z takiego rocznika bo już ma CAN'a i do niego potrzeby jest jakiś lepszy tak za ok. 300zł można kupić clona.
Eleashar
Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 13 maja 2012, 16:29

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: Eleashar »

A posiadasz może tego VAG-COM 3.11 lub mógłbyś podać link?
fotovera2007
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2014, 23:13

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: fotovera2007 »

Witam posiada może ktoś z Was opisy bloków pomiarowych do Toledo 1M 1.8 AGN ? w którym miejscu są korekty długo i krótko terminowe choć słyszałem że w moim modelu są tylko długoterminowe czy to prawda?
kielich
Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: 29 paź 2013, 18:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: kielich »

jakoś niedawno widziałem chyba u nas na forum jak ktoś wstawił link z innego forum gdzie było bardzo ładnie opisany vag, jak sprawdzić turbinę, przepływomierz i inne ciekawe rzeczy. Ale nie mogę teraz tego znaleźć. Wie ktoś może o co mi chodzi, albo zna jakieś inne strony, jak sprawdzić za pomocą VCDS lub polskiego vaga czy przepływomierz działa i sprawdzenie turbiny i N71 itp
kielich
Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: 29 paź 2013, 18:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: kielich »

szymekgd, Dzięki :-)
rafa
Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 09 wrz 2014, 20:49

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: rafa »

Panowie, taka sprawa - kolega zastanawia się nad zakupem Toledo, ma upatrzoną sztukę i chciał sprawdzić jakie błędy ma komputer w pamięci. Po podpięciu do kompa okazało się, że jest czysto i to go zastanowiło, gdyż zawsze coś tam jest, a to błąd głośnika, a to przeładowanie turbo itp. Generalnie, czy da się sprawdzić kiedy ktoś ostatnio kasował błędy? Bo boi się, że Mirek-handlarz wszystko wyczyścił.
piotreus-1988
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 03 mar 2014, 15:06

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: piotreus-1988 »

Chyba raczej nie ma takiej możliwości. Niech się przejedzie i po próbnej jeździe niech sprawdzi jeżeli jest jakiś błąd co go ciągle wywala to powinien wtedy się pojawić. Oprócz jazdy testowej niech sobie zrobi test wyjść, począwszy od licznika,klimę, a nawet silnik i po owym teście sobie błędy.
ozio21
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 26 gru 2011, 10:38
Auto: 1M
Model: 1.9 ASV
Skąd?: Mińsk Mazowiecki

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: ozio21 »

Aktualnie mam tak, że jak wcisnę otwieranie auta to sam, chyba po 1 min. się zamknie. Możną tą funkcje jakoś wyłączyć wszyscy piszą o auto zamykaniu po przekroczeniu prędkości, a nie ma informacji o czasowym zamykaniu auta.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L/1M] VAG Podstawy i teoria

Post autor: Sony »

ozio21, nie słyszałem o tym, żeby można było tą funkcję wyłączyć. Zresztą wg mnie bezsensu to wyłączać, bo ta funkcja jest ze względów bezpieczeństwa jakbyś przez przypadek otworzył auto. Tak dla jasności auto zamyka się po 30 sekundach.

BTW: uzupełnij pole Lokalizacja zgodnie z regulaminem.
ODPOWIEDZ