[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Bodek

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Bodek »

mi pan diagnosta powiedział że amortyzator wymienia się gdy ma mniej lub 50 %. Na twoim miejscu jednak wymieniłbym tył- ale to moje zdanie
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Sony »

piotr33bydg pisze:Myslałem że temat zamknąłem,niestety nie bo byłem dziś na podobno dobrym szarpaku i co pokazało tylnie amorki 62% i65%a przednie 71% i 72% i teraz pytanie czy napewno mam wymienić amorki? :566:


Piotrze skoro przycierają Ci tylko tylne opony w autku to ja proponowałbym Ci wymienić jedynie amorki z tyłu i po sprawie :) Na stacjach diagnostycznych to różnie bywa. Czasem jest niby dobrze, a okazuje się że trza wymienić. Jeśli wymienisz tył i nadal coś będzie nie tak to wtedy należy szukać innej przyczyny ;)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Sony »

Ja polecam, by Elvis wybrał się do mechaniora, a ten mu sprawdzi klocki i zawiasy i wyjdzie co się dzieje. W razie gdyby mechanior sam się zastanawiał to przejażdżkę małą z nim zrobić i wsio w temacie ;)
piotr33bydg
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:10

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: piotr33bydg »

Przekonaliście mnie zaraz po wypłacie wymieniam amorki z tyłu na KYB :-)
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: carol »

wimieniłem dzisiaj przegub zewnętrzny i śmigałem Tolkiem cały wieczór, i co? nic nie puka ;-) odpukać
Bodek

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Bodek »

:D no to niezłe to pukanie nareszcie wyszło co i jak - nie trafiłem z diagnozą
Awatar użytkownika
elvis17elvis
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 28 mar 2009, 18:36
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: elvis17elvis »

ale co mają zawiasy w drzwiach przy ruszaniu na lekko skręconych kolach? to jest tylko jedno stukniecie jak by cos co napędza samochod mialo luz. I dzieje sie to tylko wtedy kiedy zahamowałem gwałtownie lub cofałem na skreconych kołach.Byłem na diagnostyce i wszystko sprawdzili i jest niby Ok:/ . Wydaje mi sie ze stukniecie wydobywa sie z przednich kól.. jestem przekonany na 99% ze to wlasnie cos z przednich kól.. Wczoraj zdjąłem kola sprawdzalem, stukalem i nic:/ przy przegladzie jakies 10tys km temu byly wymieniane tarcze z klockami.. Moze to cos z tą wymiana jest zwiazane.. zauwazylem jeszcze ze na prawym kole jest zerwana śrubka od trzymania tarczy na piaście.. Ale to raczej nie wywołuje tego stukania
Pozdrawiam :)
Bodek

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Bodek »

a ja nasmarowałem to i zawiasy i nie stuka.

[ Dodano: 2009-04-09, 16:32 ]
elvis17elvis pisze:to jest tylko jedno stukniecie jak by cos co napędza samochod mialo luz. I dzieje sie to tylko wtedy kiedy zahamowałem gwałtownie lub cofałem na skreconych kołach.
dodaj do tego gwałtowne przyspieszanie :)
Załączniki
1.JPG
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

guma stabilizatora

Post autor: SMILE »

Elo ,po wymianie łaczników i gum stabilizatorów po zimie teraz zaczeły strasznie skrzypiec piszczeć itp,czym to przesmarować dziadostwo żeby mieć spokój i cieszę??
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2009, 11:41 przez SMILE, łącznie zmieniany 1 raz.
Bodek

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Bodek »

ja bym proponował psiknąć WD-40 jeśli nie pomoże to nasmarować smarem do łożysk :idea:
ODPOWIEDZ