[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Sony »

Mi kiedyś ta sprężyna wypadła jak przez próg zwalniający przejeżdżałem. Jak się wypięła to był huk w *uj :D Jeżdżę już bez niej ze 2 lata i wsio jest OKi ;) Sądzę, że jest ona swego rodzaju wspomagaczem dla podnoszenia/opuszczania wysokości siedziska. Bez niej mam wrażenie, że trochę ciężej to działa, ale działa więc nie zaprzątam sobie tym głowy.
Awatar użytkownika
misiek73.70
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 16 paź 2009, 10:34
Auto: Seat Toledo 1M2
Model: 1.8 20V
Skąd?: Elbląg

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: misiek73.70 »

Centek15 pisze:Sprawdź błędy w IMMO. U mnie tak było i jest nadal ale raz na kilka miesięcy. Jak wchodze w kompa, błędów żadnych, ale jak wejdę w samo IMMO nagle się pojawiają stare błędy. Czasem immo lubi nie łączyć jak trzeba :)
Co prawda ja mam 1L ale IMMO to IMMO. W każdym aucie czasem płata figle :P


No i dzisiaj podłączyłem kompa.Nie stety żadnych błędów immo nie zapisał czyściutki jak łza.Jedyne co to powtarzający się błąd sondy lambda.
...kto nie klaszcze ten z POLICJI....
Marcin_Toledo
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2014, 22:29

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Marcin_Toledo »

Witam wszystkich. Panowie mam taki nieco nurtujący mnie problem z moim Seatem model Toledo II 1.9 tdi 150km wersja ARL. Samochód ładnie wszystko jezdzi turbina ładnie rozrywa łapki , tylko raz na jakiś czas jest taki problem jade sobie np na 2 chce mu dopierdzielić samochód jedzie ale ma taka jakby " dziurę " nie ma takiego typowego pierdzielnięcia jak powinien mieć kręcę go od niższych obrotów i but w podłodze auto przyśpiesza ale nie ma takiego wgniecenia w fotel wrzucam następny bieg i już czuję tą prawidłową moc za po przekroczeniu 3 tys jest takie za***iste dopierdzielenie. Sprawdzał mi kolega go komputerem VAGIEM i jeśli chodzi o błędy to błędów nie ma żadnych sprawdzał mi przepływke i tam była taka skala 210-370 to było 205 - w drugim 215 w skali też od 210-370 minimalnie poniżej normy , mówił ze wie ze jak jest przepływka walnięta to pokazuje przy dużych wartościach. I tak mnie zastanawia co to może być co jakiś czas potrafia mi się to zdarzać a to troche denerwuję. I zastanawia mnie czy jakiś zaworek nie jest walnięty i w 100% nie otwiera gruchy przy turbinie np ten n75 doładowania turbiny bo łącznie ich jest tam 3 nie chce wszystkich wymieniać bo pewnie jak na złość okaże się że jest przepływka już słaba i tak powoduje.. Nie ma takiego czegoś napewno ze turbina wpada w tryb awaryjny i muszę go zgasić odpalić i auto śmiga tylko po prostu nie raz to sie dzieje na 1 biegu jak chce mu cypnąć mocniej a nie raz na 2 różnie. Proszę o jakieś wypowiedzi czy ktoś może coś miał takiego , za dobrą pomoc i fatyge w odnalezieniu stawiam 0,5l :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi , dzięki!
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Sony »

Marcin_Toledo, bez logów dynamicznych to wróżenie z fusów.
Awatar użytkownika
misiek73.70
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 16 paź 2009, 10:34
Auto: Seat Toledo 1M2
Model: 1.8 20V
Skąd?: Elbląg

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: misiek73.70 »

Centek15 pisze:Sprawdź błędy w IMMO. U mnie tak było i jest nadal ale raz na kilka miesięcy. Jak wchodze w kompa, błędów żadnych, ale jak wejdę w samo IMMO nagle się pojawiają stare błędy. Czasem immo lubi nie łączyć jak trzeba :)
Co prawda ja mam 1L ale IMMO to IMMO. W każdym aucie czasem płata figle :P



No i niestety immo czyściutkie. Dzisiaj znowu uraczył mnie tą niespodzianką tyle że przytrzymałem go dłużej i załapał.
Ma ktoś może jakieś sugestie - był bym wdzięczny.
...kto nie klaszcze ten z POLICJI....
Joe*Quarry
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 12 lis 2009, 22:53

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Joe*Quarry »

Witam, z okazji dnia kobiet postanowiłem być miły dla teściowej i pozwoliłem jej, aby siedziała z przodu, ale na miejscu pasażera :) ale gdy chciała zamknąć drzwi użyła chyba 100% swojej mocy i wyrwała mi rączkę z boczku drzwi, tą drugą połówkę co jest przykręcona do boczku śrubkami :( na alledrogo są same boczki do kupienia, ale wie ktoś jaki jest nr tej części? Może poszukam w jakiś sklepach tylko samą tą rączkę.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Kitaj »

Taka teściowa w sam raz do pilnowania posesji :D A nr katalogowy powinien być w środku rączki :)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
ODI
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Jaworzno/Kraków

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: ODI »

Joe*Quarry pisze:Witam, z okazji dnia kobiet postanowiłem być miły dla teściowej i pozwoliłem jej, aby siedziała z przodu, ale na miejscu pasażera :) ale gdy chciała zamknąć drzwi użyła chyba 100% swojej mocy i wyrwała mi rączkę z boczku drzwi, tą drugą połówkę co jest przykręcona do boczku śrubkami :( na alledrogo są same boczki do kupienia, ale wie ktoś jaki jest nr tej części? Może poszukam w jakiś sklepach tylko samą tą rączkę.

Powinienem gdzieś mieć całą rączkę z prawej strony na zbyciu. Jeśli byłbyś zainteresowany to po weekendzie dam znać.
Awatar użytkownika
Seba
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2014, 20:21

Pytanie dotyczące silnika 1.8 20V

Post autor: Seba »

Siema,
zauważyłem dzisiaj dziurę? lub zły montaż czujnika? na przewodzie filtra powietrza.
Mam prośbę, wiecie może jak to powinno być zamontowane ? czy ta dziura to norma ?
Czy może przewód strzelił ?
Poniżej przykładowe zdjęcie:
Obrazek
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: NED »

Nie powinno być tam żadnej dziury i jak coś to zrób lepsze zdjęcie , najlepiej swojego silnika. Będzie łatwiej coś powiedzieć.
NED
ODPOWIEDZ