Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Wszystko o elektryce w aucie
weneryniarz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:59

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: weneryniarz »

mam to samo, irytująca sprawa ;-)
Awatar użytkownika
Bart
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2015, 09:03

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: Bart »

Witajcie , wczoraj instalowa³em Radio Oryginalne i przy okazji wymienia³em wy¿ej wspomnian± ¿aróweczkê :) . Da siê ,troszkê siê pomêczy³em ale da³em rade :). Niestety ¿eby poci±gn±æ now± instalacjê , raczej bêdziesz musia³ to rozebraæ:) Pozdrwiam :-)
NIEMIECKA PRECYZJA , HISZPAÑSKI TEMPERAMENT ... DAS AUTO
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: szymlis »

irocket pisze:Pytanie do posiadaczy jedynek - czy różne akcesoria wkładane do zapalniczki trzymają się i wchodzą Wam dobrze? Czy jest tak jak u mnie, że gniazdo jest jakby za krótkie i nie dość, że jest luźne na boki, to nie trzyma wtyczki z długości (sama wypada)? Kiedyś kuzyn wpiął ładowarkę od komórki do mojej zapalniczki, lekko przez przypadek poruszyłem kablem, to wyskoczyła jakieś 2mm i przestała łączyć. Zauważyłem wtedy też, że te metalowe boki nie wchodzą całkiem do gniazda, ale wystają. Sprawdzałem tez inne wtyczki, w tolku wyskakują i nie trzymają się, w innym samochodzie jest ok


Ja u siebie przez jakiś czas zasilałem kamerkę z gniazda i nie było problemów. Potem stwierdziłem że dołożę sobie gniazdo gdzieś za tunelem żeby tu od frontu był luz. Miałem nawet gniazdo jakieś (nie wiem z jakiego samochodu) i niestety okazało się za głębokie i zasilacz kamerki nie sięgał do +. Zrobiłem to w końcu bez gniazda. Widocznie są różne rodzaje tych gniazd.
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: irocket »

Możliwe, dziś specjalnie sprawdziłem gniazdo taką lampą:
Obrazek
wtyczka weszła około 2,5cm, boczny bolec cały się nie schował, wtyczka latała luźno. Najprawdopodobniej dzisiaj zamówię sobie od gościa gniazdo z Golfa III, może będzie lepsze, a jak nie, to majątku nie kosztuje :P
Obrazek
norbuss
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwie 2014, 10:44
Auto: Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Karczew

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: norbuss »

Witam.

Mam pytanie a nie moge znalezc odpwoiedzi. Nagle przestala mi dzialac zapalniczka w bagazniku(seat toledo II). Bezpiecznik od zapalniczek sprawdzony jest ok. Nie mam pojecia gdzie szukac przyczyny.
Awatar użytkownika
kamtka
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2014, 14:20
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9TDI ASV+
Skąd?: Gdańsk / Kętrzyn

[1M] Gniazdo zapalniczki - pytania/problemy

Post autor: kamtka »

Może spróbuj podmienić miejscami gniazdko z tym co jest w aucie.
ODPOWIEDZ