Samochód przygotowany do rejestracji / opłacony

michaels1800
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 22 wrz 2014, 15:02
Auto: 1M 1999r.
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Zielona Góra

Samochód przygotowany do rejestracji / opłacony

Post autor: michaels1800 »

Witam,
Wypatrzyłem dla dziewczyny pewien mały samochodzik. Stoi w Polsce, w ogłoszeniu napisane jest że jest po wszystkich opłatach(recykling, przegląd techniczny, tłumaczenia,akcyza itd).
Jeżeli pojazd okazał by się w porządku, to chciałbym wrócić nim na kołach. Jednak tu mam obawy, bo gość mówi, że samochód ma tablice, te które ma w dowodzie rejestracyjnym i można na nich wracać. Ale przecież został wyrejestrowany, więc tablice są nieważne. Tu mam pytanie, czy jako właściciel mógłbym załatwić tablice tymczasowe w wydziale komunikacji - nie będzie z tym problemu ? Potrzebuję tylko dojechać samochodem do domu - jakieś 120 km. Czy te tablice mogę wyrobić w dowolnym wydziale komunikacji czy może muszę to zrobić w WK w miejscowości, gdzie sprzedawany jest pojad ? Dzięki z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

Samochód przygotowany do rejestracji / opłacony

Post autor: irocket »

Tymczasowych nie wyrobisz bez dokumentów, więc musiałbyś jechać 2 razy, raz po papiery, raz po auto, ale znając życie nikt ci nie da samych papierów. Rejestracja to we właściwym Twojemu miejscu zamieszkania WK. Samochód jest wyrejestrowany przez poprzedniego właściciela, tj nie jest już jego własnością (w razie wypadków itp nie odpowiada za niego), ale ty mając umowę KS na której napisany jest numer rejestracyjny i tablice (takie jak w umowie KS), możesz przez miesiąc legalnie jeździć. Tylko jak auto jest z Niemiec to sprawdź ważność tablic, jest napisany na niej ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Samochód przygotowany do rejestracji / opłacony

Post autor: vwir »

Nawet powinieneś wyrobić takie tablice. Powód jest taki, że na przeglądzie powinni Ci wpisać numer rejestracyjny. A żeby go mieć (i żeby był ważny) to musisz wybrać tablice tymczasowe. Więc jeśli gość twierdzi, że ma zrobiony przegląd, to nie wiem, jakie tablice tam wpisał.

Ja brałem w swoim wydziale komunikacji. Pamiętaj też o ubezpieczeniu auta na tych tymczasowych tablicach.

To wszystko oczywiście tyczy się przypadku, gdy tablice zagraniczne straciły ważność.

Zamiast jechać dwa razy to pogadaj z gościem, czy nie ma lawety. Może za to, że kupujesz u niego auto dowiezie Ci je pod dom na sensownych warunkach. Najczęściej ludzie wożący auta nie robią z tym problemu.
michaels1800
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 22 wrz 2014, 15:02
Auto: 1M 1999r.
Model: 1.8 20V AGN
Skąd?: Zielona Góra

Samochód przygotowany do rejestracji / opłacony

Post autor: michaels1800 »

Dzięki Panowie za cenne rady. Niestety samochód nie posiada ani 5 dniowych tablic z żółtym paskiem ani czerwonych eksportowych. Jedynie zwykłe niebieskie, które jak rozumiem, po wyrejestrowaniu samochodu w Niemczech, już nie obowiązują. Sprzedawca jednak twierdzi, że można wracać na kołach, bo ma ważne ubezpieczenie. Wydaje mi się, że chodzi mu o ubezpieczenie tzw. komisowe 30-dniowe. Ale chyba gość ściemnia. Spróbuję załatwić lawetę, jeżeli auto okaże się porządne :)
Awatar użytkownika
alopol
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 14 cze 2012, 12:18
Auto: Seat Toledo 5P
Model: 1.9 TDI BJB
Skąd?: Siechnice

Samochód przygotowany do rejestracji / opłacony

Post autor: alopol »

jeśli sa niebieski to znaczy że auto nie zostało wyrejestrowane , bo inaczej trzeba by było je oddac
alo
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

Samochód przygotowany do rejestracji / opłacony

Post autor: sprat »

Chyba ze sa to niebieskie "wyklejanki", a numer na nich zgodny z tym z dowodu rej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Samochód przygotowany do rejestracji / opłacony

Post autor: Radziu »

nie wiem jak to jest, ale ja rowniez rok temu kupielm auto z niemiec po oplatach. mialo ono niemieckie tablice (ktore oddalem w wydziale komunikacji rejestrujac auto), przeglad rejestracyjny zrobiony w PL dzien przed kupnem auta przeze mnie, tlumaczenia itp. na miejscu wykupilem tylko 30 dniowe ubezpieczenie i 150 km pojechalem do domu. jeszcze przez 30 dni jezdzilem tym autem na niemieckich tablicach i dzien przed uplywem terminu waznosci ubezpieczenia poszedlem zarejestrowac auto w WK, dalem wszystkie papiery ktore dostalem od sprzedajacego i bez problemu mi samochod zarejestrowali. nie wiem co bylo wpisane w przegladzie, wydaje mi sie, ze byly te tablice niemieckie i numer VIN, ale glowy nie dam. w kazdym badz razie chyba bylo ok, skoro mi auto zarejestrowali.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Samochód przygotowany do rejestracji / opłacony

Post autor: DzieX »

Radziu,
A miałeś kontrolę drogową w tym czasie? Bo szybko by Cię uświadomili, że nie możesz się poruszać po drodze.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

Samochód przygotowany do rejestracji / opłacony

Post autor: Radziu »

DzieX, tak, mialem dwukrotnie. raz mnie zatrzymali za spalona zarowke stopu. pokazalem brify, przeglad, umowe kupna, ubezpieczenie i puscili.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Samochód przygotowany do rejestracji / opłacony

Post autor: DzieX »

To miałeś fart:
http://www.wykop.pl/link/1599707/komisy ... yklejanki/

Ja jak kupowałem lagunę to byłem dwa razy. Raz na przegląd i oglądanie a drugim razem przyjechałem z właściwymi tablicami.
ODPOWIEDZ