[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: irocket »

Kitaj, jak już raz rozbierzesz jakiś plastik, to już drugi raz bardzo ciężko jest spasować tak jak było, albo tak, żeby nie trzeszczało
Obrazek
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: vwir »

Zawsze mi się wydawało, że jest tak, jak piszecie. Ale po rozebraniu połowy auta już wiem, że w fabryce też nie są tacy znowu super dokładni i spokojnie można złożyć wnętrze nie gorzej, niż to zrobiła fabryka. Tylko trzeba mieć dużo czasu i robić zdjęcia w czasie rozbierania.
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: cash »

szymekgd pisze:W ok.50st się wyłącza niestety..


dzięki, ale już wyczytałem, że niestety przy tej temperaturze się wyłącza. Póki co, robię tak, że na klimatroniku daję nawiew na 1 kreskę na szybę i temp. na LO, nagrzewa się 2 x szybciej (mniej niż 10km i mam 90st.) niż wcześniej na wyłączonym klimatroniku , albo dogrzewacz dłużej chodzi, bo mrozy teraz po -10. Zobaczymy dalej jak będzie ;)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

cash, jak chcesz żeby dogrzewacz działał max długo to dajesz ogrzewanie na maxa i pozwalasz osiągnąć temp. płynu 50st. ;)

W zeszłym roku testowałem dogrzewacz i nawet przy mrozach wyłączał się po 3-4km...
Michal
butrynm
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:32

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: butrynm »

Witam. Mam problem w swoim Toledo II. Mianowicie nawet gdy robię około 50 km samochodem to wskaźnik temperatury nawet nie drgnie. Jeśli jednak stanę na parkingu po takiej przejażdżce to w ciągi około 2 minut wskaźnik idzie na 90 stopni. Niestety gdy ruszę samochodem to już po około kilometrze wskaźnik wskazuje 60 stopni. Po podłączeniu pod komputer widać jak w trakcie jazdy temperatura szybko spada i szybko rośnie na parkingu. Jak myślicie... termostat ?
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Danielek. »

Wymień termostat prawdopodobnie zawiesił się i jest cały czas otwarty. Przerabialem tydzień temu ten temat i to właśnie on był sprawdza zamieszania.
butrynm
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:32

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: butrynm »

Termostat wymieniony. Wszystko działa :-)
WikO
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2015, 12:35

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: WikO »

Witam ja również mam dziwaczny problem z nagrzewaniem się silnika i nie tylko. Mianowicie gdy zaczęła zbliżać się zima zauważyłem że temp. nie rośnie i samochód nie grzeje wiec wymiana termostatu. Przez jakieś dwa tyg. było ok a później zaczął się dużo wolniej nagrzewać po około 20-30 km gdzie wcześniej nagrzewał się po 5km. Wymieniony więc czujnik temp. płynu. Dalej to samo. postanowiłem ponownie odpowietrzyć. Poskutkowało na jakiś tydzień i dalej to samo. Kupiłem drugi termostat wszystko było dobrze ale tylko na około miesiąc i znowu wszystko wróciło nagrzewa się wolno tak jak wcześniej ale jak już złapie 90 to trzyma cały czas. Tyle że następuje to po około 20km. Do tego dziś zauważyłem masło na miarce oleju. Wyjąłem wyczyściłem i po ponownym włożeniu i wyjęciu znowu masło na samym końcu bagnetu. Płynu nie ubywa. Mam też masło na korku i wokół ale to raczej normalne bo często jeżdżę małe trasy 7km do pracy. Skąd więc na bagnecie i co z tą temp. ?
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: cash »

Mam pytanko, wczoraj zrobiłem ponad 100km, temp zewnętrzna +7st. i dąż od termostatu zimnym jak to możliwe, że przy takiej temp. zewn. i takim dystansie termostat się nie otworzył? :shock:
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Kitaj »

Omg ile można to tłuc... W tdi jest tak mega wydajnu układ chłodzenia że nawet przy +15 stopniach jeździłem z całą zasłonięta chłodnica i nawet się wiatrak nie włączył :) Termostat moze i sie otwiera ale to odrobinę po czym temp nagle spadnie i się zamknie, nie wyczujesz kiedy sie otwiera dlatego wąż jest ciągle zimny. Grunt żeby na zegarze trzymał 90 jak trzyma to nie masz sie co martwić
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
ODPOWIEDZ