Co zrobić kiedy podoba się nam Toledo IV?

Toledo IV generacji
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Co zrobić kiedy podoba się nam Toledo IV?

Post autor: vwir »

Ciężko się dziwić. Panowie z VW potrafią liczyć. Tak naprawdę 1M to był ich duży błąd, bo gdy ludzie mieli do wyboru Audi A3 albo Seata Leona/Toledo, który jest wykonany z tych samych materiałów co audi, ma te same silniki, to samo zawieszenie, to samo wnętrze to wybierali tańszego Seata. Tym bardziej, że Seat był lansowany jako sportowy VW. Audi straciło więc sporo młodej klienteli. W rezultacie przestano promować toledo/leona jako sportowe VW i zrobiono dyliżans w postaci toledo III, którego nikt młody nie chciał kupić. Na koniec - żeby nie popełnić drugi raz tego samego błędu - nie zrobili już toledo na bazie leona, tylko na mniejszej płycie podłogowej, żeby nie zagroził świeżo wprowadzonemu audi A3 w wersji sedan. No i mniejsze toledo to już nie jest alternatywa dla audi a3, tylko skody rapid.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Co zrobić kiedy podoba się nam Toledo IV?

Post autor: kornat »

Szkoda, że do Toledo 1M też nie pakowali seryjnie 1.8T (tylko pojedyncze szt.) oraz napędu 4x4. Ogólnie Vag też już nie idzie w dobrą stronę. W chwili obecnej z młodszych VAGów to bym wybrał A4 lub Octavia.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Co zrobić kiedy podoba się nam Toledo IV?

Post autor: vwir »

1.8T wsadzali do tylu aut, ilu klientów sobie takie życzyło. A skoro nie było ich zbyt wielu, to teraz na rynku wtórnym ciężko je znaleźć. 4x4 by się przydało, ale niestety w grę wchodził tylko haldex.
Mnie się też podobają nowsze audi, na przykład A5 albo A3 sedan, ewentualnie A4 B8. Ale cena...
Nowe toledo raczej odpada jako następca 1M, bo w zasadzie nie oferuje niczego, czego nie mam w 1M. Ba - nawet z kilku rzeczy które mam w 1M musiałbym zrezygnować.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Co zrobić kiedy podoba się nam Toledo IV?

Post autor: kornat »

vwir pisze:1.8T wsadzali do tylu aut, ilu klientów sobie takie życzyło.

Ale jakby nie patrzeć to pozostałe auta na płycie a3/Golfa z 1.8T jest sporo, to dlaczego tak mało osób skusiło się na Toledo 1.8T, czyżby cena była zaporowa? Z tego co pamiętam to toledo z ARL w 2001r. kosztował ok. 90tysi. Niestety główna siedziba Seata nie posiada żadnych katalogów z tamtych lat.
vwir pisze:4x4 by się przydało, ale niestety w grę wchodził tylko haldex.

Haldex do każdego auta można zapakować. Ale mimo wszystko myślę, że ludzie co modzili auta mieliby jak znalazł :D
vwir pisze:Mnie się też podobają nowsze audi, na przykład A5 albo A3 sedan, ewentualnie A4 B8. Ale cena...

Ja bym się zadowolił A4 B7 lub Octavią II RS
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

Co zrobić kiedy podoba się nam Toledo IV?

Post autor: jakub_bb »

vwir pisze:bo gdy ludzie mieli do wyboru Audi A3 albo Seata Leona/Toledo, który jest wykonany z tych samych materiałów co aud


tu się nie zgodzę, materiały w A3 z 96 roku bo wtedy wyszło 8L w porównaniu z toledo to jest przepaść pod każdym względem. Nie wspominając o tym, że w A3 jest przynajmniej o połowę ciszej.

a jeśli chodzi o Seata to zawsze jest Exeo które jest A4 w Seacie :-P
1M było zbyt dobre żeby miało jakiegoś godnego następce
Awatar użytkownika
alopol
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 14 cze 2012, 12:18
Auto: Seat Toledo 5P
Model: 1.9 TDI BJB
Skąd?: Siechnice

Co zrobić kiedy podoba się nam Toledo IV?

Post autor: alopol »

jakub_bb pisze:1M było zbyt dobre żeby miało jakiegoś godnego następce


ma tylko wadę w postaci , że jest sedanem a nie lifdbagiem :cry:
alo
Awatar użytkownika
67igor1
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: 09 lis 2013, 23:28
Auto: Toledo S '12
Model: 1.2 TSi
Skąd?: Londyn

Co zrobić kiedy podoba się nam Toledo IV?

Post autor: 67igor1 »

...jestem ciejawy ilu z was usiadlo za kierownica Toledo IV i ilu udalo sie na jazde probna...
...peace... ;)
Toledo: Obrazek Mii: Obrazek
Awatar użytkownika
alopol
Forumowicz
Posty: 299
Rejestracja: 14 cze 2012, 12:18
Auto: Seat Toledo 5P
Model: 1.9 TDI BJB
Skąd?: Siechnice

Co zrobić kiedy podoba się nam Toledo IV?

Post autor: alopol »

67igor1 pisze:..jestem ciejawy ilu z was usiadlo za kierownica Toledo IV i ilu udalo sie na jazde probna...
...peace...


jeździłem i Toledo IV i Rapidem i dupy nie urywa , wiadomo nowe auto , fajnie wszystko pachnie itp , poza tym auta demo , czyli wszystko co tylko marka oferuje( auta dostarczane przez producentów gazetą motoryzacyjnym do testów ) i powiem tak , tandetne plastiki , gołe blachy , za krótkie fotele . silniki 1,4 tsi - wiertarka , ale na to auto wystarczające , mogło by mniej palic, a diesel , jeszcze większa wiertarka ale za to pali mało. Mówiłem nie jest to złe auto , ale bez polotu i zadziora i sam za własną kasę bym go nie kupił . A i jeszcze np Rapid Spaceback z zewnątrz jest fajny ale w środku - poprostu Skoda czuc klasę niższą . Nowa fabia jest 200 razy lepiej wykonana , a Octavia i Superb to inna liga, A Seat nowy Leon jest o lata świetlne lepszy od Toledo IV , naprawdę jak ktoś chce kupic następcę 1M to tylko Exeo - wiem nie jest to następca Toledo ale wersia po lifcie i 1,8 T to mega wypas za rozsadną kasę
alo
Awatar użytkownika
67igor1
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: 09 lis 2013, 23:28
Auto: Toledo S '12
Model: 1.2 TSi
Skąd?: Londyn

Co zrobić kiedy podoba się nam Toledo IV?

Post autor: 67igor1 »

Obecnie "wchodzi" model na rok 2015... Konstruktorzy jednak nadrabiają zaległości i doposażyli Toledo między innymi w pełne lampy ledowe :D

Obrazek

Obrazek
Toledo: Obrazek Mii: Obrazek
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Co zrobić kiedy podoba się nam Toledo IV?

Post autor: DzieX »

Ciekawe po którym lifcie dostanie jakiś silnik :)
ODPOWIEDZ