[ALL] Sprzęgło

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Sprzęgło

Post autor: vwir »

Sprzęgło do wymiany. A odnośnie spalania to poszukaj w dziale dla benzyniaków. Pewnie znajdziesz podobny temat.
Marcin_Toledo
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2014, 22:29

[ALL] Sprzęgło

Post autor: Marcin_Toledo »

Witam wszystkich. Potrzebuje fachowego doradzenia jakie sprzęgło założyć. Seat Toledo II 1.9 TDI 150 km wersja ARL. Chodzi mi o naprawde dobre sprzęgło nie żadne chińskie ścierwo które się rozleci po kilku tys. Zależy mi na dobrym sprzęgle , jak już bym wymieniał to cały komplet z dwumasą , czytałem na internecie i głównie zauważyłem albo LUK albo SACHS. Proszę o jakieś mądre wypowiedzy ktoś kto już zmieniał i miał z firmą / firmami doczynienia. Wolę dołożyć kilka groszy i kupić dobry solidny sprzęt i mieć spokój na kolejne 200tys +/-

Pozdrawiam,!
Milten99
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2015, 20:02

[ALL] Sprzęgło

Post autor: Milten99 »

Witam,

Zauważyłem kilka niepokojących objawów w moich Leonie 1.9 TDI AHF Seria:
1) Bicie na pedale sprzęgła podczas delikatnego wciśnięcia - (wiem, że w wiele osób ma podobnie i jest to "normalne")
2) Szarpanie przy zmianie biegów - szczególnie podczas redukowania
3) Przy wysokich obrotach 3,5-4 tys. czuję drgania na podłodze.
4) Jeśli złapie lewarek to są wyczuwalne drgania - nie widać tego jak się patrzy na lewarek.
5) Podczas gaszenia samochodu drgania przenoszą się na karoserię (bez stuków) - tutaj obstawiam klapkę gaszącą.

Czego nie mam:
1) Podczas przyśpieszenia nie ma metalicznych dźwięków i szarpania - auto spokojnie zbiera się z obrotów poniżej 1500 (oczywiście tylko dla testu).
2) Samochód na biegu jałowym pracuje cicho
3) Sprzęgło się nie ślizga.

Przy takich objawach powinienem szukać przyczyny w sprzęgle/dwumasie czy raczej poduszkach silnika albo skrzyni ?
Proszę o jakieś wskazówki i wymianę doświadczeń.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Sprzęgło

Post autor: vwir »

A klapa gasząca się zamyka w trakcie gaszenia?
U mnie występowały punkty 4 i 5, przy czym były też delikatne wibracje samochodu przy toczeniu się auta w korku z wciśniętym pedałem hamulca. Wszystko przeszło po założeniu jednomasy.
Milten99
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2015, 20:02

[ALL] Sprzęgło

Post autor: Milten99 »

Mechanizm zamykania działa, aczkolwiek nie wiem czy domyka ją idealnie do końca. Jak będę miał chwilę spróbuje docisnac mechanizm ręcznie i zobacze czy auto zgasnie delikatniej.

Czyli nie miales żadnych stukow dwumasy, a jednak okazała się winna? Ile wyniosła Cię wymiana(części+robocizna)?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Sprzęgło

Post autor: vwir »

Sam sobie robiłem. Części to coś ok. 400 za sprzęgło i w okolicach 150-200 za koło zamachowe i śruby (nie pamiętam już dokładnie).
Były takie jakby głuche uderzenia (nie słychać ich było ale czuć było wyraźnie) głównie podczas odpalania i gaszenia auta.
suhhar

[ALL] Sprzęgło

Post autor: suhhar »

Panowie coś z tym sprzęgłem jest nie halooo stare było juz zjechane oryginalne zaczelo sie juz sie slizgac wiec postanowiona wymiana, zakupilem sachsa 600zł wymieniłem sprzegło plus olej w skrzyni i przez 2dni pienie łapało ok 5cm od podłogi i auto jakby zrywniejsze było. Wczoraj wsiadam do auta chce ruszyc a tutaj sprzegło łapie przy samej górze. O co kur... koman ? nic nie było regulowane itp ? cos mozna z tym zrobić. Lipnie sie biegi zmienia i auto jakby bardziej mułowate. Ktos miał taki przypadek ??
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[ALL] Sprzęgło

Post autor: irocket »

Sprzęgło tam masz mechaniczne czy hydrauliczne?
Obrazek
suhhar

[ALL] Sprzęgło

Post autor: suhhar »

hydrauliczne żadnych linek

[ Dodano: 2015-04-28, 13:26 ]
byłem u mechanika powiedział ze w tym modelu tak jest czyli ujnia straszna ten wóz to porażka na całej lini !
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Sprzęgło

Post autor: Kitaj »

Może masz jakieś powietrze w układzie? albo jest cos nie tak załozone?
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
ODPOWIEDZ