Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Porysowany zderzak

Czyli kogo objechaleś, a kogo nie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

Porysowany zderzak

Post autor: CandyCane »

woho, ale mnie tu dawno nie było ;-) Przyszła koza do woza, jak to się mówi.

Sprawa wygląda następująco:

Na prywatnej posesji (pod domem przyszłego teścia), przyszły (eh) szwagier, wyjeżdżając z garażu, najechał tyłem swojego golfa IV, na tył mojego Toledo.
Niestety, w golfie posiadał hak.
Sprawa jest dość śmieszna, bo gdyby nie dziecko, to by się do tego nie przyznał - ale nie o tym, bo jak wiemy są ludzie i parapety.
U niego ani śladu, u mnie przetarty zderzak i delikatnie klapa. Seat stał trochę niżej i golf na niego trochę "wyskoczył".
Zderzak jest w jednym miejscu również pęknięty, co widać po "pajączku" na lakierze, jak i pod naciskiem punktowym ręki - ugina się. To mogę przeboleć, ale jak poradzić sobie z tymi przetarciami? Próbowałem pastą tempo, - niestety, bezskutecznie. Rysy są zbyt mocne.
Zna ktoś jakiś magiczny sposób na takie uszkodzenia? Nie chce wpyłek, ani lakierowania, z racji tego, że lakier na aucie jest oryginalny.
W ostateczności można zgłosić to z ubezpieczenia, ale krzywo na to przyszła rodzina patrzy. Jakby to co najmniej moja wina była. :roll:
Bonus: nowy zderzak w ASO Seat w Jaworniku: 2500,- + 190 montaż.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Porysowany zderzak

Post autor: vwir »

Używany zderzak - całe 140PLN. Ja akurat nie znalazłem w kolorze takiego, żeby był w idealnym stanie (gotowy do założenia), więc kupiłem w innym kolorze i lakierowałem. Ale ja mam znacznie rzadziej spotykany kolor. Srebrnych jest sporo, więc powinieneś bez problemu znaleźć w idealnym stanie, żeby tylko przełożyć.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Porysowany zderzak

Post autor: Danielek. »

Dało by się to ogarnąć papierem 2500 i polerka,napewno było by mniej widoczne niż teraz ale ślad zostanie.
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

Porysowany zderzak

Post autor: kuzio »

Zrobić porządną polerkę i powinno być w miarę git. Kupno nowego zderzaka i podmiana to różnie może być bo mogą przysłać też już kiedyś lakierowany zderzak i wtedy lipa. Jak Ci zależy żeby nic nie było lakierowane tylko wszystko ori to chyba tylko polerka i tyle ;-)
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Porysowany zderzak

Post autor: Kitaj »

A olej tą rodzine, przecież to tylko 10% zniżek stracą, nic bym nie mówił gdyby szwagier sam się przyznał a nie bezczelnie próbował to zatuszować, jak raz w roku zapłacą 100zł więcej za ubezpieczenie to im korona z głowy nie spadnie :-) a będziesz miał wtedy nowy ori zderzak i święty spokój :-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

Porysowany zderzak

Post autor: CandyCane »

Kitaj pisze:A olej tą rodzine, przecież to tylko 10% zniżek stracą, nic bym nie mówił gdyby szwagier sam się przyznał a nie bezczelnie próbował to zatuszować, jak raz w roku zapłacą 100zł więcej za ubezpieczenie to im korona z głowy nie spadnie :-) a będziesz miał wtedy nowy ori zderzak i święty spokój :-)


Kitaj , pytałem w ubezpieczeniach. Dostanie +30% na dwa lata. Nowego zderzaka przy dość sporej amortyzacji również nie dostanę. Zbyt duży koszt, przy aucie z 2003r.
Chociaż abym z 1000zl dostał, - to gra by była warta świeczki.

kuzio , z drugiej jednak strony, miernik lakieru (taki podstawowy), nie działa chyba na plastiku, prawda? czyli można by było coś tam "popryskać". Sam nie wiem.
Musze poszukać chyba jakiegoś magika.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Porysowany zderzak

Post autor: vwir »

Podstawowe mierniki nie działają na plastiku i aluminium.
ODPOWIEDZ