[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Bodek

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Bodek »

I teraz nastąpił kolejny problem z wkur....cym stukaniem. Otóż po wymianie sworznia wszytko było ok (przez około 2 dni) teraz stuka jak się jedzie prosto po kostce brukowej (nie takiej kostce jak to teraz układają- równej tylko tzw"kocich łbach"- stara kostka brukowa :)- wyboista ) oraz stukot pojawia się przy nagłym przyśpieszaniu lub hamowaniu lub nagłym skręceniu kierownicą w lewą i prawą stronę ( tu pojawia się takie puk puk :) ). Stukot jest taki podwójny jak już wspomniałem takie: puk puk. Na początku myślałem że to coś w drzwiach ale się myliłem to nie to. Podejrzewam że to nie przegub ponieważ jak mam skręcone koła i ruszam to jest cisza. Aha i dodam że na równej drodze jest ok. Pojawia się to tylko na wybojach. Więc co to jest : POMOCY bo oszaleje od tego pukania :-( :-|
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: carol »

ja bym stawiał jednak na przegub u mnie też tak było na początku, przy przyspieszaniu i gwałtownych ruchach kierownicą, stukanie przy skręcaniu pojawiło się dopiero po czasie,

kupiłem przegub za 120zł bodajże marki 4max (za spidany powiedzieli mi 170zł/szt) znajomy mechanior powiedział zeby nie kupować drogiego bo jak to nie bedzie przegub to kasa w błoto, czekam teraz aż będzie miał czas po niedzieli
Bodek

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Bodek »

Jeśli to przegub to który bo czytałem że jest jakiś wewnętrzny i zewnętrzny
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: carol »

z tego co mi się udało dowiedzieć na tym forum to zewnętrzny, a jeżeli przy skręcie w lewo do prawy przegub do wymiany
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tomas »

jest tak. Jak stukanie jest przy ruszaniu/przyspieszaniu jadąc na wprost, to najprawdopodobniej przegub wewnętrzny. Jeżeli stukot jest przy ruszaniu na skręconych kołach to zewnętrzny. proponuję wjechać do kogoś na kanał i oblukać wewnętrzne przeguby.

Popatrz jeszcze na poduchy silnika lub skrzyni biegów. Jak któraś strzeliła, to objawy może dawać podobne do Twoich (jeżeli przeguby wahacze i stabilizarory są OK).

Ps. Osoby, które prosiły o pomoc i naprawiły usterkę proszone są o wyjaśnienie co się skopało. Jak tak będziemy robić, to ułatwi to przyszłym userom i klubowiczom na forum poszukiwania przyczyn awarii :)
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
radek
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2009, 09:20

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: radek »

;-) sprawdź tuleje wahaczy jeżeli ściąga przy hamowaniu i przyśpieszaniu na 99% to tuleje
pozdrawiam 8-)
1M 4x4 arl+ 195 PS 390 NM
1P BWA+ 248 PS 380 NM
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Sony »

Przenoszę treść z zamkniętego tematu, aby nie było kilku bardzo zbliżonych tematów...

Kolega elvis17elvis napisał:

Witam
Od jakiegos miesiaca slysze dziwne pukniecia. Chodzi o ruszanie na skreconych kołach.. ale w sumie na lekko skreconych a w zasadzie prawie na prostych tez sie zdaza. Nie puka caly czas tylko raz puknie i koniec. Zdaza sie to gdy gwałtowniej zatrzymam samochod i zaraz rusze, gdy jade do przodu po czym zaczne cofac i po cofaniu gdy ruszam do przodu. Wydaje mi sie ze pukniecie wydobywa sie z prawego przedniego koła. W piatek byłem na diagnostyce. Diagnosta sprawdzil cale zawieszenie i powiedzial ze wszystko jest ok. Brak jakichkolwiek luzów itp. Nie wie czym to moze byc spowodowane.. Macie jakies sugestie?
piotr33bydg
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:10

Dobija na dziurach i słychać przytarcie opon

Post autor: piotr33bydg »

Witajcie od kilku dni zauważyłem że jadąc po drodze gdzie są nierówności(tzn wszystkie nasze drogi he he :lol: ) tylnie opony przycierają o nadkola tak mi się wydaje, fakt że orginalnie powinny być tam opony o wysokości profilu 60 a ja mam 70 i jescze zimówki ale wcześniej nie było takich objawów.Czy to może być wina zużucia sprężyn,czy amortyzatorów?
Awatar użytkownika
elvis17elvis
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 28 mar 2009, 18:36
Kontakt:

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: elvis17elvis »

15cali? Bardzo prawdopodobne ze juz sprezynki sie poddaja ale bardziej chyba amortyzator.a gdy kogos wieziesz z tyłu to objawy sie nasilaja?
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2009, 19:20 przez elvis17elvis, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: bartek »

jak amortyzator przestaje trzymać to też fura lata jak na huśtawce.
sprawdź najpierw amortyzatory na stacji diagnostycznej.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
ODPOWIEDZ