Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

23 Finał WOŚP

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

Forum

Post autor: szymlis »

Zapraszam na coroczną licytacji zestawów podkładek pod piwo z mojej kolekcji w ramach wspierania WOŚP.
AUKCJE
Ktoś jeszcze może coś wystawia? Albo ma zamiar licytować?

[ Dodano: 2015-01-12, 21:05 ]
temat coś się nie rozwinął chyba można go już zamknąć.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

23 Finał WOŚP

Post autor: Radziu »

ja w tym roku nie daje na WOSP. niech za mnie zona owsiaka da troche ze swojej 9tysiecznej pensji z WOSP.
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

23 Finał WOŚP

Post autor: regii.kr »

Radziu pisze:ja w tym roku nie daje na WOSP. niech za mnie zona owsiaka da troche ze swojej 9tysiecznej pensji z WOSP.

każdy ma swoje zdanie :) biorąc pod uwagę 2 osoby to 4500 brutto na os bo Owsiak robi to charytatywnie to nie jest tak dużo jak w naszym NFZ lub w Sejmie :)
Ja tam zawsze będę wspierał i myślę że każdy kto jest rodzicem i ma dzieci które dzięki Owsiakowi miały badanie słuchu i wiele innych badań .
Nasz NFZ nic nie robi w szpitalach żeby było lepiej ,Polskie szpitale 70% mają nowoczesny sprzęt dzięki WOŚP.
Mam nadzieję że się Jurkowi będzie chciało robić to dalej ,no ale jak ludzie co ich boli że coś dobrego robi (badania ,sprzęt,inkubatory,itd.) będą to ogłaszać w gazetach,mediach to może chłop odpuścić i tak się zakończy nasz naród bo z NFZ to na waciki się nie dostanie :)
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

23 Finał WOŚP

Post autor: haszczu »

regii.kr pisze:bo z NFZ to na waciki się nie dostanie :)

Zapomniałeś dodać że po nie będziesz musiał iść po skierowanie, będziesz odsyłany co raz do innych "specjalistów", w końcu któryś stwierdzi, że faktycznie mogą Ci pomóc ale dopiero w 2018r. będzie możliwość bo teraz nie mają kasy ...
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

23 Finał WOŚP

Post autor: vwir »

W 100% się zgadzam z regii.kr. Jak dla mnie to Owsiak może sobie brać i 100tys, mam to gdzieś, dopóki do szpitali i dla dzieciaków trafia tyle kasy, ile trafia. Bez niego nie trafiałoby nic.
Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 750
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Gorzów / Szczecin

23 Finał WOŚP

Post autor: Radziu »

regii.kr pisze::) biorąc pod uwagę 2 osoby to 4500 brutto na os bo Owsiak robi to charytatywnie to nie jest tak dużo jak w naszym NFZ lub w Sejmie

nie robi tego charytatywnie ;) dlaczego WOŚP odmówiło udostępnienia do kontroli dokumentów finansowych?
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

23 Finał WOŚP

Post autor: regii.kr »

Radziu pisze:
regii.kr pisze::) biorąc pod uwagę 2 osoby to 4500 brutto na os bo Owsiak robi to charytatywnie to nie jest tak dużo jak w naszym NFZ lub w Sejmie

nie robi tego charytatywnie ;) dlaczego WOŚP odmówiło udostępnienia do kontroli dokumentów finansowych?

dlatego że nie jedna firma tam istnieje w papierach i może chce mieć trochę więcej zaufania do ludzi z którymi podpisywał umowy .
Awatar użytkownika
szymlis
Forumowicz
Posty: 289
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:12
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.6i oraz 2.0 16V
Skąd?: Radom

23 Finał WOŚP

Post autor: szymlis »

Tego typu dyskusji chciałem uniknąć, no ale w sumie to się można było tego spodziewać. Ja się w nią wdawać nie będę. Powiem tylko że w mojej ocenie wośp jest już w Polsce czymś więcej niż zbiórką kasy.
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

23 Finał WOŚP

Post autor: regii.kr »

Owsiak nieznany z FB
Znam Owsiaka 17 lat. To dość czasu aby się przyjrzeć mu w różnych sytuacjach. Jedna z tych sytuacji , która zdarzyła się jesienią 2012 roku odsłoniła mi jego nieznaną twarz. Kiedy był w firmie jak co roku po odbiór skrabonek, zapytałam czy mógłby zajść do mnie do biura na chwilę prywatnej rozmowy. Zgodził się chętnie. Stałam przed nim nie wiedząc jak zacząć. Rozpoczęłam jakimś nieporadnym wstępem, że to nietypowa sytucja, nie z jego klimatów i że niech nie czuje się źle gdyby musiał odmówić bo nie będzie miał ochoty lub nie będzie miał formalnych możliwości - zrozumiem to, etc. Na co on zajrzał mi w oczy i powiedział:
- No mów, daj spokój tym wstępom.
- Zadzwonił do mnie mój przyjaciel - mnich z prośbą aby zapytać Cię czy byłaby możliwość pomocy komuś kto pracuje w Afryce, w Rwandzie z dziećmi niewidomymi. Ale to są zakonnice, faranciszkanki z Warszawy. Prowadzą tam szkołę. Nie mają ani jednej maszyny Brajla. Czy byłaby możliwość abyś im pomógł, zakupił choć kilka takich maszyn? Czy to nie problem dla Ciebie, że to Kościół?
- To żaden problem. Pomagam wielu misjonarzom. Szanuję ich pracę bo robią bardzo dobrą robotę. I tylko mi żal, że tacy cenni ludzie pracują poza Polską, bo gdyby pracowali tutaj to polski Kościół byłby o ich pracę inny, lepszy.Umów spotkanie z nimi. A ja się zorientuję czy będę mógł im te maszyny kupić.
Oniemiałam zaskoczona, że nie cmokał, nie kręcił głową, nie zastanawiał się. Za jakieś dwa tygodnie spotkaliśmy się. Przyszłam do Fundacji z siostrą Agnieszką z Warszawy i s. Rafaelą, która pracuje w Afryce od ponad 20 lat. W sali konferencyjnej czekała na nas żona Jurka. Wpadł Jurek, przywitał się i zapytał:
- Ile maszyn siostra potrzebuje?
- No chociaż kilka, byłabym zadowolona z 5 czy 10 sztuk - odparła s. Rafaela.
- A ile tych dzieci ma siostra w szkole? - zapytał Jurek
- Dzieci mamy sporo bo to jedyna tam szkoła dla niewidomych. Jest ich 125.
- No to zakupimy 125 maszyn. Remek poszukaj ofert, tylko od jakiegoś dobrego producenta, tak żeby się siostrom nie psuły i żeby nie miały problemu z serwisem. Omówcie szczegóły, dostawę i całą resztę - zdecydował Jurek i wyszedł.
Tak też się stało. Maszyny Brajla zostały zakupione i w maju 2013 r. przekazane siostrom pracującym w Rwandzie. Prawicowe media prześcigają się w linczowaniu Owsiaka , ale żadne nie są na tyle dociekliwe aby poszukać tego rodzaju faktów, których on sam nie nagłaśnia tylko po prostu robi.
Owsiak popełnia błędy i niezgrabności, ale on nie jest złodziejem i kombinatorem, jak się to próbuje wmówić Polsce. Jest dobrym organizatorem, wulkanem energii i krewkim, temperamentnym facetem, który czasem traci głowę w emocjach. To bez wątpienia nietuzinkowa osobowość, która zakręciła Polską i 23 lata temu wykreowała dobrą modę na pomaganie i wolontariat. A dla mnie osobiscie to fajny ciepły, serdeczny, dowcipny i dobry facet, choć jego niektóre wartości nie są z mojej bajki. To też dobry dziadek, ojciec i jeden mąż tej samej żony od 30 lat za co go szanuję.
Z PR-owego punktu widzenia Owsiak popełnia błędy. Jednym z podstawowych jest wyrażanie i manifestowanie swoich sympatii politycznych. W naszych realiach to jest jak płachta na byka. Takie zachowania go zakleszczają w sytuacji gdzie im bardziej różne Wyborcze i TVN będą go pieścić i gloryfikować, tym bardziej część "nawiedzonej" prawicy zmobilizuje wszystkie siły aby go postawić pod ścianą, zdyskredytować i zlinczować, bez względu na to ile dobrego by zrobił. Fundacja staje się powoli ofiarą tej powszechnej "polaryzacji", to już widać. I to na dłuższą metę jest groźne dla Fundacji bo odsunie od niej część ludzi podatnych na stadne myślenie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

23 Finał WOŚP

Post autor: CYRULIK »

JA powiem tak każdy komu tak WOŚP przeszkadza i twierdzi ze nic nie robi, po wejściu do szpitala niech krzyczy ze nie życzy sobie by używano do opieki nad nim sprzętu zakupionego przez WOŚP i wiecie co wyjdzie z stamtąd co najwyżej z lewatywą Pozdrawiam
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
ODPOWIEDZ