Z przykrością informuję, że forum będzie dostępne tylko do końca najbliższego okresu rozliczeniowego. Tj. do końca lipca 2024. Decyzja zostala podjęta z powodu znikomej aktywności. Jeśli ktoś jest zainteresowany przejęciem domeny lub backupem bazy zapraszam na priv.
~DzieX

Torque Pro - komputer pokładowy na androida

Luźne gadki o wszystkim
Ravval
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2014, 19:57
Auto: 1M
Model: 1.6 8V AKL
Skąd?: Wyszków

Torque Pro - komputer pokładowy na androida

Post autor: Ravval »

Panowie, mój tolek to 1.6 stella, zatem nie mam kompa pokładowego. Chciałbym taki sobie dołożyć, stąd pytanie.
Korzystał ktoś z aplikacji Torque Pro? Z tego co mi wiadomo, wystarczy ściągnać apkę, kupić adapter ELM327 i podłączyć pod złącze OBD w aucie. Interesuje mnie ta opcja bo pokazuje dosłownie wszystko - temperature, ciśnienie, spalanie itd. Ciekawe jak z dokładnością pokazywania spalania.
No i pewnie wychodzi taniej niż zmiana zegarów.
Czytałem, że np do Golfa 4 1,6 pasowało i śmigało jak należy.
Pozostaje kwestia czy można nie wyjmować ELM327 z auta czy za każdym razem wyjmować, wkładać i czy zapamiętuje spalanie z poprzednich jazd.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

Torque Pro - komputer pokładowy na androida

Post autor: OMEGA »

Tańsze jest ale bardziej wkurzające.
Za każdym razem musisz połączyć się z ELM, włączyć program + zapis dziennika.
Dokładności zużycia paliwa nie testowałem ale w opcjach jest też możliwość korekcji, jakby zawyżał/zaniżał.
Adapter będzie chyba ciągle na chodzie jak go zostawisz w OBD (jutro zobaczę).
Black gold
Ravval
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2014, 19:57
Auto: 1M
Model: 1.6 8V AKL
Skąd?: Wyszków

Torque Pro - komputer pokładowy na androida

Post autor: Ravval »

Łączenie się przez BT jest w miarę szybkie. Co to zapis dziennika?
Słyszałem, że większość ELM-ów na allegro to chińszczyzna i ciężko odróżnić od oryginału i trzeba uważać. Jeżdżę raczej krókie odcinki więc denerwujące byłoby wyjmowanie tego za każdym razem.
Podobno jak się nie wyjmuje to zdarza się, że auto nie odpala.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

Torque Pro - komputer pokładowy na androida

Post autor: OMEGA »

Dziennik zapisuje przejechane km,pozycje, info z czujników ale to da się jest auto zapis po podłączeniu się do ECU.
Jak nie same chinczyki , odpięcie i zostawienie obok to przecież też chwila, niektóre droższe mają "wyłącznik". Bo jeżeli go nie wyciągnie to będzie ciągle "pracował" nawet jak zgasisz silnik.
Co do odpalanie nie wiem,
Black gold
ODPOWIEDZ