[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: marek_igor »

Odświeżam temat z alarmem:
u mnie ostatnio pojawił się taki problem, że alarm (fabryczny) stał się bardzo czuły, np przejedzie jakaś ciężarówka albo głośny motor koło Tolka i alarm się załącza... gdzie szukać usterki, lub jak odłączyć ten alarm ? Najlepiej jakby się dało jakoś Vagiem... a migająca dioda przy szybie kierowcy mogłaby nadal funkcjonować.
Syrena alarmu napewno nie jest ta sama co do klaksonu.
Czujniki ruchu są napewno w lapkach podsufitki z tyłu, a gdzie jeszcze jakieś inne to nie wiem...

Druga sprawa to oczywiście uszkodzony mikrostyk w zamku kierowcy, ale tak było odkąd dupiłem auto.
Wiadomo, nie świeci się lampka w drzwiach i podsufitce, ale dziś odkryłem, że dodatkowo jak zamykam auto przekręcając kluczykiem, to zamukają się tylko drzwi kierowcy - centralny wogóle nie reaguje.
Kiedyś to napewno działało prawidłowo.
Z kluczyka jest ok.
Zamek raczej do wymiany?
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: igi84 »

marek_igor pisze:że dodatkowo jak zamykam auto przekręcając kluczykiem, to zamukają się tylko drzwi kierowcy - centralny wogóle nie reaguje.


zimne luty rozbiórka i przelutowanie pinów ale to inny dział.

marek_igor pisze:stał się bardzo czuły, np przejedzie jakaś ciężarówka albo głośny motor koło Tolka i alarm się załącza... gdzie szukać usterki


Może czujnik uderzeniowy ale czy takie coś było montowane oryginalnie nie wiem. Możliwe że przez ten zamek Ci świruje.
Awatar użytkownika
Mundek312
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 16 wrz 2013, 22:13
Auto: 1L
Model: 1.9 TDI AFN
Skąd?: Rzeszów/Sokołów Młp

Alarm toledo 1L

Post autor: Mundek312 »

Witam zawsze alarm byl odłączony i został tylko centralny, aż nagle centralny sam przestał dzialać a zaczął alarm.
a dokładniej mryga awaryjnymi i strasznie ciężko go wyłączyć, możecie powiedzieć jak odłączyć ten czujnik?
bo mnie krew nagła zaleje
scottn
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2013, 12:02

Alarm - palące kierunki

Post autor: scottn »

Witam

gdyby był taki temat,k a go nie znalazłem przepraszam..

Otóż mam mały problem w moim tolku - przy zamknięciu auta z pilota zapalają sie kierunkowskazy na stałe albo wszystkie albo prawe .. Czasami pomaga zamknięcie wszystkich drzwi jeszcze raz a czasami wyłaczenie bagaznika z obiegu... w czy moze byc problem?
Omen
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:34

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: Omen »

Wpadł mi w ręce sterownik centralnego zamka ST-2P Pneumat z pilotami za darmo.

Sterowanie lock/unlock ma minusem, chce zmienić biegunowosc za pomoca przekaźnika.

Wyjscia z kostki sterownika
1- +12v
2- minus na lock
3- masa auta
4- minus na unlock

przekaźnik

85-plus z centralki
86-minus lock/unlock
30-stałe +12v
87- podany + do lock/unlock

Dobrze mam zamiar to podłączyć? Czy coś nie tak, proszę o poprawę i krytykę. :-) jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: vwir »

Dobrze masz zamiar, tylko 85 po prostu zewrzyj z 30. Więc do przekaźnika tak naprawdę potrzebujesz doprowadzić 3 kable.

Czy w sterowniku nie ma możliwosci sterowania plusem? Czasami tak jest, że na przykład wystarczy na jeden z pinów podać + zamiast - i już tenże plus jest podawany na lock/unlock.
Omen
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:34

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: Omen »

Niestety brak takiej możliwosci z tym sterownikiem.

W 1L jest stały plus w bagazniku? Czy wpinać przy skrzynce bezpieczników?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: vwir »

A w oryginalnym sterowniku centralnego zamka w bagażniku nie ma stałego plusa? Podpinałem sterowanie z pilota do oryginalnego zamka w Golfie III, ale robiłem to przy desce rozdzielczej, a nie w bagażniku.
Omen
Forumowicz
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:34

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: Omen »

O ile sie nie myle sterownik cz siemensa jest w pompce a tam jest kostka sygnal + masa sygnal + 3 kabelki
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1M] Autoalarm - problemy/pytania

Post autor: irocket »

Rozbierałem w lecie swoje 1L, ale za bardzo się w kable nie zagłębiałem. Chociaż stały + idzie do lampki jakby co ;) Lampka oświetlenia bagażnika jest załączana -
Obrazek
ODPOWIEDZ