[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neostar
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 30 kwie 2010, 20:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.6
Skąd?: Okolice Płocka (WPL)

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: neostar »

W module 1C0 nie trzeba dodatkowo programować trzeciego przycisku, wystarczy normalnie zaprogramować pilot trzyprzyciskowy i działa.
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: adrian2901 »

Witam. Mam problem otóż dzisiaj poszedłem do samochodu naciskam na pilota otwarło sie całe auto, oprócz drzwi kierowcy. Otworzyłem drzwi kierowcy kluczykiem. I teraz drzwi kierowcy wogóle nie reagują ani na pilot ani na przycisk na drzwiach, reszta drzwi działa normalnie. Po przekreceniu kluczyka w drzwiach, otwiera i zamyka całe auto. Lampki w drzwiach się swiecą i gdy mam otwarte drzwi kierowcy na oścież nie da rady zamknąć auta. W czym może tkwić problem, coś się urwało? Proszę o pomoc.
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: vwir »

Zimne luty w zamku. Standardowa przypadłość.
norbuss
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 16 kwie 2014, 10:44
Auto: Toledo 1M
Model: 1.6 SR
Skąd?: Karczew

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: norbuss »

Witam

Mam taka przypadłość. Gdy otwieram samochod kluczykiem od drzwi kierowcy, otwieraja sie wszystkie drzwi. Gdy otwieram od kufra, wszystkie poza drzwiami kierowcy. Tak samo dzieje sie gdy otwieram od drzwi pasazera.

Gdy probuje otworzyc je wskrzeszonym pilotem, sytuacja jest taka sama. Wszystko oprocz drzwi kierowcy. Dodam rowniez, ze gdy otwieram i zamykam przyciskiem od srodka, wszystkie reaguja.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: vwir »

Zimne luty. W tolku II jest podwójne ryglowanie. Rozpoznać je można po tym, że wtedy od środka klamką wewnętrzną nie da się otworzyć drzwi. Gdy zaryglujesz pojedynczo (przez naciśnięcie przycisku w drzwiach) to wtedy jest pojedyncze ryglowanie i można otworzyć drzwi klamką od wewnątrz. Do podwójnego ryglowania jest osobny mikrostyk w zamku i albo on padł albo ma zimny lut.
kuba1987
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 maja 2014, 21:07
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Łódz

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: kuba1987 »

Witam dziś rano chciałem otworzyć auto z pilota lecz dzyndzelek tylko poszedł w górę i od razu zamkną drzwi drugi raz spróbowałem ale już zero reakcji prócz sygnału który zawsze wydaje wiec z kluczyka próbowałem ale to samo na szczęście przekręciłem kluczyk i szybko za klamkę pociągłem gdy dzyndzelek chwile był w górze i dostałem się do środka dodam ze w środku normalnie mogę zamknąć i otworzyć z przycisku w drzwiach co to może być ?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Pewnie problemy z samym zamkiem. VAG prawdę Ci powie - sprawdź błędy.
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: siemionek78 »

Witam, poszukuje dobrego i sprawdzonego elektryka w Białymstoku, problemy z zamkiem centralnym, światełkiem wewnętrznym. :-/ Ogólnie wiem ze chodzi o zamek, luty itp. ale jeszcze parę spraw się nałożyło. Proszę o szybką podpowiedz
Marcin2601
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 19 sty 2014, 15:52

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Marcin2601 »

witam mam taki problem, mianowicie nie otwierają mi sie tylne drzwi ani od wewnątrz ani od zewnątrz, wogóle nie reagują na zamykanie otwieranie, gdy próbuje otworzyc je od środka to ten "dzyndzel" unosi sie i opada gdy puszcze klamke ? w czym tkwi problem jak temu zaradzić ? pomoze ktoś :)
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Centralny zamek - problem z działaniem

Post autor: Sony »

Marcin2601, spróbuj walnąć w drzwi dłonią (okolice zamka) i jednocześnie otwierać. Jeśli nie pomoże to musisz rozebrać boczek z tylnych drzwi i popatrzeć co w trawie piszczy. Może w kostce coś nie łączy...
ODPOWIEDZ