[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Dejwid
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:00

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Dejwid »

szukać po lewej czy prawej stronie ? jestem kompletnym laikiem w tych sprawach..
ma dokładnie taki silnik i jakby ktoś mógł mnie pokierowac co i jak sprawdzic zaznaczjąc na obrazku byłbym wdzięczny niesamowicie :)
silnik 1.6 SR
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: irocket »

Z lewej i prawej na dole, ale tak bardziej z tyłu :P Albo inaczej - wzdłuż osi kół po obydwu stronach silnika. Najprędzej zobaczysz przekręcając koła w prawo i patrząc od tyłu lewego koła, czy półoś (to na obrazku z gumami [zgrubieniami] http://zssplus.pl/publikacje/publikacje/44/FotA.jpg ) trzyma się z obydwu stron i czy nie jest uszkodzona. Jak włączysz na bieg, to nie ruszaj ręką. A jak na zgaszonym, to możesz ruszać. No i z drugiej strony analogicznie, koła w lewo, prawe koło.
Obrazek
Dejwid
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:00

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Dejwid »

ok, sprawdze jeszcze dzisiaj i dam znać ok 23 :) póki co, dzieki za podpowiedzi !
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: vwir »

Nie obraź się, ale tak w zasadzie to po co pytasz, skoro nie masz o tym pojęcia i sam tego nie będziesz robił? Chyba, że chcesz wiedzieć, jak gadać z mechanikiem.
Dejwid
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:00

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Dejwid »

hehe nie obrażam sie, wiem jak wygląda przegub, wiem jak wygląda półoś tylko czasem nie wiem gdzie co jest umiejscowione w aucie (tak jak to było w przypadku króćca kiedy wykręcałem termostat, wiedziałem jak wygląda, jak działa ale nie wiedziałem gdzie sie znajduje). zdaje sobie sprawe, że Wy sami rozbieracie swoje auta i w miare możliwości je naprawiacie. Tez sie staram ale bardziej zaawansowanych napraw jak skrzynia biegów nie mam nawet mozliwości naprawy, bo nie mam dostępu do kanału i sporo kluczy "fachowych" brakuje. Teraz staram sie zlokalizowac usterke i ewentualnie rozejrzec sie za częściami bo w moim przypadku każda naprawa strasznie boli "studencki" portfel :)

ok. auto już mam pod blokiem. sprawdzałem obydwa przeguby i wszystko jest na miejscu. ale podczas holowania słychać było jakieś zgrzyty tak jakby jakieś zębatki nie pracowały ze soba prawidłowo. możliwym by było, że to przegub wewnętrzny ?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: vwir »

Jedyne co się mogło odkręcić to przegub wewnętrzny. Zewnętrzne są na wieloklinach, a wewnętrzne na śrubach. Tak jak pisałem - podnieś maskę i z góry je zobaczysz (idź za półośką i je znajdziesz).
Dejwid
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 02 mar 2014, 20:00

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Dejwid »

Problem rozwiązany. Poszedł przegub wewnętrzny. Całkowity koszt naprawy 200zł także myśle, że nie ma tragedii. Dzięki Panowie za pomoc. :)
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: siemionek78 »

Witam, u mnie sprawa wygląda tak: jak otwieram albo zamykam klapę bagażnika i jest ona w pewnym położeniu to w środku auta zapalają mi się kontrolki od świateł przeciwmgielnych, świateł, ale nie świecą się światła, podświetla się radia :D ale nie gra. Podejrzewam ze mam zwarcie na jakimś kablu w połączeniu klapy z reszta auta, może się coś gdzieś zagięło.
Jakie jest Wasze zdanie ????
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: vwir »

Zgadza się.
Awatar użytkownika
misiek73.70
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 16 paź 2009, 10:34
Auto: Seat Toledo 1M2
Model: 1.8 20V
Skąd?: Elbląg

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: misiek73.70 »

Witam.Nurtuje mnie taka sytuacja, a mianowicie kilku sekundowe spadki mocy podczas spokojnej miejskiej jazdy.Filtr paliwa wymieniony we wrześniu (przed wymianą też kilkukrotnie się to pojawiło).Nie pali się żadna kontrolka żadnych błędów nie ma na VAGu.Świece przewody WN wymienione , mają około roku.
...kto nie klaszcze ten z POLICJI....
ODPOWIEDZ