[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
kuba1987
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 maja 2014, 21:07
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Łódz

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: kuba1987 »

Sony, Chodziło mi o światła wstecznego ze miałem cały czas bezpieczniki są dobre kiedyś już miałem taka sytuacje ale tylko z prędkościomierzem jak silnik myłem ale po paru dniach wszystko wróciło do normy coś wtedy zalałem i daje od czasu do czasu znać o sobie

[ Dodano: 2014-10-29, 20:53 ]
może to daje o sobie znać od czasu do czasu a myłem silnik w sierpniu

[ Dodano: 2014-11-03, 17:16 ]
Sony, którędy idzie ta wiązka bo chce sprawdzić zanim na kompa pojade ja wszystko było dobrze do dzisiaj i znowu to samo i jeszcze lusterka mi się złożyły wskaznik od paliwa raz pokazuje pół baku raz pusty i jechałem trochę po mieście bez lusterek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Sony »

kuba1987, ja obstawiam w dalszym ciągu, że masz wiązkę do wymiany lub podreperowania :) A wiesz w którym miejscu wychodzą z klapy bagażnika przewody wchodzące do wnętrza auta ? Podpowiem, że po lewej stronie je widać :P
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: sprat »

Witam,

przestało mi czytać kasetę w radiu. Tzn wkładam kasetę, słysze ze odtwarza, ale nie gra.

Inne funkcje działają.

Co to moze byc?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Sony »

1. Popsuta kaseta
2. Głowice do czyszczenia
3. Jakaś inna przypadłość :P
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: ghul17 »

mam taki o to dziwęk słyszany od poczatku filmika do 3 sekundy w tle (potem nastepuje otwarcie okna) i nastepnie dobrze słychać go w 11 sekundzie metal o metal

dudnienie pojawia się przy stałej predkosći np jade 50 na godzine cały czas to stuka. przyspieszam do 75 dudnienie ustaje nastepnei mam predkosc 75 jade cały czas tą predkoscia i dudnienie znow sie pojawia

dudnienie pojawia sie tylko przy rownej predkosci i jak autko sie toczy wolno na luzie. na wolnych obrotach cisza, i przy przyspieszaniu tez cisza. nie jest tez to dudnienie zalezne od predkosci obrotowej silnika tylko od predkosci auta nie jest rózwnież zalezne czy silnik ciepły czy zimny

http://1drv.ms/1EqADJ6 dzwiek mp3

pomocy

przeguby wewnetrzne?
dwumas?
carolciaaa
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2014, 19:27

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: carolciaaa »

Witajcie ponownie,
nie wiem czy dobry dział ale ostatnio tu coś poradziliście więc może i tym razem liczę na Waszą pomoc.
Za kilka dni czeka mnie długa trasa ale... pojawiło się znowu to cholerne piszczenie.
NIe zdarza się codziennie ale się nasila pojawia się 1. ruszam tyłem/przodem, delikatnie puszczam sprzęgło i ten dźwięk:/ 2. przed rondem redukuje do dwójki i też gdy puszczam sprzęgło 3. parkuje samochód prawie zawsze
Naczytałam się o sprzęgiełkach, alternatorach, sprzęgłach tarczach i innych cudach
i jestem przerażona. Abstrakcyjne pytanie czy przejadę jeszcze 800 km byle do granicy,
a potem zahaczę o pierwszy warsztat w PL. czy iść tutaj a rachunek oprawić i na ścianie powiesić :/
„Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż”
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: sprat »

Witam,

mam taką dziwną przypadłośc - przy jeździe z prędkością 120 km/h wzwyż, autem potrafi nagle delikatnie zarzucic (cos jakby podmuch wiatru , ale to na pwno nie wiatr)

Co to omoze byc?
Obrazek
suhhar

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: suhhar »

JAk zarzucić ? na dziurze czy poprostu na roznej drodze ? jak zarzucic to zawieszenie pewnie wyrabane, moze nie masz juz gum na tylniej belce sprawdzales to ?
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: Kitaj »

Jak mi amor z tyłu wylał to też tak bujało :) jak masz hak to wskocz na niego i po skacz po haku i zejdz. auto ma tylko wrócić do góry i koniec jak chociaż raz bujnie to amory out :-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
sprat
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2014, 12:08
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Zgierz/Zamość

[ALL] Dziwne i niespotykane usterki / pytania

Post autor: sprat »

@ Kitaj - sprobuje :) dzieki
@ suhhar - jak się nazyają gumy na tylnej belce? tzn pod jaka nazwa je kupic na allegro?
Obrazek
ODPOWIEDZ