[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Renovatio »

Jeśli rozrusznik pada to objawia się to najczęściej cienkim kręceniem, rozładowywaniem aku, lub gwizdaniem zamiast uruchamiania (nie wbija bendyks). U kumpla w astrze rozrusznik doprowadził do zwarcia i rozwalił akumulator mimo iż pracował normalnie, piszesz że miałeś robiony w marcu, a co dokładnie było robione, ty to zlecałeś czy mechanik ci powiedział że coś robił, czy poprzedni właściciel auta tak stwierdził, bo jeśli to ostatnie to bym tak do końca nie wierzył.
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

znajomy wykrecal rozrusznik i alternator zawozil do jakiegos tam goscia co to niby robi, ale co dokladnie bylo robione to nie wiem bo sie zwyczajnie na tym nie znam chlopaki :) jutro rano nagram fimik z otwarta maska przy porannym odpalaniu bedzie lepiej sluchac moment odpalania :)

[ Dodano: 2014-11-04, 20:53 ]
A tak odpalił mój tolek rano przy temperaturze ok 5 na plusie :) tego samego dnia popołudniu odpalił jak by rozrusznik nie miał siły zakrecic;/ PORANNE ODPALANIE
gadzina37
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 05 lut 2014, 15:26
Auto: Toledo II
Model: 1.9 TDI AGR
Skąd?: Dorohusk

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: gadzina37 »

I stała się rzecz dla mnie osobiście straszna :( po wymianie świec auto mi kilka razy zgasło podczas normalnej jazdy i za cholerę nie chciało odpalić (dopiero po kilkunastu minutach jakby błąd się resetował i wracało wszystko do normy), wcześniej nie miałem podobnej sytuacji. Dzisiaj po odpaleniu przejechałem blisko 30 km bez problemu zajechałem do sklepu na 15 minut, wychodzę odpalam wszystko ładnie pięknie przejechałem jakieś 10 metrów i padło. Przekręcam zapłon rozrusznik kręci jak szalony niestety zero reakcji :(, podczas przekręcania zapłony z pod maski nic nie słychać, nie zapala się kontrolka świec. Dzisiaj zostało na parkingu a ja z kratą piwa w ręku poszedłem na stopa :( jutro będę musiał je jakoś ściągnąć. Bezpieczniki nie są spalone. Dodam, iż podczas sprawdzania czy świece są spalone mechanik dotkną przewodem do tych rurek co paliwo zapodają tuż nad świecami (tak jestem laikiem i brakuje mi fachowego słownictwa) zaiskrzyło zabrzęczało i tak teraz się zastanawiam czy tym niefortunnym manewrem mechanior nie spalił jakiegoś mądrego czujnika. Przed tym zdarzeniem palił elegancko ( jak na trzy sprawne świece) przynajmniej palił. Panowie jakieś pomysły co mogło się stać ? ( Aku ma dwa lata i prąd rozruchowy jest w porządku)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: kornat »

Przekaźnik 109 ;)
gadzina37
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 05 lut 2014, 15:26
Auto: Toledo II
Model: 1.9 TDI AGR
Skąd?: Dorohusk

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: gadzina37 »

Kolego w którym miejscu znajduje się ten przekaźnik ??


Już wiem :) dzięki jutro sprawdzę czy to wina tego przekaźnika
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

gadzina37 pisze:nie zapala się kontrolka świec.


Przekaźnik 109 ;)


Bingo ;)
Michal
gadzina37
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 05 lut 2014, 15:26
Auto: Toledo II
Model: 1.9 TDI AGR
Skąd?: Dorohusk

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: gadzina37 »

Przekaźnik wymieniony :D moje sreberko wróciło do życia :D dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

Hej, a więc wracam po chwili nie obecności, króciec wymieniony na nowy złapany na dobry klej, nic nie cieknie, oraz uszczelniono zaklejono ten króciec od pompy vacum na którym wąż miał wieksze luzy tak jak przedstawiałem wam na poprzednich filmikach i co się okazało? :) przy odpalaniu na zimnym nie telepie , jak by lepiej palił po drugie przy gaszeniu telepało mi silnikiem waliło całą budą;/ teraz gasze silnik jak benzynka :) przy ruszaniu na zimnym drgania przechodziły mi na kierownice oraz całe auto teraz jest tego brak :) wiec teraz jest inne zycie mojego tolka :) chciałem się was tylko spytać gdy juz odpale auto na biegu jałowym drzy mi kierownica oraz lewarek od zmiany biegów, drzy takze jak jade co to moze byc? :)
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Renovatio »

Drag13 może któraś z poduszek skrzyni/silnika, albo wybita albo niedokręcona drgania przenosi na nadwozie.
A pompa vacum rzecz ważna i niedoceniana :P
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

Możliwe ze poduszka, która by najbardziej była odpowiedzialna za te drgania?

[ Dodano: 2014-11-22, 20:35 ]
Witam ponownie was, problem z odpalaniem na zimnym nie znikl i pojawia sie coraz czesciej:/ dalej jak by nie mial sily zapalic, mechanik powiedzial ze jak dzisiaj rano odpalal to swiece nie grzaly tzn stwoerdzil ze przy 2stopniach nie podgrzewaja, jak odlaczyl czujnik temperatury i odrazu zapalil to samo a jak poczekal z 5sekund odpalil dobrze, swiece sprawne. Nie wiem o co chodzi juz z tym silnikiem

dzisiaj odpalanie na zimnym silniku WIDEO
ODPOWIEDZ