[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: vwir »

EDL (zwany też EDS) nie ma prawa działać przy odkręconym przegubie, bo wyhamowuje koło poprzez tarczę hamulcową ;)

Kitaj pisze:Przeguby na postoju nie hałasują a napisal że dzwięk wystepuje podczas postoju


A skrzynia hałasuje na postoju? Jeśli nie trzymał nogi na sprzęgle to kręcił się tylko wałek. No chyba, że to jego ułożyskowanie padło. Jeśli miał wtedy nogę na sprzęgle to skrzynia była już odpięta zupełnie, ale znowu mogło hałasować łożysko na docisku.

Ja się znowu skupiłem na tym, że hałasuje tylko przy mocnym skręcaniu, a wtedy tylko przeguby lub mechanizm różnicowy.
kamis
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 02 lis 2014, 14:48

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: kamis »

Dzisiaj odkręciłem filtr powietrza i obejrzałem poduszkę - o zgrozo, która jest nowa! Nie jestem ekspertem ale nie podoba mi się to co zobaczyłem.

Po pierwsze od góry łapy przykręconej do silnika widać wg mnie znaki przemieszczania się na śrubach. Po drugie wewnątrz samej poduszki znajdują się fragmenty luźnej gumy. Poprawcie mnie jeśli się mylę ale mi się wydaje, że to może być usterka którą szukam. Byłoby to logiczne - lewe zakręty i nie trzyma lewa poducha, silnik przechyla się w prawo i cała siła działa na półoś, przegub i tryby dyferencjału, które nie zachodzą dobrze na siebie. Co Wy o tym myślicie???

Po drugie jeśli winą nie jest poducha to pierwszą rzeczą, którą sprawdzę będzie nieszczęsny lewy wewnętrzny przegub.

Muszę się tylko powoli i bezawaryjnie zatoczyć do ojca na kanał.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: vwir »

Podeślij fotki tej poduszki. Nie ma prawa się przemieszczać na śrubach.
Tuchola_BDG
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:18

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tuchola_BDG »

Wracając do mojego problemu to poduszki wymienione i jest znaczna różnica na plus, nie mam już tego walnięcia przy większych dziurach na zakrętach, ale niestety nadal coś lekko niedomaga. Na początku myślałem, że odgłos od zawracania na trawie wynika z tego samego co odgłos walnięcia na zakręcie z dziurą, ale to jednak nie to.

Może dodam, że na trawie to najczęściej mi się zdarza słyszeć, ogólnie chodzi o powierzchnie, które pod względem nierówności przypomniją trawnik (ale nie taki idealnie gładki jak niektórym udaje się wyhodować :D ), np. parking z ubitego żużlu. Warunkiem koniecznym jest też prędkość tak od ~15km/h, według prędkościomierza. Przy wymianie poduszek pogadałem sobie z mechanikiem, rzuciliśmy okiem i poszarpaliśmy podejrzane elementy i nic nam się w oczy nie rzuciło. Chyba będę musiał poczekać, aż część odpowiedzialna za to się rozleci :D albo jestem poprostu przewrażliwiony, ewentualnie mam coś nie równo pod kopułą :P
ObrazekObrazek
suhhar

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: suhhar »

Nie jestes przewrazliwiony, ja mam to samo, u laski dalej sie cos tlucze, chyba poduszka silnika na gumie jest urwana ale ciezko sie do niej dostać. Slyszalem tez ze sworznie co wchodza dozwrotnicy sie wyrabiaja i moga tłuc wtedy jakies specjalne tuleje sie nabija na nie i wciska i skreca na chama. Narazie walcze z woda w aucie a to pozniej zrobie, widac nie jestem sam ze stukaniem ;) moze tolki tak mają ? :)
Tuchola_BDG
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:18

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tuchola_BDG »

Gadałem już z jedną osobą, która swój problem opisywała podobnie jak ja, kilka rzeczy powymieniał i dał spokój, ponad rok tak jeździ :) Jak dobrze pamiętam to patrzać co było robione u mnie i u niego to zostają tylko amory, poduszki amora i sworznie :) o takiej metodzie robienia sworzni nie słyszałem, jak już to bym dał poprostu nowe. Ja mam wymienione wszystkie poduchy silnika i poduche skrzyni, bo miały luzy, a prawa była na tyle słaba, że silnik przy większych prędkościach na zakręcie + dziura walił w bok, 2-3 strony wcześniej dawałem fotkę gdzie było widać miejsce uderzenia, ale poduchy nie pomogły niestety nie wszystko.
ObrazekObrazek
kamis
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 02 lis 2014, 14:48

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: kamis »

Kolega wcześniej również pisał o poduchach ale mam nadzieję, że odnajdziecie się w wątkach.

Oto zdjęcia mojej lewej poduchy:

http://imageshack.com/a/img661/6233/NXNyC0.jpg
http://imageshack.com/a/img912/6286/zgGgbQ.jpg
http://imageshack.com/a/img913/7656/lhtZZ3.jpg
http://imageshack.com/a/img674/9181/TycBWr.jpg

Mam nadzieję, że najważniejsze elementy widać: wyślizganą łapę przy śrubach, przesunięcie łapy na bloku silnika, wystająca guma u góry i zwisające paski luźnej gumy wewnątrz poduszki. Takie są moje spostrzeżenia, ale tak jak pisałem - nie jestem ekspertem więc proszę o rzeczowe odpowiedzi. Czy ta poduszka jest dobra czy nie?

Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: vwir »

To przesunięcie to jest spory problem - poduszka powinna być mocno przykręcona, żeby się nie przemieszczała. Aż wyślizgało metal. I raczej mało kiedy montuje się ją tak, że śruby są na końcu zakresu regulacji. Nie wiem, jak w Twoim przypadku była zamontowana oryginalna, ale ta powinna być założona tak samo. Więc to na pewno do poprawki. No i obydwie śruby powinny być w takiej samej odległości od krawędzi poduszki.

Jeśli chodzi o tą wystająca gumę - dopóki nie jest poobrywana to nie widzę problemu. Musisz dokładnie ją obejrzeć, czy nie ma pęknięć, oberwań, itp.
kamis
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 02 lis 2014, 14:48

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: kamis »

Nową (obecną) poduchę zamontowałem w tej samej pozycji i w takim samym ułożeniu jak była stara zamontowana. Na 100% pierwotnie nie znajdowała się ona w tej pozycji co obecnie. Bez kanału nic nie zrobię. Jutro zamontuję starą poduchę i sprawdzę efekt. Napiszę co z tego wynikło. Dzięki kolego za opinię.

Pozdrawiam i niech moc będzie z Tobą!
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: vwir »

Pomyśl nad wkręceniem tych śrub na kleju do gwintów, żeby się to samo nie powtórzyło.
ODPOWIEDZ