[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Renovatio »

drag13 pisze:Czyli co mam rozumiec przez to ze jest nie doladowany? Cos nie tak z akumulatorem?


Akumulator jest doładowany, ale a podczas rozruchu spada napięcie w instalacji poniżej 10v i wtedy samochód sygnalizuje taki stan rzeczy mignięciem kontrolki ABS lub też jeśli jest ABS +TCS
Najczęściej wskazuje to na zużycie akumulatora lub uszkodzenie rozrusznika (pobiera za duży prąd), ewentualnie problem z instalacją, ale to bardzo rzadko. U mnie zwłaszcza przy mrozach ten problem też się pojawiał, rozwiązałem go niezwykle prosto, wymieniłem akumulator na Varta Silver Dynamic 77 Ah 780A, i jak ręką odjął :)
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

od poniedziałku mam identyczny akumulator o identycznych parametrach i mi sie pojawia przy mniejszych temperaturach, tobie na zimnym tez tak twardo odpala tzn jak by silnik chcial wyskoczyc? chociaz i na cieplym tez mi tak sie zachowuje silnik
Renovatio
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 cze 2014, 19:26

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Renovatio »

Wiesz co nie u mnie podgrzeją świece (jak zgaśnie lampka od razu uruchamiam rozrusznik) może z raz obróci i działa, nie odpala twardo normalnie jak diesel, czy zimny czy ciepły),
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

u mnie na nowym aku jest minimum 2,3 razy przekrecic musi rozrusznik
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Sony »

szymekgd pisze:Świeczki biorą 50A i stąd zapalanie się kontrolek tylko w dni poniżej 9st. ;)
Dziwne, że po zakupie akumulatora przy mrozach rzędu -20 stopni nie zapalały się te kontrolki :one:

Renovatio pisze:U mnie zwłaszcza przy mrozach ten problem też się pojawiał, rozwiązałem go niezwykle prosto, wymieniłem akumulator na Varta Silver Dynamic 77 Ah 780A, i jak ręką odjął :)
No to mamy identyczny akumulator :D U mnie już mu 4 rok dygnął i póki co śmiga. Poczekaj, poczekaj też Ci zaczną kontrolki mrygać - kwestia czasu :P

u mnie na nowym aku jest minimum 2,3 razy przekrecic musi rozrusznik
A w jakim stanie masz świece żarowe i sam rozrusznik ?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Dziwne, że po zakupie akumulatora przy mrozach rzędu -20 stopni nie zapalały się te kontrolki :one:


To długo nie nacieszyłeś się pełno sprawnym akku ;)

Skoro kontrolki gasną to nie ma usterki i teoretyzowanie nie ma większego znaczenia...Gdyby nie ten wątek to nawet nie zwróciłbym uwagi, że u mnie ABS też się teraz zapala przy odpalaniu ;)

[ Dodano: 2014-10-31, 15:09 ]
Sony pisze:Cytat:
u mnie na nowym aku jest minimum 2,3 razy przekrecic musi rozrusznik
A w jakim stanie masz świece żarowe i sam rozrusznik ?


Można zlogować przy odpalaniu grupę 001 i zobaczyć czy to kwestia za niskich obrotów i za późnego podania paliwa
Michal
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: irocket »

drag13, wcale jeszcze nie jest tak źle, z ciekawości dziś nagrałem jak moje 1L odpala, osobiście sądziłem, że będzie gorzej :P Na początku nie złapał na wszystkie gary, świece trzeba by sprawdzić, aku też nie nowy. To co piszczy, to najprawdopodobniej wspomaganie, za chwilę przestaje.
https://www.youtube.com/watch?v=LyX1T-AghfY
Obrazek
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

czy jak jest kiepski rozrusznik albo cos z nim jest nie tak do konca to kiepsko by odpalal tylko jak jest zimno? czy tez jak jest cieplo np lato
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

drag13 pisze:to kiepsko by odpalal tylko jak jest zimno?


Może tylko w chłodniejsze dni robić problemy, kumpel miał tak w peugocie.
Michal
Awatar użytkownika
drag13
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:08

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: drag13 »

mam cały czas wrażenie że on mi odpala ale nie ma jak by siły zakręcic, no sprawne swiece, aku nowy filtry powymieniane niby rozrusznik byl cos robiony w marcu ale caly czas na zimnym nie ma sily zakrecic takie o moje odczucie
ODPOWIEDZ